Προς το περιεχόμενο

Με τα Windows 9, η Microsoft θέλει να κερδίσει τους χρήστες των Windows 7. Ενοποιεί Windows Phone και RT


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι δικο μου προβλημα που οι metro εφαρμογες μου ειναι αδιαφορες. Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν θελει χρηστες σαν και εμενα που τοσο καιρο αγοραζαν τα προιοντα της και ειναι διατεθειμένοι να το συνεχίσουν αν το προιον αξιζει...

Εγω παντως βλεπω οτι ακουει του πελατες της και οχι τους απλα φανατισμενους και κανει τα πλακακια γαργαρα σιγα σιγα. Οχι που μας ελεγαν καποιοι "το modern ηρθε για να μεινει , χωνεψτε το!". Ξυδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειναι δικο μου προβλημα που οι metro εφαρμογες μου ειναι αδιαφορες. Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν θελει χρηστες σαν και εμενα που τοσο καιρο αγοραζαν τα προιοντα της και ειναι διατεθειμένοι να το συνεχίσουν αν το προιον αξιζει...

Εγω παντως βλεπω οτι ακουει του πελατες της και οχι τους απλα φανατισμενους και κανει τα πλακακια γαργαρα σιγα σιγα. Οχι που μας ελεγαν καποιοι "το modern ηρθε για να μεινει , χωνεψτε το!". Ξυδι.

Για να στο δώσει δωρεαν σημαινει ότι παύει να είναι πλέον το λογισμικό το προιον,αλλά κάτι άλλο!Ποιο είναι άραγε το προιον?

Το ξυδακι που κόλλα?

Είμαι 100% σίγουρος ότι πριν περάσεις τρίμηνο στα windows 9,θα μπεις στο store και θα κατεβάσεις εφαρμογές!

ΟΧΙ 99%,100% σίγουρος και θα με θυμηθείς!;)

Γιατί και κάποιοι άλλοι εκραζαν το metro,αλλά οταν μπήκαν για τα καλα στα 8.x κατέβασαν τις εφαρμογουλες τους!

Απλά για να ξέρεις τι πρόκειται βα συμβεί!

Τώρα που είσαι έξω απ'το χορο,πες οτι&όσα τραγούδια θές!Πολύ λιγη σημασία έχουν αυτά που υποστηρίζεις!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω modern δεν θα χρησιμοποιησω σε desktop pc και αν μαζι με την απενεργοποιηση του απενεργοποιει και το store με modern εφαρμογες, καλοδεχουμενο. Εγω θελω ενα store που θα μπορω να αγοραζω και να κατεβαζω legacy εφαρμογες. Αν τα 9 ειναι η φυσικη εξελιξη των 7, θα τα τιμησω. Αν ειναι ενα μιγμα 7/8 χωρις να μπορω να πεταξω τα αρνητικα των 8, δεν θα ειμαι ο μονος που θα κολλησει και αλλα χρονια με τα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω modern δεν θα χρησιμοποιησω σε desktop pc και αν μαζι με την απενεργοποιηση του απενεργοποιει και το store με modern εφαρμογες, καλοδεχουμενο. Εγω θελω ενα store που θα μπορω να αγοραζω και να κατεβαζω legacy εφαρμογες. Αν τα 9 ειναι η φυσικη εξελιξη των 7, θα τα τιμησω. Αν ειναι ενα μιγμα 7/8 χωρις να μπορω να πεταξω τα αρνητικα των 8, δεν θα ειμαι ο μονος που θα κολλησει και αλλα χρονια με τα 7.

Μπες εσύ στα 9 που θα έχουν και το store και το ξανά συζητάμε,αν θα τρέξεις ή όχι metro εφαρμογή!;)

 

Προς το παρόν στα 7,που είσαι, μπορείς εκ του ασφαλου(αφού δεν εχεις πρόσβαση στις metro εφαρμογές,για να ξέρεις τι είναι) να υποστηρίζεις ότι νομίζεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες εσύ στα 9 που θα έχουν και το store και το ξανά συζητάμε,αν θα τρέξεις ή όχι metro εφαρμογή! ;)

 

Προς το παρόν στα 7,που είσαι, μπορείς εκ του ασφαλου(αφού δεν εχεις πρόσβαση στις metro εφαρμογές,για να ξέρεις τι είναι) να υποστηρίζεις ότι νομίζεις!

 

Φημες , αλλα παντα μπορω να ελπιζω.

 http://www.neowin.net/news/windows-threshold-the-modern-ui-takes-a-backseat-for-desktop-users

 

Απενεργοποιηση του modern και αλλαγη στο store για τους χρηστες desktop-class συστηματων. Οποτε μην το εχεις σιγουρο οτι θα κατεβασω στα 9 modern εφαρμογη.

