Προς το περιεχόμενο

Η VAIO κυκλοφορεί τα πρώτα της laptop, μετά το διαχωρισμό της από τη Sony


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω εμένα μου άρεσαν αλλά ακριβά ρε παιδί και κάποια προβληματικά μοντέλα λες και το κάναν επίτηδες

 

Αποστολή από το Xperia E (Καλά ακούσατε single core) με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

H nvidia εχει παραδεχτεί επίσημα οτι η συγκεκριμένη σειρά καρτων ηταν  ελλατωματικη , και έμενα μου είχε καεί σε ενα acer.

Εχω ενα vaio απο το 2005 και λειτουργεί ακομα κανονικά ,φοβερή οθόνη.

μου χε καει η 8600mgt...

Η γιατρεια λεγεται φουρνος!!!

γραψτε στο youtube 8600mgt oven και θα δειτε τι πρεπει να κανετε για να ξαναζωντανεψει η καρτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vaio μακραν τα "χειροτερα" ever.Ειχα ενα vaio tou 7 με την 8400mgt και μου καψε καρτα γραφικων πριν κανα χρονο αλλα η βλακεια βρηκε και καηκε στην μεση του revelations με high γραφικα.Ευτυχως που ειχα προλαβει να τερματισω το arkham city (κι αυτο σε high).Βεβαια οτι αλλο λαπτοπ ειχα απλα δεν επαιζε τετοια games και παντα γυρναγα στο πιστο μου vaio :P

 

LOL! Ξέρω μια κοπέλα που της χάλασε η κάρτα γραφικών και έδειχνε ότι να ναι στην οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα ηταν ποιοτικα, ομορφα, ακριβα και αδυναμα σε σχεση με ανταγωνιστικες λυσεις.

για να δουμε, σε τι μοτιβο θα συνεχισουν.

Κ μια ζωη ειχαν θεμα με drivers κλπ, οποιος τους εχει κανει εστω κ ενα format λογικα καταλαβαινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου χε καει η 8600mgt...

Η γιατρεια λεγεται φουρνος!!!

γραψτε στο youtube 8600mgt oven και θα δειτε τι πρεπει να κανετε για να ξαναζωντανεψει η καρτα!!!

Καλα μεγαλε θα βαλεις σε φουρνο που ψηνεις κοτοπουλο με πατατες πετρελαιοπαραγωγη πλακετα ηλεκτονκων;χτυπα λιγο πρωτα να δεις πως γινονται οι πλακετες με τι ειδους χημικα και μετα δες για το πως την ψηνεις.απο εκεινη την μερα λογικα οτι τρως απο εκει μεσα εχει γευση cpld.

Xoaoxoaozoaozooa

Αντι για φουρνο ενα heat gun για οσους δεν το χουν με reballing.

Πραγματι τα vaio ηταν καποτε η elite των λαπτοπ.διαχρονικα ομως ο κοσμος τα απεριψε λογο υψηλης τιμης και ελειψης ποιοτητας τωρα τελευταια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αντι για φουρνο ενα heat gun για οσους δεν το χουν με reballing."

 

Καλά και ο φούρνος την κάνει την δουλειά(λίγο πιο άτσαλα..) αλλά αυτό που λέει ο φίλος από πάνω είναι εγγύηση. Πολλά από τα πρόβληματα που βγάζουν τα λαπτοπάκια φτιάχνονται έτσι. Βέβαια δεν είναι μόνιμες λύσεις αλλά δίνει αρκετό χρόνο ζωής και η δουλειά γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα καλό Preheater θα τα βγάλει τα λευτά του ευκολα με τα vaio Που εμπλεξες! :):) 

 

http://www.ameritronics.com/smd_rework_airbath_preheat_his_dpu.htm

 

δυστυχώς και με ένα παραμιο μηχάνημα τα ζεσταίναμε χίλια δύο δοκιμάζαμε πολλές φορές απλός στράβωνε η  μητρική (κυρίως στα νεότερα μοντέλα) στραβονε αορατα για το ματι σχεδον αλλα αυτο ειχε αποτελσμεα αργοτερα οταν δουλευε το μηχανιμα μια διο φορές κρύο ζέστη και το north η vga πήγαιναν στων θεό και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φουρνο ζεσταινεις ολη την πλακετα χωρις να υπαρει λογος.με το heat gun αν βαλεις το μαγικο κιτρινο ζιλοτειπ η αλουμινοχαρτο μπορεις να επισκευασεις μονο την γραδικων χωεις να ζεσταινεις ανιστασεις και πυκνωτες που πιθανως υπαρχουν στην πλακετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φουρνο ζεσταινεις ολη την πλακετα χωρις να υπαρει λογος.με το heat gun αν βαλεις το μαγικο κιτρινο ζιλοτειπ η αλουμινοχαρτο μπορεις να επισκευασεις μονο την γραδικων χωεις να ζεσταινεις ανιστασεις και πυκνωτες που πιθανως υπαρχουν στην πλακετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μια ζωη ειχαν θεμα με drivers κλπ, οποιος τους εχει κανει εστω κ ενα format λογικα καταλαβαινει...

Γι αυτό υπάρχει και εργοστασιακή επαναφορά και τέλος.. Καθώς κατεβάζει ενημερώσεις σβήνεις όσα εργοστασιακά προγραμματα δεν θελεις και τέλος.Μισή ώρα δουλειά.. Αλλά και πάλι δεν είναι όλα για σβήσιμο..Η sony εχει βγαλει εξαιρετικά προγράμματα vaio exclusive..Οποιος έχει δουλέψει με αυτά από το 2007 και πίσω γνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό υπάρχει και εργοστασιακή επαναφορά και τέλος.. Καθώς κατεβάζει ενημερώσεις σβήνεις όσα εργοστασιακά προγραμματα δεν θελεις και τέλος.Μισή ώρα δουλειά.. Αλλά και πάλι δεν είναι όλα για σβήσιμο..Η sony εχει βγαλει εξαιρετικά προγράμματα vaio exclusive..Οποιος έχει δουλέψει με αυτά από το 2007 και πίσω γνωρίζει.

και μετά κάτσε μια ώρα σβήσε όλα από άμεσα...............μετά κανε ολα τα updates μετά καντο πάλι καμία ωρα για να μην  σέρνεται..........ε όχι................ η τα δίνουν όλα όπως lenovo και asus η ακόμη και καημένη acer............ η στο αγύριστο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν τις καλύτερες οθόνες, αλλά όλα τα μοντέλα, ακόμα και τα πιο πανάκριβα, είχαν αργούς σκληρούς στις 5400 στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vaio μακραν τα "χειροτερα" ever.Ειχα ενα vaio tou 7 με την 8400mgt και μου καψε καρτα γραφικων πριν κανα χρονο αλλα η βλακεια βρηκε και καηκε στην μεση του revelations με high γραφικα.Ευτυχως που ειχα προλαβει να τερματισω το arkham city (κι αυτο σε high).Βεβαια οτι αλλο λαπτοπ ειχα απλα δεν επαιζε τετοια games και παντα γυρναγα στο πιστο μου vaio :P

υπάρχουν και τα hp να μας κρατάνε συντροφιά,δεν είχα ποτέ ούτε vaio ουτε hp είχαν οι φίλοι μου και οι πελάτες μου όμως.....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...