Προς το περιεχόμενο

Με PureView, σύστημα φακών Zeiss και αισθητήρα 13MP έρχεται το "Nokia by Microsoft" Lumia 830


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο με το βελάκι το κάνει από το browser και στα WP. Από την άλλη στο mytube μπορώ και να κατεβάζω τα βίντεο που θέλω και να παίζει μόνο ο ήχος στο background. Τα οποία σαν features για το 99% των ατόμων πιστεύω ειναι πιο σημαντικά από το βελάκι :P

Εδώ η εφαρμογή του YT στο android δεν έχει refresh (η τουλάχιστον εγώ δεν βρισκω κάτι αντίστοιχο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν πετυχου τα windows tablet ή αυξηθει η χρηση των metro app απο τους λαπτοπ/desktop χρηστες,με την ενοποίηση  του store,δε μπορει να μην "λυθει" το θεμα με τα πολλα apps!

 

Και τελος,υπαρχουν ατομα που κοιτανε ποσα apps εχει το store ενός  λογισμικου και ατομα που ξερουν ποια apps τους χρειάζονται, βεβαιώνονται ι οτι το λογισμικο/τηλεφωνο που θελουν τα εχει ή εχει αλλα εξίσου καλα μ'αυτα που ζητανε και τοτε προχωρούν  στην απόκτηση του!

 

Σκεψου μονο οτι ενας χρηστης που ειχε/εχει nexus7 και windows tablet με τοση ελευθερια και τοσες επιλογες σε δυνατοτητες και εφαρμογες,περιμενει τοσο καιρο τον αντικαταστατη του lumia 1020,και τιποτα αλλο!Ουτε οι εφαρμογες ουτε η παραμετροποιηση,ουτε τιποτα,δε προκειται να του αλλαξουν την αποφαση οτι θελει να παρει αυτη τη συσκευη!

 

Οποταν αν εσας σας νοιαζει αυτο το συντριβανι με τα apps στα κινητα σας,εμενα με αφηνει ΠΑΓΕΡΑ  ΑΔΙΑΦΟΡΟ!!!

Ξερω οτι τις εφαρμογες και τις δυνατοτητες ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩ(οχι αυτες που θελει ο καθε Μιτσος ή καθε Καλλιόπη) τις εχει,κυριως τωρα με τα 8.1 και πλεον κανω ΑΠΛΑ φοκους,στη συσκευη που εχω βαλει στο ματι!

 

Και ΟΣΟΙ ειναι χρηστες wp  και παραπονιουνται για τα λιγα apps,δλδ κατι που δεν φταιει ουτε η ms ουτε η nokia,αλλα οι μικρη υποστηριξη,προ στο παρον ή και στο μελλον, απο τους ανεξαρτητους developers,καλυτερα να δωσου(ΑΠΟ ΧΘΕΣ) την wp συσκευη του και να παν σε iphone/android,γιατι ΑΥΤΟΙ φτεναι που δεν εχουν προσβαση σε ΟΛΕΣ τις εφαρμογες που θελουν/επιθυμουν,γιατι αυτοι διαλεξαν λαθος συσκευη!!!

Ειναι πολλα λαθος που λες φιλε μου. Να μιλησω για μενα προσωπικα μιας και ειχα Lumia 920 kai 925 οπως ειπα. Εγω πχ μπορει να γουσταρω να θελω να αγορασω εφαρμογες (δικα μου money αρα τα χαλαω οπου θελω) αρα αμα δεν εχει, φυσικο ειναι να μην πιανει το λειτουργικο. Λογικα να το παρεις πως γινεται παντου να εχουν αδικο για το χαμηλο ποσοστο WP κινητων? Ειπαμε να μην εχει πολλες εφαρμογες αλλα εγω σου ειπα τι θελω να κανω (εστω μια το τοσο αγοραζω ειτε εφαρμογες ειτε παιχνιδακια).

Και κατι τελευταιο μου λες οτι για την μικρη υποστηριξει απο τους developers ευθυνονται τα ατομα (ΔΗΛΑΔΗ οι ιδιοι καταναλωτες της που φευγουν απο τα WP? Ρε σοβαρα μιλας τωρα? Σιγα μην παρω παλι WP με την λογικη οτι σιγα σιγα θα ανεβουν και αρα θα βγουν σιγα σιγα Apps. Μεχρι να ειναι ετοιμοι οι developers να βγαλουν apps σε περιπτωση που θελουν να υποστηριξουν και τα WP θα εχουμε περασει σε ποιο ΝΕΑ windows, ΑΡΑ και αλλα κινητα,ΑΡΑ αλλα λεφτα).

Οτι ανεφερα στο αρχικο κειμενο μου αυτη ειναι η κατασταση χωρις καμμια υπερβολη. Ακομη σε WP ecosystem ειναι down down. Αν και πιστευω με τον νεο CEO κατι θα γινει προς το καλυτερο.