 

Microsoft is once again listening to all the complaints that said ‘let me turn off the Modern UI’

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γ@μηθεί να βγάζει νέα windows.. κάθε 2 χρόνια,κάθε 3 χρόνια ?

Και να πεις πως άλλαζε κάτι χρήσιμο προς το καλύτερο. Ο media player ακόμα πίσω είναι σε σχέση με το vlc.

Movie maker τελείως άχρηστο,disk defragment έχει βγάλει η Auslogic καλύτερο,γενικά το μόνο που χρησιμοποιεί κανείς ποια απ τις εφαρμογές των Windows είναι το image viewer.

Όλο το hardware δουλεύει άριστα και σε 7. Γιατί να αλλάξει κάποιος αν όχι λόγο ψυχαναγκασμού,για να νιώσει ψευδή ευχαρίστηση ότι έχει κάτι καινούριο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γ@μηθεί να βγάζει νέα windows.. κάθε 2 χρόνια,κάθε 3 χρόνια ?

Και να πεις πως άλλαζε κάτι χρήσιμο προς το καλύτερο. Ο media player ακόμα πίσω είναι σε σχέση με το vlc.

Movie maker τελείως άχρηστο,disk defragment έχει βγάλει η Auslogic καλύτερο,γενικά το μόνο που χρησιμοποιεί κανείς ποια απ τις εφαρμογές των Windows είναι το image viewer.

Όλο το hardware δουλεύει άριστα και σε 7. Γιατί να αλλάξει κάποιος αν όχι λόγο ψυχαναγκασμού,για να νιώσει ψευδή ευχαρίστηση ότι έχει κάτι καινούριο ?

Security updates , υποστηριξη νεοτερου hardware. Σταθεροτητα και καλυτερη διαχειρηση πορων. Και πολλα αλλα. Αλλα συνηθως εγω προσπερναω μια εκδοση windows οποτε τα 9 θα ειναι καλο φρεσκαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημες , αλλα παντα μπορω να ελπιζω.

http://www.neowin.net/news/windows-threshold-the-modern-ui-takes-a-backseat-for-desktop-users

 

Απενεργοποιηση του modern και αλλαγη στο store για τους χρηστες desktop-class συστηματων. Οποτε μην το εχεις σιγουρο οτι θα κατεβασω στα 9 modern εφαρμογη.

Η αλλαγή του store είναι να σου ανοίγει σε παράθυρο,όπως και οι metro εφαρμογές!

Μην επιμένεις,θα κατεβάσεις και θα χρησιμοποιείς τις metro εφαρμογές!

Απλα θα σου φαινονται σαν desktop εφαρμογες αν ειναι στο παραθυρο!Έχουν και αυτές τα πλεωνεκτηματα τους και θα το δεις μολις περάσεις στα 9!

Και δε θα χρειαστεί να το παραδεχτείς σε κανένα,μόνο στον εαυτό σου!;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να κοιτάξει που η εγκατάστασή της στον δίσκο πιάνει 20GB και τα OSX 6GB.

Που για να κάνει γρήγορη εκκίνηση στα Windows 8 χρειάζεται να δημιουργήσει κι άλλο *.sys αρχείο στον C:\ (το hyberfil.sys συγκεκριμένα), όπου το μέγεθός του είναι από προεπιλογή στο 75% της RAM, αλλά όσο μεγαλύτερο είναι αυτό το αρχείο hyberfil.sys, τόσο πιο γρήγορα κάνει εκκίνηση... Κι ενώ το OSX πιάνει 6GB με πολύ γρήγορο boot χωρίς να χρειάζεται extra GB γι αυτό το fastboot, o λαός των Windows έχει σκάσει για ένα Start Menu, που είχε συνηθίσει απλά να κάνει τερματισμό και επανεκκίνηση.

 

 

 

 

 

"Αντί να κοιτάξουν που η εγκατάστασή τους στον δίσκο πιάνει 20GB και τα OSX 6GB."

 

Φαντάσου να υπήρχε κάποιο που να φόρτωνε στη RAM μόνο κιόλας..φαντάσου να bootαριζε πιο γρήγορα από όλα...φαντάσου να μπορούσες να το βάλεις σε ό,τι και αν είχες στη διάθεση σου και να δουλεύει σωστά..να είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο,με συνεχείς ενημερώσεις που να μη κάθεσαι να βλέπεις τον υπολογιστη να κλείνει και να ξανανοίγει,να είναι δωρεάν,με δωρεάν εφαρμογές ακόμα και για ακαδημαϊκούς σκοπούς,,να μην ανήκει σε καμμία εταιρεία,και να μάθεις και λίγο πως και γιατί δουλεύει αυτό το πράγμα μπροστά σου..άντε να δούμε πότε θα βγάλουνε κάτι τέτοιο..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπες όλα "Όπως είχε συνηθίσει να δίνει την ψήφο του στα 2 μεγάλα κόμματα o Έλληνας.

