Προς το περιεχόμενο

gaming mouse RAZER deathadder esport CLG edition 40ε public [ΤΕΛΟΣ]


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα και εγώ.

Το Savu το έχω 1,5 χρόνο και μου δίνεται η εντύπωση ότι τα κουμπιά του θα κρατήσουν περισσότερο από αυτά του ολοκαίνουριου Deathadder. Κοινώς φαίνεται λιγότερο ποιοτικό από το Savu.

 
Σε αίσθηση είναι πολύ κοντά τα δύο, το Razer ταιριάζει καλύτερα στο χέρι μου αλλά το Roccat μου φαίνεται ελαφρώς πιο ακριβές...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα ακυρώθηκε η παραγγελία και ο εκπρόσωπος του Public που με ενημέρωσε για αυτό, ισχυρίστηκε ότι υπήρξε πρόβλημα με το site τους, όσον αφορά τη διαθεσιμότητα κτλ. Αλλά μου δίνουν έκπτωση 40€ (όσο ήταν η προσφορά για το DeathAdder δηλαδή) για οτιδήποτε αγοράσω μέχρι 31/8, αξίας άνω των 40€.

 

Δεν τα συμπαθώ ιδιαίτερα τα Public, αλλά βρίσκω πολύ σωστή τη συμπεριφορά τους στο συγκεκριμένο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαστιστώ τος ts παρέλαβα και εγώ σήμερα. Ήμουν ήδη κάτοχος του Razer Deathadder 2013 και η εδώ και ενός χρόνου χρήση με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Οπότε όταν το είδα στα 40€ δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Για την παλάμη μου(που είναι σαν φτυάρι :D) είναι ιδανικό και διαβεβαιώ ότι δεν έχει υποστεί καμία φθορά εδώ και ένα χρόνο παρόλη την πολύωρη χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακυρώθηκε η παραγγελία και ο εκπρόσωπος του Public που με ενημέρωσε για αυτό, ισχυρίστηκε ότι υπήρξε πρόβλημα με το site τους, όσον αφορά τη διαθεσιμότητα κτλ. Αλλά μου δίνουν έκπτωση 40€ (όσο ήταν η προσφορά για το DeathAdder δηλαδή) για οτιδήποτε αγοράσω μέχρι 31/8, αξίας άνω των 40€.

 

Δεν τα συμπαθώ ιδιαίτερα τα Public, αλλά βρίσκω πολύ σωστή τη συμπεριφορά τους στο συγκεκριμένο θέμα.

Για παμε παλι...! Σου κανουν δηλαδή δωρο κατι αξιας οσο το πραμα που ειχες παραγγειλει;;;

Μπα, καλο κι αυτό... εχω καμια 25αρια ακυρωμένες παραγγελιες τα τελευταια 3 χρονια, λες να μαζεψω κανα χιλιαρικο σε δωροεπιταγες δλδ;

 

edit: Μηπως ειχες προ-πληρωσει με καμια πιστωτικη καρτα ξερω γω και σου ειπαν ότι θα σου βαλουν τα δικα σου 40 ευρω πισω ως "πιστωτικο" ξερω γω (τυπου απαράδεκτων τακτικών αλλων γνωστων ελληνικων μαγαζιων)?  (αν και αυτό το 31/8 μαλλον το 1ο που καταλαβα δειχνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο κάθε "εκπρόσωπος" κανει και "την δικη του" προσφορα στις ακυρωσεις!!( ; ) :lol:  :lol: :lol:  

 

Σε αλλον κανουν "δωρο" εκπτωση 15% σε επομενη αγορα και σε αλλον μεχρι και 99%, παντα όμως σταθεροι στο 31-8! [Σε αλλους -τους περισσοτερους- βεβαια και τιποτα, ουτε 1%.]

 

Εχουν πλακα για να μην πω τιποτα πιο χοντρο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το επέστρεψα. Αυτό είναι το super ποντίκι;

Ας γελάσω, πραγματικά.

Με εκνεύρισε το input lag που είχε, και σε 500 και σε 1000Hz. Το παλιό Deathadder (μοντέλο 2010) που είχα δεν είχε lag. Επειδή παίζω first person shooters το κατάλαβα άμεσα. Όποιος έχει χρησιμοποιήσει ποντίκια με μηδενικό lag θα καταλάβουν τι θέλω να πω.

 

Καμία σχέση με το Savu, πολύ υποδεέστερο το Deathadder. Μόνο σε grip με ικανοποίησε.