Πιασε στα χερια σου το surface pro 3 και εκει θα δεις οτι η microsoft ειναι πολυ μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολλα λαθος που λες φιλε μου. Να μιλησω για μενα προσωπικα μιας και ειχα Lumia 920 kai 925 οπως ειπα. Εγω πχ μπορει να γουσταρω να θελω να αγορασω εφαρμογες (δικα μου money αρα τα χαλαω οπου θελω) αρα αμα δεν εχει, φυσικο ειναι να μην πιανει το λειτουργικο. Λογικα να το παρεις πως γινεται παντου να εχουν αδικο για το χαμηλο ποσοστο WP κινητων? Ειπαμε να μην εχει πολλες εφαρμογες αλλα εγω σου ειπα τι θελω να κανω (εστω μια το τοσο αγοραζω ειτε εφαρμογες ειτε παιχνιδακια).

Και κατι τελευταιο μου λες οτι για την μικρη υποστηριξει απο τους developers ευθυνονται τα ατομα (ΔΗΛΑΔΗ οι ιδιοι καταναλωτες της που φευγουν απο τα WP? Ρε σοβαρα μιλας τωρα? Σιγα μην παρω παλι WP με την λογικη οτι σιγα σιγα θα ανεβουν και αρα θα βγουν σιγα σιγα Apps. Μεχρι να ειναι ετοιμοι οι developers να βγαλουν apps σε περιπτωση που θελουν να υποστηριξουν και τα WP θα εχουμε περασει σε ποιο ΝΕΑ windows, ΑΡΑ και αλλα κινητα,ΑΡΑ αλλα λεφτα).

Οτι ανεφερα στο αρχικο κειμενο μου αυτη ειναι η κατασταση χωρις καμμια υπερβολη. Ακομη σε WP ecosystem ειναι down down. Αν και πιστευω με τον νεο CEO κατι θα γινει προς το καλυτερο.

Πιασε στα χερια σου το surface pro 3 και εκει θα δεις οτι η microsoft ειναι πολυ μπροστα.

Δεν ειπα οτι φταινε  τα ατομα για την περιορισμενη υποστηριξη,αλλα οτι φτες εσυ που διαλεξες τηλεφωνο χωρις να βεβαιωθεις οτι κανει αυτα που θες!

Διαβασε καλα τι εγραψα!

Γι'αυτο οσοι καναν λαθος επιλογη,το πουλανε και πανε σε android!Δεν ειστε υποχρεωμενοι να μενετε σε ενα λογισμικο/τηλεφωνο που δε σας κανει!

Οσο για τα χαμιλα ποσοστα,δε με νοιαζουν.Αν με ενοιαζαν θα πηγαινα σε android tablet και οχι σε windows tablet!

Για τις δυνατοτητες και τις αδυναμιες των wp,που τη στιγμη που τις ξερω,οχι γιατι μου τις ειπε καποιος τυχαιος σε καποιο τυχαιο φορουμ,αλλα γιατι το εψαξα μεσο σωστης οδους και δε με νοιαζει αν εσυ ο αλλος ειστε ικανοποιημενοι ή οχι,με νοιαζει αν θα ειμαι εγω ικανοποιημενος!

Φυσικα ολοι ξερετε αν θα ειμαι ή αν ειμαι ικανοποιημενος,εκτος απο μενα και πολλους αλλους wp χρηστες,κρινοντας μονο απο την δικη σας εμπειρια!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντιπαραθεσει δεν εχω σκοπο να μπω ektor7, απλα την γνωμη μου λεω. Δεν θελω το site αυτο να καταντησει σαν το techCLOCK (or blog) :) που απλα ο ενας βριζει στα ισια τον αλλον (λες και εχει καποιο κερδος απο εταιρεια).

Παντως αν σου αρεσουν τα tablet με Windows , πρεπει να πιασεις στα χερια σου το surface pro 3. Θα λιωσεις, στο λεω. Πολυ γρηγορο και ωραια κατασκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
mad_apo, on 07 Jul 2014 - 01:49 AM, said:

Σε αντιπαραθεσει δεν εχω σκοπο να μπω ektor7, απλα την γνωμη μου λεω. Δεν θελω το site αυτο να καταντησει σαν το techCLOCK (or blog) :) που απλα ο ενας βριζει στα ισια τον αλλον (λες και εχει καποιο κερδος απο εταιρεια).

Παντως αν σου αρεσουν τα tablet με Windows , πρεπει να πιασεις στα χερια σου το surface pro 3. Θα λιωσεις, στο λεω. Πολυ γρηγορο και ωραια κατασκευη.

