Προς το περιεχόμενο

gaming mouse RAZER deathadder esport CLG edition 40ε public [ΤΕΛΟΣ]


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα πηρα το g502 και ημουν αναμεσα σε αυτα τα 2, ειχα και 30 ευρο δωροεπιταγη.. δεν μετανιωνω αλλα το προτεινω το deathadder(2013) ηταν το μονο που ειχε εστω και κοντα την ποιοτητα αισθητηρα του g502! Crazy Τιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ποντικια παντα κρινονται εκτος απο τον αισθητηρα, και απο το πως καθονται στο χερι σου....ειναι ισως το σημαντικοτερο αυτο, αφου αν δε σε βολευει τι να το κανεις... Πχ το Roccat Savu που εκθειαζουν για τον αισθητηρα του, εγω το χρησιμοποιησα 30 λεπτα και το εδωσα, μου ηταν απλα πολυ μικρο!

 

Το Deathadder εδω και 10 χρονια ειναι το πιο universally αποδεκτο αριστο ποντικι, με ενα σχημα που εχουν τους λογους τους να μην το πειραζουν ουτε χιλιοστο αυτα τα 10 χρονια... Κανενας δεν παραπονιεται ουτε στο ελαχιστο για το σχημα του και ετσι οι μονες βελτιωσεις εξωτερικα αφορουν την υφη των επιφανειων...

 

Οταν βγηκε το 2013 edition ειχε μολις ξεφτυσει το 3.5G μου και το ηθελα πολυ, αλλα το κοστος ηταν απαγορευτικο....ετσι πηγα στο αριστο φτηνο υποκαταστατο του που λεγεται Logitech G400 το οποιο εχω και ως σημερα. Οσο ευχαριστημενος και να ειμαι απο το logitech, δεν υπηρχε περιπτωση να χασω τετοια προσφορα για το καλυτερο ποντικι ολων των εποχων (οχι δεν υπερβαλλω, αν και υπαρχει υποκειμενικοτητα ΟΚ).

 

Ευχαριστω τον TS, και ελπιζω το public να μην τα αργησει πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το feeling στο χερι ειναι το πιο σημαντικό για αυτό θέλω τη βοήθειά σου Thrulos7 (paok re!!! :-D )

 

Λοιπον!

 

Το Roccat βλωπω διαστασεις max 120x72mm, 90gr

http://www.roccat.org/Products/Gaming-Mice/ROCCAT-Savu/#crb_2

 

Το Deathadder το δινει 127x70x44mm, 105gr

http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-deathadder

 

Παρόλο που είμαι παλιος χρήστης δεν εχω ψαχτει ποτε στα mouse και δεν θελω να φτασω να παρω 3-4 για να βρω το ιδανικό!... Αυτό που είχα πετύχει προσφορά και πήρα μου φαίνεται πλέον πολύ ουραστικό και βαρύ... ήδη το χέρι μου πονάει και μουδιάζει... για το βάρος φταίνε και οι μπαταρίες.

Gigabyte ECO600, βάρος 105gr Και με μπαταρίες φτάνει τα 150gr... τωρα του εβαλα επαναφορτιζομενες καμμια 15-20gr κάτω.

Διαστάσεις (L) 125x (W) 78x (H) 42 mm

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3821#sp

 

Δεν ξέρω για το Deathadder απλά "νοιώθω" ότι θα μου είναι μεγάλο, καθώς ήδη το Gigabyte δεν μου κάθεται τόσο καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το feeling στο χερι ειναι το πιο σημαντικό για αυτό θέλω τη βοήθειά σου Thrulos7 (paok re!!! :-D )

 

Λοιπον!

 

Το Roccat βλωπω διαστασεις max 120x72mm, 90gr

http://www.roccat.org/Products/Gaming-Mice/ROCCAT-Savu/#crb_2

 

Το Deathadder το δινει 127x70x44mm, 105gr

http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-deathadder

 

Παρόλο που είμαι παλιος χρήστης δεν εχω ψαχτει ποτε στα mouse και δεν θελω να φτασω να παρω 3-4 για να βρω το ιδανικό!... Αυτό που είχα πετύχει προσφορά και πήρα μου φαίνεται πλέον πολύ ουραστικό και βαρύ... ήδη το χέρι μου πονάει και μουδιάζει... για το βάρος φταίνε και οι μπαταρίες.