 

Roccat και πάλι Roccat, Razer ποτέ ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά. Δίνω ιδιαίτερο βάρος στο input lag και πραγματικά με απογοήτευσε το Deathadder. Διάβασε και εδώ (ίδιο ακριβώς με το 2013 μοντέλο είναι):

http://www.esreality.com/post/2520954/razer-deathadder-2013-vs-wmo-vs-g400/#pid2521005

 

http://www.netcodeguides.com/forums/showthread.php?t=11029

 

Για όποιον μπορεί να το συγκρίνει με lag-less ποντίκια ένα είναι το πόρισμα: μάπα το καρπούζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παμε παλι...! Σου κανουν δηλαδή δωρο κατι αξιας οσο το πραμα που ειχες παραγγειλει;;;

Μπα, καλο κι αυτό... εχω καμια 25αρια ακυρωμένες παραγγελιες τα τελευταια 3 χρονια, λες να μαζεψω κανα χιλιαρικο σε δωροεπιταγες δλδ;

 

edit: Μηπως ειχες προ-πληρωσει με καμια πιστωτικη καρτα ξερω γω και σου ειπαν ότι θα σου βαλουν τα δικα σου 40 ευρω πισω ως "πιστωτικο" ξερω γω (τυπου απαράδεκτων τακτικών αλλων γνωστων ελληνικων μαγαζιων)?  (αν και αυτό το 31/8 μαλλον το 1ο που καταλαβα δειχνει)

Δεν είχα προ-πληρώσει (με αντικαταβολή έγινε η παραγγελία) και τα 40€ ήταν η έκπτωση που προσέφεραν στη συγκεκριμένη παραγγελία. Αυτή την έκπτωση μεταφέρουν, λόγω του λάθους τους/whatever, όχι την αξία της παραγγελίας (απλά έτυχε να είναι το ίδιο ποσό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, μετα που ειδα τα ποσά (79,99 <> 39,99) καταλαβα ότι ηταν η διαφορα και όχι η τιμη, αλλά ισως εισαι ο μοναδικος στην συγκεκριμενη περιπτωση που εγινε αυτό. Εμενα με ρωτησαν ποιο ποντικι με βολευει και όταν τους ειπα το ιδιο σε μια άλλη εκδοχή του που το εχουν επισης στην "αρχικη" των 79,99 μου ειπαν απλα να το παρω σε αυτή την τιμη, καμια εκπτωση :Ρ

(παντως ακομα κι ετσι, αν μου εδιναν ως δωρο την "εκπτωση" που εχασα απο τις ακυρες παραγγελιες μου παλι θα ειχα κοντα στο... χιλιαρικο απο τα ακυρα που εχω φαει!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γι'αυτό το ανέφερα, κι εμένα εντύπωση μου έκανε :P Πάντως σε άλλο μέλος που έκανε παραγγελία μετά από εμένα, του το έστειλαν κανονικά οπότε κάποια μλκια θα παίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσα να σκεφτω ότι το εκαναν λοιπον μονο σε εσενα επειδή εγινε χοντρη... χοντραδα (να μην τηρηθεί πχ η προτεραιοτητα) αλλά εχουν υπαρξει και πραγματικα εξαιρετικες "μια στις χιλιες" περιπτώσεις με εμενα "πρωταγωνιστη" και αυτό το κατάστημα και εχω φαει απιθανο γραψιμο και παλι οποτε... :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακυρώθηκε η παραγγελία και ο εκπρόσωπος του Public που με ενημέρωσε για αυτό, ισχυρίστηκε ότι υπήρξε πρόβλημα με το site τους, όσον αφορά τη διαθεσιμότητα κτλ. Αλλά μου δίνουν έκπτωση 40€ (όσο ήταν η προσφορά για το DeathAdder δηλαδή) για οτιδήποτε αγοράσω μέχρι 31/8, αξίας άνω των 40€.

 

Δεν τα συμπαθώ ιδιαίτερα τα Public, αλλά βρίσκω πολύ σωστή τη συμπεριφορά τους στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Ακριβώς το ίδιο έκαναν και με την δική μου παραγγελία, μπορεί να ξενέρωσα λίγο με το άκυρο που έφαγα αλλά μπορώ να πω ότι η όλη αντιμετώπιση με άφησε λίγο άφωνο. :shock:  40 ευρώ κουπόνι από το πουθενά δεν το λες και λίγο.Δεν μου χει ξανατύχει τόσο καιρό που ψωνίζω ...Respect !! B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...