Προς το περιεχόμενο

gaming mouse RAZER deathadder esport CLG edition 40ε public [ΤΕΛΟΣ]


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί, δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Για το Savu δε θα βρεις πάντως.

Και δε χρειάστηκε να διαβάσω τίποτα για το Deathadder. Το διαπίστωσα ο ίδιος.

 

 

http://www.overclock.net/t/1431230/mice-with-adns-9800-sensor-input-lag

 

"To me, the Deathadder 4G and Roccat Savu both have smoothing/input lag rivaling the Avago 9800, so it's not just laser sensors that suck nowadays."

 

Το mouse είναι γαμάτο, τα κουμπάκια λίγο ψεύτικα στην αίσθηση, το σχήμα όχι τέλειο για το χέρι μου αλλά εξίσου καλό με το άλλο ποντίκι που έχω (ίσως το Savu να ήταν καλύτερο για το χέρι μου, θα είναι η επόμενη αγορά μου). Tracking πολύ καλό σε Roccat Taito mat, και πολύ βολική το αντιολισθητικό εκεί που πατάει ο αντίχειρας. Είναι πανέμορφο και ικανοποιητικότατο σε όλα, το software της Razer πολύ προσεγμένο και ρύθμισα ακριβώς στα DPI που ήθελα με σιγουριά (ενώ έπρεπε να παίζω με ασαφείς ρυθμίσεις μέχρι τώρα). Για 40 ευρώ ήταν πολύ καλή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πίστεψε με, είχα μεγάλες προσδοκίες από το Deathadder.

Έχουν, όμως, περάσει τόσα gaming ποντίκια από τα χέρια μου οπότε είχα υψηλά standards.

 

Είχα συνδέσει και το Deathadder και το Savu ταυτόχρονα και έκανα 20 λεπτά δοκιμές.

Δοκίμασα μέχρι και το παροπλισμένο Sidewinder της Microsoft που είχα στη ντουλάπα.

Το Deathadder είχε περισσότερο lag και από τα δύο. Η διαφορά για εμένα ήταν ξεκάθαρη.

Στο input lag δεν είναι όλοι στον ίδιο βαθμό ευαίσθητοι. Εγώ ίσως είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και εγώ, μια χαρά κάθεται στο χέρι.

Σε σχέση με το R.A.T. 5 είναι πιο ελαφρύ, και τα υλικά φαίνονται κατώτερης ποιότητας,

Αυτό που δεν είχα παρατηρήσει είναι ότι δεν έχει πλήκτρο για αλλαγή dpi και profile..

 

Ανάμεικτα συναισθήματα..

 

Η θήκη που δίνει δώρο μια χαρά, αλλά η αρχική της τιμή (15€) είναι απλά αστεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το razer imperator και το θεωρω τρομερα υπερκοστολογημενο οπως και ολα τα προιοντα αυτης της εταιριας.Τσαμπα τα λεφτα που εδωσα.

 

πραγματικα ειναι απτα mouse που δεν με βολεψαν καθολου στο χερι! το ειχα δοκιμασει 5 λεπτα σε ενα media markt και δεν ξανακουμπησα απο τοτε! Το deathadder ειναι πολυ καλυτερο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...