Gigabyte ECO600, βάρος 105gr Και με μπαταρίες φτάνει τα 150gr... τωρα του εβαλα επαναφορτιζομενες καμμια 15-20gr κάτω.

Διαστάσεις (L) 125x (W) 78x (H) 42 mm

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3821#sp

 

Δεν ξέρω για το Deathadder απλά "νοιώθω" ότι θα μου είναι μεγάλο, καθώς ήδη το Gigabyte δεν μου κάθεται τόσο καλά!

 

καλα για μπαταριες και 150 γραμμαρια δε συζηταμε, οτιδηποτε αισθητα πανω απο 100gr προσωπικα με ενοχλει!

Παιζει ρολο ποσο μεγαλη παλαμη εχεις και πως κρατας το ποντικι... Εγω εχω πολυ μεγαλη παλαμη, και το ιδανικοτερο ποντικι που εχω πιασει ποτε ηταν το Roccat Kone (ψαξε να δεις διαστασεις). Δυστυχως ομως μονο στις διαστασεις γιατι ο laser αισθητηρας του ποτε δε μου εκατσε καλα! Αποκει και περα εγω χρειαζομαι κατι γυρω στα ~130mm για να το πιασω σωστα, αλλα παιζει ρολο και το υψος εκτος απο το μηκος, δηλαδη και το deathadder και το G400 (που προσωπικα το λεω Deathadder του φτωχου) κανουν και μεγαλη κουρμπα, οποτε εκτος του οτι ειναι αρκετα μακρια, γεμιζουν το χερι σου και με τον ογκο τους...

 

Αν δε τα πιασεις (και δε τα χρησιμοιποιησεις καμια ωρα) δε μπορεις να ξερεις δυστυχως τι θα σε βολεψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Kone το δίνει ιδιο βαρος και διαστασεις με το savu (εκτός αν κανουν κατι λάθος)...

Εσύ πόση την έχεις (εννοώ την απόσταση από αντίχειρα μέχρι μικρό δάχτυλο... μην πάει το νου σου αλλου)!!!! :-D

Εμένα είναι 223mm (με το συμπάθειο)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Kone το δίνει ιδιο βαρος και διαστασεις με το savu (εκτός αν κανουν κατι λάθος)...

Εσύ πόση την έχεις (εννοώ την απόσταση από αντίχειρα μέχρι μικρό δάχτυλο... μην πάει το νου σου αλλου)!!!! :-D

Εμένα είναι 223mm (με το συμπάθειο)!!!

 

H αποσταση που λες σε εμενα ειναι περιπου 240mm....αλλα δεν ειναι αυτη που μετραει, αυτη που παιζει ρολο ειναι η αποσταση του δεικτη απο την αρχη της παλαμης που σε εμενα ειναι περιπου 190mm, (του μεσαιου δακτυλου ειναι 200mm). Το Kone ειναι το μεγαλυτερο ποντικι που γνωριζω, με μηκος 135mm ...ισως ειδες το kone pure που ειναι πιο μικρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Kone το δίνει ιδιο βαρος και διαστασεις με το savu (εκτός αν κανουν κατι λάθος)...

Εσύ πόση την έχεις (εννοώ την απόσταση από αντίχειρα μέχρι μικρό δάχτυλο... μην πάει το νου σου αλλου)!!!! :-D

Εμένα είναι 223mm (με το συμπάθειο)!!!

Το Kone pure είναι λίγο πιο "ψηλό-φουσκωτό" από το savu και βολεύει και για claw grip.

Εμένα το kone με βολεύει λίγο περισσότερο που έχω και μεγάλα χέρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εβαλα το [ΤΕΛΟΣ] στον τιτλο, δειχνει εξαντλημενο πλεον.

 

 

Πρεπει να μας κανουν πλακα... Εφυγε το τελος από τον τιτλο.

ΤΕΛΟΣ και τελος. Δεν θα παιζουμε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα το πρωι. Απο το λιγο που το ειδα μου φανηκε αρκετα ελαφρυ αλλα οχι τοσο στιβαρη κατασκευη οσο το logitech g5 που εχω εδω και χρονια. Θα δειξει στην πορεια εαν αξιζε αυτη η μεταβαση. Τουλαχιστον κουμπωσε σχετικα καλα στο χερι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...