 

"Αντί να κοιτάξουν που η εγκατάστασή τους στον δίσκο πιάνει 20GB και τα OSX 6GB."

 

Φαντάσου να υπήρχε κάποιο που να φόρτωνε στη RAM μόνο κιόλας..φαντάσου να bootαριζε πιο γρήγορα από όλα...φαντάσου να μπορούσες να το βάλεις σε ό,τι και αν είχες στη διάθεση σου και να δουλεύει σωστά..να είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο,με συνεχείς ενημερώσεις που να μη κάθεσαι να βλέπεις τον υπολογιστη να κλείνει και να ξανανοίγει,να είναι δωρεάν,με δωρεάν εφαρμογές ακόμα και για ακαδημαϊκούς σκοπούς,,να μην ανήκει σε καμμία εταιρεία,και να μάθεις και λίγο πως και γιατί δουλεύει αυτό το πράγμα μπροστά σου..άντε να δούμε πότε θα βγάλουνε κάτι τέτοιο..

I see what you did there...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώωωωπα. Οι metro εφαρμογές σε παράθυρο; Δηλαδή δεν θα πιάνουν όλη την 24 οθόνη με τεράστια χρωματιστά τετραγωνάκια μισό τετραγωνικό το καθένα; Πρωτοποριακό !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουραστήκαμε..  κιόλας.

Αν δεν καταλαβαίνουν ότι ο κόσμος αρνείται να βάλει για πρώτη φορά γρηγορότερο λειτουργικό στον υπολογιστή του,τότε είναι άξιοι της μοίρας τους..

Το απλό θα κερδίσει γιατί πλέον χρήστες δεν είμαστε μόνο εμείς εδώ στο  Insomnia που ξέρουμε να κουλαντρισουμε 3 πράγματα,χρήστες πια είναι 10.000.000 εκατομμύρια άνθρωποι που καλούνται να έχουν επαφή με ένα Pc για την καθημερινότητα τους και την εξυπηρέτηση τους.

Τώρα εσύ άντε να τους ζωγραφίζεις metros η να τους βάλεις να επιλέγουν ανάμεσα σε 3,για να κάνουν την ίδια δουλειά που έκαναν μέχρι χτες με 3 κλικ.

Τι πιο φωτεινό παράδειγμα ότι δεν παίρνουν χαμπάρι την πραγματικότητα γύρω τους από τον Internet Explorer,και την ιστοσελίδα τους,τα οποία δεν έχουν κ την σημαντικότητα ενός λειτουργικού,ούτε την δυσκολία.και όπως σωστά έχει γράψει στο παρελθόν ένας φίλος εδώ μέσα η μόνη χρησιμότητα του IE είναι να κατεβάσεις τον FFox η τον Chrome.

Πραγματικά απορώ τι καλούνται ν'αποδειξουν κ σε ποιον τελικά.

 

Φανταστείτε έναν μέσο χρήστη να πρέπει να μάθει Android για το τηλέφωνο του,καινούρια windows για την καθημερινότητα του,ένα τρίτο πρόγραμμα η λειτουργικό για την εξειδίκευση του,και λίγο δίκτυα για την Smart Tv τα tablet των παιδιών και όλες αυτές τις κατά τ'αλλα έξυπνες συσκευές.. .. οκ πηδάει από το παράθυρο του 5ου,χωρίζει την γυναίκα του και απαρνείται το παιδί του για να βρει λύση η χρόνο,και όλο αυτό μέσα στην καθημερινή όλο και πιο σκληρά ανταγωνιστική ζωή γεμάτη άγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστείτε έναν μέσο χρήστη να πρέπει να μάθει Android για το τηλέφωνο του,καινούρια windows για την καθημερινότητα του,ένα τρίτο πρόγραμμα η λειτουργικό για την εξειδίκευση του,και λίγο δίκτυα για την Smart Tv τα tablet των παιδιών και όλες αυτές τις κατά τ'αλλα έξυπνες συσκευές.. .. οκ πηδάει από το παράθυρο του 5ου,χωρίζει την γυναίκα του και απαρνείται το παιδί του για να βρει λύση η χρόνο,και όλο αυτό μέσα στην καθημερινή όλο και πιο σκληρά ανταγωνιστική ζωή γεμάτη άγχος.

Και μετά βγαίνουν στις ειδήσεις και τα ρίχνουν όλα στην τρόικα και στις πολιτικές λιτότητας!

Σαν δε ντρέπονται!!!:mad:

 

 

Έλα πες την αλήθεια.Ψαχνεις αφορμή για να "διορθώσεις" το λάθος Ναι που είπες,λόγο νεανικής επιπολαιότητας,εε?:P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...