Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT SURFACE PRO 10.6'' INTEL CORE I5 4GB 128GB 459.00€ @e-shop


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκέφτομαι να ακυρώσω γιατί έχει ένα σοβαρό πρόβλημα  τουλάχιστον για μένα που ήθελα να συνδέω bluetooth πληκτρολόγια ποντίκια...όταν έχεις ανοιχτά τα bluetooth και το wifi η σύνδεση με το wifi  είτε χάνετε είτε μειώνετε πάρα πλ η ταχύτητα ( σε φάση να μην μπορείς να φορτώσεις video στο youtube)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να ακυρώσω γιατί έχει ένα σοβαρό πρόβλημα  τουλάχιστον για μένα που ήθελα να συνδέω bluetooth πληκτρολόγια ποντίκια...όταν έχεις ανοιχτά τα bluetooth και το wifi η σύνδεση με το wifi  είτε χάνετε είτε μειώνετε πάρα πλ η ταχύτητα ( σε φάση να μην μπορείς να φορτώσεις video στο youtube)

http://www.surfaceforums.net/threads/bluetooth-killing-wi-fi.8670/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λύση αυτή όμως...γιατί μιλάμε για μία φορητή συσκευή και θα πρέπει να μπορεί να συνδεθεί σε όλα τα router χωρίς πρόβλημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρωσα κ εγω , οταν πληρωνω καποια χρηματα κ ειδικα στη microsoft θελω ολα να δουλευουν ok, δηλαδη τιποτα λιγοτερο απ αυτα που υποσχονται στα τεχνικα χαρακτηριστικα των προιοντων της.

αν δεν μπορει να υποστηριξει αυτη τα προιοντα της που βασιζονται κ στο λειτουργικο της , τι να πουν οι αλλοι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι λενε εδω το προβλημα δημιουργηθηκε με το update  στο 8.1 http://www.surfaceforums.net/threads/bluetooth-mouse-will-murder-your-wifi-speed.6270/

Μερικοι ισχυριζονται οτι με το ποντικι της MS http://www.microsoft.com/hardware/el-gr/p/sculpt-touch-mouse ειναι ολα οκ

Δες και το post 26 μπορει να βοηθησει.

 

 

Και εδω η συμβατοτητα .... http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/CompatCenter/ProductViewerWithUpdatedFilters?TempOsid=Windows%208.1&Locale=en-us&Architecture=X64&TextSearch=bluetooth&Type=Both&ProductCategory=Mice%2C%20keyboards%20%26%20input%20devices&CurrentPage=0&TotalPages=70&ShowCriteria=0&SortCriteria=Relevance&Compatibility=Unknown&ProductName=bluetooth&LastRequested=10

τα έχω διαβάσει όλα αυτά αλλά και πάλι δεν με έπεισαν...δεν μπορεί καμία microsoft μόνο κ μόνο για να πλουτίσει να μας αναγκάζει να αγοράσουμε συγκεκριμένα ποντίκια και το type cover που κάνει 120euro . σκέφτομαι να περιμένω κάποια προσφορά σε 11,6"-13,3" που θα είναι πλ ποιο βολικό για την περίπτωση μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο και εγω εχω βαλει στο ματι το Pro 2 αλλα δεν το βλεπω.

Απαραδεκτο για την MS οχι τοσο για το προβλημα που δημιουργηθηκε συμβαινουν αυτα αλλα που δεν το εχει λυσει,διαβαζω αναφορες απο το 2013.!! :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο και εγω εχω βαλει στο ματι το Pro 2 αλλα δεν το βλεπω.

Απαραδεκτο για την MS οχι τοσο για το προβλημα που δημιουργηθηκε συμβαινουν αυτα αλλα που δεν το εχει λυσει,διαβαζω αναφορες απο το 2013.!! :mad:

το 2 έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όπως και τα απλά surface...με το 3 δεν ξέρω τι γίνετε....φταίει το ότι wifi και bluetooth βρίσκονται πάνω στο ίδιο chip...κρίμα πάντως :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνετε φαντάζομαι. Κάνετε την τρίχα τριχιά. Οι συσκευές δουλεύουν άψογα.

