Προς το περιεχόμενο

ASUS Zenfone 6


drade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Λέω να αντικαταστήσω το Samsung Note 1 μου με το Asus Zenfone 6 γιατί η τιμή του note 3 μου φαίνεται πολύ υψηλή γι αυτές τις εποχές.

 

Τα βασικά κριτήρια του αντικαταστάτη είναι:

 

1. χαμηλή τιμή

2. χαμηλό sar

3. να μην κολλάει σε βαριά χρήση

4. καλή μπαταρία

 

Τα οποία κριτήρια, τουλάχιστον θεωρητικά, τα καλύπτει:

 

1. Η φθηνότερη έκδοση του Zenfone 6 (που βρίσκω) κοστίζει περίπου 223$ (164€) με δωρεάν μεταφορικά. Είναι η έκδοση με 8gb μνήμη αλλά δεν με πειράζει γιατί διαθέτω 32gb Samsung microsd class 10.

 

2. Sar 0,367

 

3. Ο επεξεργαστής που έχει είναι ο Intel Αtom z2580, διπύρηνος στα 2.0 ghz με 2gb ram. Στο review των mobilegeeks λένε ότι γενικά δεν κολλάει.

 

4. Μπαταρία θηριάκι 3230 mAh 

 

Βασικό αρνητικό το μεγάλο σώμα και οι 6", θα το προτιμούσα στις 5.5 και με πιο μαζεμένο σώμα.

 

lHKRbhJ.jpg

 

Ακούω τις απόψεις και τις προτάσεις σας και άμα το έχει κανείς ακόμα καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε ενδιαφέρει το νοτε 2?? Είναι τέλειο και το έχει ο πατέρας μου. Μπορείς να βρεις και μεταχειρισμένο 220--250 ευρώ νομίζω ή με 240 ευρώ το nexus 5 μεταχειρισμένο.Εναλλακτικά άμα θες πάς προς αγορά κίνας που με μάξιμο 200-250  ευρώ μπορείς να πάρεις ένα κινητό σε αντικατάσταση με σ4 κτλ. Αξιόπιστες μάρκες κινέζικες είναι οι xiaomi,zte,lenovo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε ενδιαφέρει το νοτε 2?? Είναι τέλειο και το έχει ο πατέρας μου. Μπορείς να βρεις και μεταχειρισμένο 220--250 ευρώ νομίζω ή με 240 ευρώ το nexus 5 μεταχειρισμένο.Εναλλακτικά άμα θες πάς προς αγορά κίνας που με μάξιμο 200-250  ευρώ μπορείς να πάρεις ένα κινητό σε αντικατάσταση με σ4 κτλ. Αξιόπιστες μάρκες κινέζικες είναι οι xiaomi,zte,lenovo. 

Όχι δεν θέλω μεταχειρισμένο note κλπ. To K910 Lenovo μου άρεσε αλλά και ακριβότερο και δεν έχει microsd και τα 16gb rom δεν φτάνουν. Μεγάλο μείον και το υψηλό sar του. Το xiaomi mi3 κινητάρα αλλά πάλι τα 16gb δεν φτάνουν, τα 64 ξεφεύγουν σε τιμή και είναι και λίγο μικρή η οθόνη για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βιαζεσαι για συσκευη περιμενε μεχρι το Σεπτεμβριο να βγει το Note 4 και να πεσει το 3.Αλλιως πες μας το μεγιστο μπατζετ που διαθετεις για να σου κανουμε προτασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε λέω να μείνω κάτω από τα 200 αλλά για κάτι εξαιρετικό ίσως να ανέβαινα λίγο. Το Asus μου αρέσει γιατι προσφέρει αρκετά σε τιμή που δεν με ζορίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι βλέπω κανένας δεν το έχει αγοράσει ακόμη.

 

Τελικά δεν έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi mi3 ..με διάφορα το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά...

 

Δεν μου φτάνουν τα 16gb και το 64αρι ξεφεύγει πολύ από τον προυπολογισμό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...