Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT SURFACE PRO 10.6'' INTEL CORE I5 4GB 128GB 459.00€ @e-shop


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το δυο πόσο το πήρες και απο που; Τι διαφορές έχεις δει;

το pro 2 εχει ενα διωρο παραπανω αυτονομια,ειναι πιο αθορυβο και ζεστενεται λιγοτερο.

Επισης το kindstand εχει 2 θεσεις επιλογης που στηριζεις το tablet πανω σε γραφειο η επιεδη επιφανεια γενικοτερα σε αντιθεση με μια μονη θεση στο pro 1.

Αλλα στα λεφτα αυτα έιναι πολυ καλη προσφορα,μιας και το pro 2 κατω απο 800 ευρω δεν το βρησκεις σημερα(το φθινοπωρο σιγουρα θα πεσει μιας και το pro 3 θα αρχισει να κυκλοφορει και στον υπολοιπο κοσμο περα απο Αμερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καποιες σοβαρες αναφορες/παραπονα, σχετικα με την ευαισθητη οθονη του, (πιθανον)λογω των θερμοκρασιων που αναπτυσσει(?) :

 

Link.png Site: Hairline Crack Suddenly Appears on Surface Pro

 

Link.png Site: Possible for glass to break without a drop?

 

προβληματικες οθονες, αστοχιες υλικων , προβληματικες παρτιδες κλπ? ή γενικο προβλημα με τις θερμοκρασιες του Ivy Bridge (i5-3317U) ?

 

Οποιος το εχει ας ενημερωσει................. γιατι σκεφτομαι να ακυρωσω και να παω atom μερια.

 

Υγ. εγγυηση μονο 1 ετος κ δε βλεπω για το συγκεκριμενο DOA 7 ημερων , οπως σε αλλα tablets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ματιά στα thermals, με GPU load:

 

post-61034-0-26818300-1404123346_thumb.jpg

 

 

Όσο για ευαισθησίες κτλ, το δικό μου έχει φάει μια-δυο ψιλές και το πηγαινωφέρνω κάθε μέρα.

 

Τώρα για τα horror stories κτλ, αυτές κυκλοφορούν για όλα τα gadgets, δεν μου λένε κάτι εκτός αν εμφανίζονται με ανησυχητική συχνότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορυ λαθος,

παντως για το συγκεκριμενο ειναι πολλα τα λεφτα.αν ηταν το 2 θα το σκεφτομουν....λιγο υπομονη απο φθινοπωρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ματιά στα thermals, με GPU load:

 

 

 

Όσο για ευαισθησίες κτλ, το δικό μου έχει φάει μια-δυο ψιλές και το πηγαινωφέρνω κάθε μέρα.

 

Τώρα για τα horror stories κτλ, αυτές κυκλοφορούν για όλα τα gadgets, δεν μου λένε κάτι εκτός αν εμφανίζονται με ανησυχητική συχνότητα...

πόσο καιρό το έχεις? πιστεύεις ότι αξίζει?έχεις κάποιο type cover η power cover?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο καιρό το έχεις? πιστεύεις ότι αξίζει?έχεις κάποιο type cover η power cover?

Το έχω 4 μήνες και περιμένω να βγει το Power Cover στο ευρωπαϊκό MS store. Το κατά πόσο αξίζει είναι καθαρά υποκειμενικό, εμένα με έχει βολέψει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω 4 μήνες και περιμένω να βγει το Power Cover στο ευρωπαϊκό MS store. Το κατά πόσο αξίζει είναι καθαρά υποκειμενικό, εμένα με έχει βολέψει αρκετά.

Το χρειάζομαι για χρήση στην σχολή ποιο πλ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει γιατί δεν έχει πληκτρολόγιο και αυτό που μπωρείς να αγοράσεις είναι αρκετά ακριβό...επίσης σκέφτομαι ότι αν χαλάσει είναι πάρα πλ δύσκολη η επισκευή σε σχέση με ένα απλό λάπτοπ.είμαι ανάμεσα σε αυτό και σε κάτι τέτειο ( https://www.skroutz.gr/s/3455463/Dell-Inspiron-13z-8864-i3-3217U-6GB-500GB.html)..ξέρω οτί ειναι πλ κατώτερο σε specs αλλά δεν ξέρω τι θα μου πάει περισσότερο :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το έχω 4 μήνες και περιμένω να βγει το Power Cover στο ευρωπαϊκό MS store. Το κατά πόσο αξίζει είναι καθαρά υποκειμενικό, εμένα με έχει βολέψει αρκετά.