την έχεις την συσκευή και τα έχεις δοκιμάσει??γιατί όλοι το έχουν αυτό το πρόβλημα και για μένα τουλάχιστον είναι σοβαρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχεις την συσκευή και τα έχεις δοκιμάσει??γιατί όλοι το έχουν αυτό το πρόβλημα και για μένα τουλάχιστον είναι σοβαρό 

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τον φίλο παραπάνω.

 

Έχουν περάσει από τα χέρια μου και οι δύο συσκευάρες. Η πρώτη απλά είχε ένα θέμα με την θερμοκρασία και την αυτονομία προβλήματα που ξεπεράστηκαν οριστικά στο 2. Αυτό που γράφετε απλά είναι ασήμαντο και δεν μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα. Πάντα με bluetooth και wifi. 

 

Τώρα απολαμβάνω το 2 μέχρι να πάρω σε λίγες μέρες το 3. 

 

Τέτοια τιμή απλά δεν ξανάγινε και κάθεστε και ψειρίζετε την μαϊμού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εχεις δικιο και εγω εχω βαλει στο ματι το Pro 2 αλλα δεν το βλεπω.

Απαραδεκτο για την MS οχι τοσο για το προβλημα που δημιουργηθηκε συμβαινουν αυτα αλλα που δεν το εχει λυσει,διαβαζω αναφορες απο το 2013.!! :mad:

το 2 έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όπως και τα απλά surface...με το 3 δεν ξέρω τι γίνετε....φταίει το ότι wifi και bluetooth βρίσκονται πάνω στο ίδιο chip...κρίμα πάντως :/

Κανένα απόλυτος θέμα δεν είχα στο surface pro 2 εδώ και ενα εξάμηνο.Το μόνο θέμα ειναι οτι οταν κατέβαζεις με ταχύτητες πανω του 1mb/s το bt ποντικι εχει μια αστάθεια που το ιδιο συμβαίνει με τα περισσότερα υβριδικά που το bt/wifi ειναι στο ιδιο chip.Τώρα οι καθένας κρίνει διαφορετικά και ανάλογα αποφασίζει.Για το 3 δεν γνωρίζω πως παει στο θέμα αυτο.Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα απόλυτος θέμα δεν είχα στο surface pro 2 εδώ και ενα εξάμηνο.Το μόνο θέμα ειναι οτι οταν κατέβαζεις με ταχύτητες πανω του 1mb/s το bt ποντικι εχει μια αστάθεια που το ιδιο συμβαίνει με τα περισσότερα υβριδικά που το bt/wifi ειναι στο ιδιο chip.Τώρα οι καθένας κρίνει διαφορετικά και ανάλογα αποφασίζει.Για το 3 δεν γνωρίζω πως παει στο θέμα αυτο.Sent from my iPad using Insomnia

Εγώ, παντος δεν σκοπευω να το διακινδυνεψω...πλ κοσμος εχει αυτο το προβλημα ειδικα στο pro. ..τα ίδια μου έλεγαν και για το asus transformer book t100 και τελικα με το παραμικρό κουνημα του tablet εχανε την συνδεση με την βαση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή παρέλαβα σήμερα (το προϊόν δουλεύει άψογα) οφείλω να προειδοποιήσω τους υπόλοιπους αγοραστές οτί στην περίπτωσή μου προφανώς το eshop έκανε παραεισαγωγή από ιταλία/ισπανία/προρτογαλία - φαίνεται κιόλας απο την συσκευασία και τις λεπτομέρειες πίσω. Τα εγχειρίδια ειναι ΜΟΝΟ σε αυτές τις γλώσσες όπως και η αρχική εγκατάσταση. Βέβαια από τα settings των win8 αλλάζεις τη γλώσσα αργότερα αλλά για κάποιον που δεν είναι γνώστης θα είναι ιδιαίτερα επίπονο. Το κακό είναι αν ω μη γέννειτω χρειαστώ ποτέ service (το eshop δίνει 1 χρόνο ενώ η ms 2) τι άκρη 8α βγάλω με αυτές τις αλχημείες του eshop. Καλή τιμή πλην παραπλανητική προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...