Προς το περιεχόμενο

Χρεωστικη πειραιως, αποριες ακυρωσης παραγγελιας


Siakou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα κανει μια παραγγελια απ το amazon για ενα Kindle την Τριτη, την οποια και ακυρωσα λιγες ωρες αργοτερα. Ελαβα email οτι η ακυρωση της παραγγελιας μου ηταν επιτυχης γιατι ακομα δεν την ειχαν στειλει και οτι τα χρηματα θα επιστραφουν στον λογαριασμο μου σε 1-2 μερες.

Σημερα Παρασκευη και ακομα τα χρηματα της παραγγελιας αναφερονται ως "ποσο σε δεσμευση" + οτι κρατησαν 0.03€ ως "τοκοι κατεβληθεντες" :blink: .

Εστειλα αναλογο email στην εξυπηρετηση της amazon ρωτωντας γιατι δεν εχουν επιστρεψει ακομα τα χρηματα και μου απαντησαν, αμεσα να ναι καλα οι ανθρωποι, οτι δεν τα πηραν ποτε οποτε ειναι θεμα της τραπεζας.

Ετσι εστειλα email στην τραπεζα για το ιδιο θεμα και δεν μου απαντησαν ποτε..

Οποτε ειπα να ρωτησω αν ειχε κανενας παρομοιο θεμα με ακυρωσεις αγορων και μπορει να με διαφωτησει για το ποτε θα αποφασισουν επιτελους να "αποδεσμευσουν" τα χρηματα μου μιας και εχω και αλλες παραγγελιες να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά τα χρήματα δεσμεύτηκαν από το amazon ψιλοάμεσα, αλλά προφανώς δεν τα τράβηξαν ποτέ.

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω δυστυχώς, ούτε η τράπεζα μπορεί (τουλάχιστον έτσι μου είχαν πει στην Citibank), απλά θα ελευθερωθούν μετά από κάμποσες μέρες (μου έχει συμβεί - όχι με το amazon - αλλά δεν είχα δώσει σημασία να δω πότε ελευθερώνονται, απλά σίγουρα δεν θα υπάρχει χρέωση στον λογαριασμό σου).

 

Δεν χάνεις κάτι πάντως να πάρεις ένα τηλεφωνάκι στην Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι σίγουρος οτι το 0,03 ευρώ (τόκοι καταβληθέντες) δεν είναι χρεωστικό;

Αυτοί είναι οι τόκοι του λογαριασμού σου, που μπαίνουν κάθε εξάμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνησε στην Πειραιως. Πλεον δεν εμπλεκεται η Amazon.

 

Κι εγώ συμφωνώ. Πάρε στο 182838 και ρώτα για λεπτομέρεις σχετικά με το λογιστικό υπόλοιπο.

είσαι σίγουρος οτι το 0,03 ευρώ (τόκοι καταβληθέντες) δεν είναι χρεωστικό;

Αυτοί είναι οι τόκοι του λογαριασμού σου, που μπαίνουν κάθε εξάμηνο.

Τι κάρτα έχεις; Αυτή που σου δωσαν όταν άνοιξες τον καταθετικό λογαριασμό η έχεις βγάλει προπληρωμένη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...