Το χρειάζομαι για χρήση στην σχολή ποιο πλ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει γιατί δεν έχει πληκτρολόγιο και αυτό που μπωρείς να αγοράσεις είναι αρκετά ακριβό...επίσης σκέφτομαι ότι αν χαλάσει είναι πάρα πλ δύσκολη η επισκευή σε σχέση με ένα απλό λάπτοπ.είμαι ανάμεσα σε αυτό και σε κάτι τέτειο ( https://www.skroutz.gr/s/3455463/Dell-Inspiron-13z-8864-i3-3217U-6GB-500GB.html)..ξέρω οτί ειναι πλ κατώτερο σε specs αλλά δεν ξέρω τι θα μου πάει περισσότερο :/

Αν δεν σε ενδιαφέρει η γραφίδα για σημειώσεις κλπ καλύτερα πάρε ενα ultrabook.Το surface τουλάχιστον Αμερική το προτιμούν και το επιλέγουν για τη γραφίδα κυρίως (καθηγητές,ιατροί,δικηγόροι,φοιτητές,γραφίστες,αρχιτέκτονες) αλλιως χάνει αρκετα το νόημα αγορας του.Πάντως πιστεύω οτι τα Χριστούγεννα θα παίζει το Pro 2 στα 550-600 ευρώ και πιστεύω ίσως αξίζει η υπομονή για όσους τους ενδιαφέρει η συγκεκριμένη σειρά.Αλλα το Pro 3 ειναι πιστεύω η τελειοποίηση σε αυτή τη σειρά μιας και η MS εκανε σημαντικές και ριζικές αλλαγές στο form factor(λεπτότερο,ελαφρύτερο,στις 12 ιντςες πλέον,με κατα πολυ βελτιωμένο type cover συν οι πολυ καλύτερη υλοποίηση στο kindstand στήριξης του tablet και ελαφρώς καλύτερη αυτονομία απο το Pro 2 δηλαδή στο 7ωρο περίπου.Αλλα συνίσταται κυρίως για όσους θέλουν να αντικαταστήσουν λάπτοπ/ντέσκτοπ και να ειναι το κυρίως και βασικό τους pc με κάποιο περιορισμό στο κομμάτι tablet λόγω όγκου ιντσών.Άπειρος καλύτερη λύση για tablet βέβαια ενα 8ιντσο. Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ενδιαφέρει η γραφίδα για σημειώσεις κλπ καλύτερα πάρε ενα ultrabook.Το surface τουλάχιστον Αμερική το προτιμούν και το επιλέγουν για τη γραφίδα κυρίως (καθηγητές,ιατροί,δικηγόροι,φοιτητές,γραφίστες,αρχιτέκτονες) αλλιως χάνει αρκετα το νόημα αγορας του.Πάντως πιστεύω οτι τα Χριστούγεννα θα παίζει το Pro 2 στα 550-600 ευρώ και πιστεύω ίσως αξίζει η υπομονή για όσους τους ενδιαφέρει η συγκεκριμένη σειρά.Αλλα το Pro 3 ειναι πιστεύω η τελειοποίηση σε αυτή τη σειρά μιας και η MS εκανε σημαντικές και ριζικές αλλαγές στο form factor(λεπτότερο,ελαφρύτερο,στις 12 ιντςες πλέον,με κατα πολυ βελτιωμένο type cover συν οι πολυ καλύτερη υλοποίηση στο kindstand στήριξης του tablet και ελαφρώς καλύτερη αυτονομία απο το Pro 2 δηλαδή στο 7ωρο περίπου.Αλλα συνίσταται κυρίως για όσους θέλουν να αντικαταστήσουν λάπτοπ/ντέσκτοπ και να ειναι το κυρίως και βασικό τους pc με κάποιο περιορισμό στο κομμάτι tablet λόγω όγκου ιντσών.Άπειρος καλύτερη λύση για tablet βέβαια ενα 8ιντσο. Sent from my iPad using Insomnia

η αλήθειά είναι πως το θέλω για να γράφω κώδικα οπότε ίσως δεν κάνει για μένα.Έχω ανοίξει ένα καινούργιο topic (http://www.insomnia.gr/topic/533676-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-tablet-%CE%B7-notebook-%CE%B5%CF%8E%CF%82-133/) όποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κοιτάξει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος το παραλάβει από e shop ας μας πει εντυπώσεις :) επίσης με την εγγύηση τι γίνετε?doa υπάρχει?


Αν δεν σε νοιάζει τόσο πολύ το form factor ή το digitizer, ένα λαπτοπ μάλλον είναι καλύτερη επιλογή.

η μπαταρία πόσο κρατάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...