Προς το περιεχόμενο

το παλιότερο πράγμα που χρησιμοποιείτε μέχρι σήμερα


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τηλεόραση grundig απο το 1998

 

ΠΩΩ εχεις δικιο εχω και εγω μια σονυ απο το 95-96 το ειχα ξεχασει !

 

Υ.γ

 

Αν παιζουν και τα επιπλα εχω ενα σκρινο που ειναι καμια 30 χρονια αν παμε τωρα σε σεντονια και κουβερτες κλπ τοτε παμε πολυ πολυ πισω.

 

Εχω και ενα πολυ παλιο ραδιο απο το 50-60 της γιαγιας μου που λειτουργει κανονικα αλλα δεν το χρησιμοποιω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γατακιααααα...

Σας έχω όλους.

 

ΠΙΚΑΠ Yamaha autoreturn P-350 (ημερομηνία κατασκευής κάπου το 1980 με 1982)

συν  κάτι δίσκους βινυλίου απο το 1970

 

κληρονομιά απο τον πατέρα μου

 

οπότε τα πιο παλιά πράγματα που έχω είναι δίσκοι βινυλίου και είναι 44 ετών παλαιά

και μετά το πικάπ που είναι κάπου 32-34 ετών παλαιά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Sony trinitron 1989 την έχω δώσει στην πεθερά.
  • Sony radio παγκοσμίου λήψης από Japan 1983. Το ξυπνητήρι μου σε σχολείο και στρατό, ακόμα απ' αυτό ακούω στο σπίτι. Έχει φάει άπειρες τούμπες, σκυλί.
  • Κύβος Rubik 1981 (1.000 δρχ), μ' αυτόν έμαθα και ακόμα παίζω που και που.

γατακιααααα...

Σας έχω όλους.

 

ΠΙΚΑΠ Yamaha autoreturn P-350 (ημερομηνία κατασκευής κάπου το 1980 με 1982)

συν  κάτι δίσκους βινυλίου απο το 1970

Το χρησιμοποιείς; Γιατί κι εγώ έχω AKAI μαγνητόφωνο δεκαετίας 70 που το έβγαλα απ' την ζελατίνα το 1992. Φυσικά είναι ακόμα σαν καινούριο. Το πρώτο με κεραμικές κεφαλές. Δεν το χρησιμοποιώ όμως.

post-282951-0-70513600-1404240914_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πικαπ ναι το χρησιμοποιώ 2 φορές τη βδομάδα τουλαχιστον.

Είναι άλλη αίσθηση να ακούς απο το πικαπ

εχω και σχεδόν όλους τους δίσκους του Michael Jackson.Αυτους τους είχα αγοράσει όταν ήμουν πιτσιρικι τη δεκαετία του '90 απο το χαρτζιλικι που μου δίνανε χαχαχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣτΣουηδία όταν ήμανε ο φίλος μου είχε ένα πικάπ από τον παππού του (ζωντανός ο παππούς., θηρίο, 82 χρονώ) και κάτι ενισχυτές και ηχειάρες. Σουηδική τεχνολογία 70's. Χώναμε Pink floyd wish you were here και .... ταξίδια αλλού..

 

Μετά πήγα σε ένα θείο μου. Πικάπ και dark side of the moon (πάλι σε ρετρό πικαπ) και άαααντε γεια. (ο φίλος δεν έβρισκε το dark side.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν 2 χρόνια, το οικογενειακό μας αυτοκίνητο, Opel Record αγορασμένο απ τον πατέρα μου το 1960.

Μέχρι πριν ένα χρόνο που φυγα οριστικά απ το πατρικό, το γραφείο μου, αγορασμένο όταν πήγα νηπιαγωγείο το 1985.

Τώρα πλέον, νομίζω πως έχω μόνο ένα mouse logitech του 1998 που χρησιμοποιώ ακόμα στο 2ο pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λετε για δισκους αυτος ειναι ο πρωτος δισκος που αγορασα στην ζωη μου  και εννοειται οτι υπαρχει ακομη  οπως και ολοι μου οι δισκοι καμμια 500ρια τον αριθμο ..

MI0002184134.jpg?partner=allrovi.com

οκ δεν τον πηρα το 81 που κυκλοφορησε αλλα λιγα χρονια αργοτερα !

οπως και να εχει ειναι απο τους καλυτερους δισκους ροκ ολων των εποχων !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^Κι εγώ έχω τους δύο αυτούς δίσκους, καθώς επίσης και το L.A. Woman από τη μητέρα μου. :ph34r:

 

Έχω το σαμαράκι από το άλογο του προπάππου μου, όταν αυτός ήταν Ίλαρχος στο Ιππικό κατά τον Α' Παγκόσμιο. Βέβαια το έχω σαν διακοσμητικό μιας και δεν έχω άλογο. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στερεοφωνικό μου που είχα αγοράσει το 1995!!! Είναι ξεχωριστά κομμάτια και δουλευει κάθε μέρα επί 20 χρόνια. Δεν το αλλάζω, αλλά και να το άλλαζα δύσκολα θα έβρισκα πιο ποιοτικό.

 

Ξεκίνησε να παίζει cd μόλις είχαν βγει στην κυκλοφορία και τώρα η χάρη του παίζει ότι ψηφιακή τεχνολογία υπάρχει!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόλυτη κατσαρόλα... ever, που ακόμα κάνει το καλύτερο σπιτικό φαΐ. Και δυνατή χύτρα ταχύτητας.

 

SEB 25ετίας, μόνο το λαστιχάκι της έχω αλλάξει. Και το μοντέλο βγαίνει ακόμα!

 

 

01_Authentique-618x290.png

Ουάου! Αυτήν έχουμε κι εμείς!!! 

τη θυμάμαι από τη μέρα που... θυμάμαι τον εαυτό μου!!! χαχα! Τώρα μόνο το χερούλι πάνω είναι λίγο σπασμένο. Αλλά κρατάει ακόμα. χαχα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...