Δεν ειναι θεμα αντιπαραθεσης.Αυτα που σου ειπα τα κανω και εγω!Ειμαι με το hd2 και οχι με καποιο καθαρα wp κινητο.Και εχω πει οτι δε θα αγγιξω wp,αν δε δω ενοποιημενο store,γιατι αυτο με ενδιαφερει,εμενα,απο το windows κινητο(καποιον αλλο να τον ενδιαφερει κατι αλλο)!Ακομη δε το ειδα και δε θα κανω κινηση,γιατι δεν θα πληρει,τη στιγμη(τωρα) που θα αγορασω την συσκευη,ΑΥΤΟ που θελω.Γιατι στο τελος,εγω θα το λουστω,αν τελικα δε γινει αυτο που ζητω ή υπολογιζω οτι θα γινει!

 

Για το surface και τα αλλα icore win tablets κατσε να ερθουν τα windows 9 και με εχει λιγο τρομοκρατισει με ολη αυτη την ...(δε μπορω να τη χαρακτηρισω) που τους δερνει εκει στην ms.

Και θελω να δω και τι θα γινει με τους broadwell και το connected standby support που υποσχεται η intell και η ms!Ειναι πολυ συμαντικο feature,τωρα που το συνηθισα για να το παραβλεψω! ;)

 

 

 

Υ.Γ.Απ'οτι βλεπεις η εννοια και ο καιλες μου(εμενα προσωπικα),δεν ειναι να

κανει παπαδες μια συσκευη των 5",αλλα να εχει την καλυτερη επικοινωνια και

συγχρονισμο με το tablet και το desktop/laptop μου.

ΑΥΤΑ θελω να κανουν παπαδες και σ'αυτα ειμαι πιο απαιτητικος και ιδιοτροπος,απ'οτι σ'ενα κινητο! :-D

 

 

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε :devil:,αν ρωτησεις 1000 ατομα που εχουν android,μακαρι να βρεις 1 αν τυχει να τον βρεις μεσα σ'αυτα τα 1000,να ξερει και να εχει αυτα τα παιχνιδια! :lol:

Ολοκληρο real racing 3 που εχει τις περισσοτερες αναφορες οσο αφορα το τι θελουν/ζητουν σε παιχνιδια οι wp χρηστε,δεν μπηκες καν στη διαδικασια να το αναφερεις!

Τοσο καλα ξερεις τι θελει ο κοσμος! :devil:

 

Official youtube vs unofficial,δλδ no download vs download!Για να σκεφτω ενα λεπτο τι προτιμω???

Hangout!Εδω εχεις ενα δικαιο.Σχεδον κανεις δε ξερει και δεν χρησιμοποιει skype&viber οποταν ειναι οντως  μονοδρομος!

Drive what?Cloud εννωεις?Τι να σχολιασω σ'αυτο?Εχουμε και τεραστια ελληψη σ'αυτο το κομματι και ο google drive θα μας σωσει!

Translate.Δεν υπαρχει translate στα wp ή πιστευεις οτι μπορει να μεταφρασεις το διδακτορικο σου με google translate και να το στειλεις? :lol:

 

Chrome:Απο τον καιρο που εχω wp,επαψα να τον χρησιμοποιω και στο λαπτοπ μου(για την ακριβεια  δεν τον εχω κατεβασει καν)!

Σκεφτου οτι πριν στο laptop ο ie ηταν σαν να μην υπαρχει και ο chrome ο απολυτος αρχοντας οσο αφορα το browsing στα windows pc μου!

Αν αυτο ειναι εις βαρος εμενα που εχω wp και οχι της google,που με σπρωχνει μακρια απο τα προιοντα της,σ'αφηνω να το κρινεις μονος σου! ;)

Φυσικα το πιο τραγικο,ειναι στα tablets και οχι στα wp,που ειναι και  tablet και laptop μαζι και οταν θα εχω μαθει μονο στον ie και θα οργανωνομαι μονο εκει,πια η πιθανοτητα να χρησιμοποιησω το chrome σε καποιο αλλο pc μου ειτε λαπτοπ,ειτε desktop?

Εγω προσωπικα,ευχομαι να μεινουν τα πραγματα οπως εχου στην windows πλατφορμα!Και ας πιστευει η google και τα fanboys της,οτι μας εκοψε τα χερια χωρις τις υπηρεσιες της και δε μπορουμε να κανουμε αυτα που θελουμε χωρις αυτες!

 

ειπε να του πω μια εφαρμογή που τη χρησιμοποιει παραπανω απο το 1% και δεν υπαρχει σε ολες τις πλατφορμες. του ειπα τοσες. end of story.

 

το walking dead που εχει τεραστια ζητηση δεν υπαρχει.

 

και δεν ειπα οτι στις εφαρμογες της google δεν υπαρχουν εναλλακτικες, απλα οτι οι δικες της ειναι οι καλυτερες. για αυτο αλλωστε 

και τις προτιμουν οι χρηστες. και σκεψου οτι η google βγαζει κερδος απο το android ΜΟΝΟ απο αυτες τις εφαρμογες. 

