Προς το περιεχόμενο

Σβήσιμο Ubuntu κατα την εκίννηση windows 7

akefalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίρνοντας το παρακατω link http://support.microsoft.com/kb/927392/elπροσπάθησα ώστε στην εκκίνηση του υπολογιστή μου να σβήσω τελείως το δικαίωμα επιλογής windows 7 ή ubuntu πρίν μπώ στο κυρίως μενού..Στη γραμμή εντολών όμως παίρων συνέχεια το ίδιο μήνυμα όταν δίνω την εντολή fimbr ή fixboot το όποίο είναι : δεν αναγνωρίζεται ως εσωτερική 'η εξωτερική εντολή εκτελέσιμο πρόγραμμα ή  αρχείο δέσμης ενεργειών..

Πώς θα μπορέσω να σβήσω τελείως την επιλογή των ubuntu απο το pc μου??

Ευχαριστώ για το χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπές w7 και στo μενού έναρξη->αναζήτηση πάτα msconfig. Πήγαινε "εκκίνηση υπολογιστή" και σβήσε την επιλογή ubuntu απο εκεί. 

Αυτό βέβαια αν χρησιμοποιείς τον bootloader των windows και οχι τον grub ή κάποιον άλλον loader.

• Like 1

Θελω να κανω το αντιθετο.....εχω και τα 2 εγκατεστημενα (2ο τα windows 7) αλλα δεν μπορω να επιλεξω....δεν τα εχω καταφεερει μεχρι τωρα με το easybcd , τρεχουν σωστα μονο τα παραθυρια 7......τι μπορω να κανω?

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρησιμοποιούμε  cookies για να απολαμβάνεις το insomnia προσωποποιημένο στις ανάγκες σου αλλά και για την παροχή στοιχείων επισκεψιμότητας για να βελτιώσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών μας