Προς το περιεχόμενο

Σημαντική βελτίωση στην αυτονομία της μπαταρίας -έως και 36%- με το Android L;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, ειδαν βελτίωση σε ενα άδειο κινητό, σε πραγματικές συνθήκες;;;

Να βάλουν κατι να σταματαει το battery drain απο εφαρμογές τριτων που εχω κουραστει να κοιταω ποια εφαρμογή καθε φορα ρουφαει τη μπαταρία.

 

Greenify (Donation Package)

 

διστιχώς θέλει root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλό νέο να υπάρχει το συγκεκριμένο feature ενσωματομένο και να μην πηγαίνουμε σε 3rd party , το θέμα βέβαια ειναι να το δούμε και στην πράξη ανάλογα την χρήση που κανει ο καθένας.

 

Προσωπικά στο nexus 5 δεν εχω μεχρι στιγμής προβλήματα με την μπαταρία να με αφήσει δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να κυκλοφορήσει θα έχουν φτάσει 16 οι πυρήνες, θα είναι 4k οι οθόνες και τα ghz των gpu/cpu θα είναι λίγο κάτω από το thz, οπότε αντίο το όποιο πλεονέκτημα σε αυτονομία.. φοβούμαι.. Πάλι μπαταρία 8000mAh θα χρειάζεσαι.. 

 

Και γιατί όλα αυτά; Για να κάνει like στο FB η τύπισσα με το καινούριο της 5.8'' android  (το mini θα έχει αγοράσει :P)

 

waste of resources..

Γιατι να το παρατραβατε ολοι εδω μεσα πραγματικα?

Κωμικοτραγικοι ειστε ωρες ωρες, 16 πυρηνες ναι, 4k και thz μεχρι το φθινοπωρο.

Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε περιμενουμε επισημα την 5.0 εκδοση android και στη 5 εκδοση θα γινει μονιμα η μετατροπη απο dalvik σε art?

 

Και τι ακριβως ειναι το art και τι θα κερδισουμε εμεις απο αυτην την αλλαγη?

 

Απ' οτι εχω διαβασει υπαρχει και στην 4.4.2 αλλα πειραματικα και την ενεργοποιεις αν θελεις εσυ.

 

Βεββαια στα samsung κινητα δεν υπαρχει καθολου ουτε πειραματικα αλλα σε αλλα υπαρχει.

 

Σε οσους εχουν δοκιμασει την πειραματικη εκδοχη του art τι εντυπωσεις εχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να το παρατραβατε ολοι εδω μεσα πραγματικα?

Κωμικοτραγικοι ειστε ωρες ωρες, 16 πυρηνες ναι, 4k και thz μεχρι το φθινοπωρο.

Οκ.

μέχρι το.. φθινόπωρο?!?!

ναι.. οκ.. 

(δεν κάνω μόνο εγώ πλάκα, και εσύ το συνέχισες..  :rolleyes:  όπως και με την 4.4 σε μερικούς μήνες θα την έχουν όλοι λέγαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με cyanogenmod 11 στο s4 είδα ήδη διπλάσια μπαταρία (μονο κλήσεις μηνύματα και λιγάκι browsing με 3g και λίγο wifi) έφτασα 3η μέρα πρωί με 14%... το κωλοbloatware τou touchwiz δεν παλεύεται...επίσης υποστηρίζει και ART, το ενεργοποιείς από τα developer options αλλά μια φορά που το δοκίμασα μου έκανε κάτι περίεργα και το άφησα αφού και με dalvik λειτουργώ σφαίρα, smooth as fuck με ελεύθερα 1300 mb και με κομπλέ μπαταρία...πάντως την λογική σε τέτοιων σπεκ τηλέφωνα να ναι μονίμως ανοιχτά τα προγράμματα και καλά για να ανοίγουν γρήγορα δεν την κατάλαβα. Γιατί να γίνεται minimize κι όχι κλείσιμο όπως π.χ. σε περιβάλλον desktop με windows??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο με την καλυτερη διαχείριση μπαταριας το ακουμε απ' οταν βγηκε η 4.0 αλλα δεν θα ελεγα οτι ειδαμε και καμια τρομερη αλλαγη στην διαχείριση μπαταριας.

 

Οσο αφορα την εκδοση 5.0 ολα τα προγραμματα πλεον θα τρεχουν με την τεχνολογια art ή με την dalvik που τρεχουν τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τον φορτιστή στο τσαντάκι μου και τελείωσε το θέμα. Αν δεν έχεις την φωτεινότητα στο 70-80%, δεν σερφαρω οσο εγώ θέλω, δε μιλάω με ανοικτή ακρόαση και τέλος πάντων δεν κάνω ότι θέλω με το s4,να τα χεσω τα smartphone.

30% και κολοκύθια, πρέπει να αυξηθεί η αυτονομία τουλάχιστον 5 φορές να πω ότι αφήνω τον φορτιστή σπίτι.

Smartphone= 24/24 ενεργοποίημενο 4g,φωτεινοτητα στο φουλ για μην κοιτάς σαν πρεζάκι, παιχνίδι οπότε κανείς κέφι κτλ κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω τον φορτιστή στο τσαντάκι μου και τελείωσε το θέμα. Αν δεν έχεις την φωτεινότητα στο 70-80%, δεν σερφαρω οσο εγώ θέλω, δε μιλάω με ανοικτή ακρόαση και τέλος πάντων δεν κάνω ότι θέλω με το s4,να τα χεσω τα smartphone.

30% και κολοκύθια, πρέπει να αυξηθεί η αυτονομία τουλάχιστον 5 φορές να πω ότι αφήνω τον φορτιστή σπίτι.

Smartphone= 24/24 ενεργοποίημενο 4g,φωτεινοτητα στο φουλ για μην κοιτάς σαν πρεζάκι, παιχνίδι οπότε κανείς κέφι κτλ κτλ

 

LG G2 ;) Διπλάσια ++ αυτονομία από το 80% των smartphones :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...