η m$ εβγαλε πιο μεγαλο κερδος απο το android παρα απο τα windows phone. αυτο τα λεει ολα. δεν εχει νοημα να συνεχισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Nix Pixel, on 07 Jul 2014 - 04:39 AM, said:Nix Pixel, on 07 Jul 2014 - 04:39 AM, said:Nix Pixel, on 07 Jul 2014 - 04:39 AM, said:

ειπε να του πω μια εφαρμογή που τη χρησιμοποιει παραπανω απο το 1% και δεν υπαρχει σε ολες τις πλατφορμες. του ειπα τοσες. end of story.

 

το walking dead που εχει τεραστια ζητηση δεν υπαρχει.

 

και δεν ειπα οτι στις εφαρμογες της google δεν υπαρχουν εναλλακτικες, απλα οτι οι δικες της ειναι οι καλυτερες. για αυτο αλλωστε 

και τις προτιμουν οι χρηστες. και σκεψου οτι η google βγαζει κερδος απο το android ΜΟΝΟ απο αυτες τις εφαρμογες. 

η m$ εβγαλε πιο μεγαλο κερδος απο το android παρα απο τα windows phone. αυτο τα λεει ολα. δεν εχει νοημα να συνεχισω.

Φυσικα οι εφαρμογες της google ειναι οι καλυτερες,αφου εχει σουταρει το tubemate και την "παρεα" του απο το store και οτιδηποτε αλλο θα της στερουσε $$$ απο τις διαφημησεις(λεγε με adblock)! ;)

 

Για ριξε ενα λινκ σ'αυτο το walking dead,να δουμε τι ειναι αυτο παλι και ποση ζητηση εχει,που επισκιασε το Real Racing 3?

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia by Microsoft? γιατί όχι Microsoft σκέτο; επειδή έκανε μερικές λάθος επιλογές τα τελευταία χρόνια δεν σημαίνει ότι όπου διαβάζουμε Microsoft θα κάνουμε 180 μοίρες και άντε γεια.... ή μήπως αυτό σημαίνει; :P

Γιατι και η sony τι εκανε με το ονομα ericsson στην αρχη... Κοτσαρε το γαματο ericsson και διπλα σα σφηνα το ονομα της που ηταν το μαυρο χαλι στα κινητα και μετα το εξαφανισε! Ο κοσμος της ericsson αρχικα φοβηθηκε, μετα δοκιμασε, μετα το δεχτηκε, μετα το ξεχασε, μετα δεν το λησμονησε ποτε και το sony brand καλα κρατει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το walking dead είναι φοβερό παιχνίδι με παγκόσμια επιτυχία αλλά ουτε σε Άντροιντ υπάρχει. Είναι αποκλειστικότητα του iPhone στα κινητα.

Εγώ να ρωτήσω , οι εφαρμογές viber και WhatsApp που είναι απαραίτητες , πως τα πάνε στα Windows Phone ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το walking dead είναι φοβερό παιχνίδι με παγκόσμια επιτυχία αλλά ουτε σε Άντροιντ υπάρχει. Είναι αποκλειστικότητα του iPhone στα κινητα.

Εγώ να ρωτήσω , οι εφαρμογές viber και WhatsApp που είναι απαραίτητες , πως τα πάνε στα Windows Phone ;

Το viber από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι είναι δύο σκάλες κάτω από IOs και Android. Και με πολύ μεγάλα προβλήματα συγχρονισμού επαφών και μηνυμάτων.

 

Και αυτή είναι η γενικότερη εικόνα των Windows εφαρμογών. Τουλάχιστον 2-3 version πίσω από αντίστοιχες των άλλων λειτουργικών και πολλές φορές με πετσοκομμενες λειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το walking dead είναι φοβερό παιχνίδι με παγκόσμια επιτυχία αλλά ουτε σε Άντροιντ υπάρχει. Είναι αποκλειστικότητα του iPhone στα κινητα.

Εγώ να ρωτήσω , οι εφαρμογές viber και WhatsApp που είναι απαραίτητες , πως τα πάνε στα Windows Phone ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.telltalegames.walkingdead100

wtf are you talking about?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.telltalegames.walkingdead200&hl=el

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο. Πραγματι βγηκαν τα συγκεκριμενα προσφατα και για αντροιντ ,προφανως λογω επιτυχιας. Αρχικα κυκλοφορησαν μονο για ios και γενικα η εταιρια telltale games βγαζει στα κινητα σχεδον μονο για iphone. (monkey island, sam and max, wolf among us). Ενδεχομενως λογω επιτυχιας να αρχιζει να μεταφερει καποια και σε αντροιντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...