Προς το περιεχόμενο

Με τα Windows 9, η Microsoft θέλει να κερδίσει τους χρήστες των Windows 7. Ενοποιεί Windows Phone και RT


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκεί είσαι με τον asio4all λογικά που είναι software accelerated.

 

έχεις κίνηση μόνο με ένα στέρεο out, εδώ μιλάμε να κάνεις multichannel recording/tracking με πάνω απο 30-40 vsti kai 40-50 vst in real time όλα αυτά με 2-4ms.

 

Βασικα με jackd ειμαι. Πανε χρονια που εχω να γραψω σε windows ;) Ειχα μια m-audio usb fast track, την εκαψε κεραυνος :-(

 

Συμφωνω ομως οτι με 40 vsti's θα ψοφησει χωρις σοβαρη καρτα ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα με jackd ειμαι. Πανε χρονια που εχω να γραψω σε windows ;)

 

Ε, κοίτα, υποθέτω πως ο Linux kernel θα κάνει καλύτερη δουλειά από Win + τις πατέντες με το ASIO του εκάστοτε κατασκευαστή (πρακτικά δηλαδή το jack απλά το routing αναλαμβάνει, δεν είναι υποκατάστατο του ASIO. Ή κάνω λάθος; ). :o

 

Αλλά από Windows 7 SP1 σε Windows 8.1 δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά. Για όσους ακόμα συναντούν προβλήματα με τέτοια Win 8 - Win 8.1 setups, προτείνω δοκιμές με ASIO4ALL μήπως και, καθώς και πίεση στους developers για καλύτερη υποστήριξη των νεότερων λειτουργικών.

 

Η Presonus π.χ. τα είχε κάνει επίσημα μαντάρα, τόσο σε Win 8, όσο και σε νεότερη OSX (δε θυμάμαι ποια) έκδοση. Τα προβλήματα, προφανώς, δεν λύθηκαν ούτε από την MS, ούτε από την Apple, αλλά από την ίδια την Presonus, η οποία τελικά ένιωσε και έβγαλε οδηγούς της προκοπής (έστω και μετά από σχεδόν ένα χρόνο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KilliK, on 01 Jul 2014 - 5:24 PM, said:

Αν δεν προκειται να τα κανει proprietary open source, δεν προκειται να δει προκοπη η MS.

το λαθος της ειναι οτι θελει να γινει Apple, αντι να ακολουθησει το παραδειγμα της Google..

 

Επιστροφή στο 1998 (OSI) και στα επακόλουθα χρόνια με το debate Commercial vs OSS. Ημαρτον!!! Όχι άλλο κάρβουνο.

 

Επ' ευκαιρίας μιας και είσαι fan του OSS (το οποίο είναι απολύτως σεβαστό) σε παρακαλώ για πες μας πως έχεις κάνει εσύ contribute στο OSS και άσε τα Windows.

H Microsoft με τα Windows 8 έδωσε στο λαό κάτι: Bringing WinJS cross-platform and open source ανάμεσα από μια τόσο μεγάλη λίστα projects που άλλες εταιρείες που κερδοφορούν από αυτό δεν έχουν: Google, Apple

 

Και όσο αφορά τη Google και την Apple να σου θυμίσω μερικά απλά πράγματα για να μην ξεχνιόμαστε ως προς το ποιος ακουλουθεί ποιον και ως προς τι θα ήθελες κατά τη γνώμη σου να ακολουθήσει η MS:

1. Flat Design

2. Live Tiles

3. Oracle wins key reversal in Java copyright case against Google's Android

4. Oracle: Google stole our Java code and used it in Android!

5. iOS vs. Android: Who’s Copying Who?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνοντας από τις πρώτες διαρροές τα 9 θα είναι πολύ καλή και στοχευμένη κίνηση της ms μετά το φιάσκο των 8. Αντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω καιρός ήταν να ενοποιηθούν τα RT με τα Windows Phone.Για να δούμε...

Εγω λυπουμαι περισσοτερο τους χρηστες των wp,μ'αυτο το μπασταρδεμενο tabloκινητο UI! :P

Απ'αυτους θα φαει τα καντήλια!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...