Προς το περιεχόμενο

Με PureView, σύστημα φακών Zeiss και αισθητήρα 13MP έρχεται το "Nokia by Microsoft" Lumia 830


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παρολο που ελεγα οτι δεν θα ξαναπαρω windows phone και οτι με το android ειμαι happy μαλλον μολις αποφασησα οτι windows θα ειναι το επομενο μου γιατι κακα τα ψεματα τετοια τιμη σε επωνυμο κινητο με τετοια χαρακτηριστικα δεν βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το viber από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι είναι δύο σκάλες κάτω από IOs και Android. Και με πολύ μεγάλα προβλήματα συγχρονισμού επαφών και μηνυμάτων.

 

Και αυτή είναι η γενικότερη εικόνα των Windows εφαρμογών. Τουλάχιστον 2-3 version πίσω από αντίστοιχες των άλλων λειτουργικών και πολλές φορές με πετσοκομμενες λειτουργίες.

Eτσι ακριβως...

 

Και εδω ειναι που θα βγουν και θα πουν πολλοι wp  χρηστες οτι υπαρχουν οι εφαρμογες κλπ.

Το θεμα ειναι τι προσφερουν:

πχ τα windows phone  εχουν σοβαρα θεματα με τα notifications και ως εκ τουτου το viber δεν λειτουργει παντα σωστα. Καλεις καποιον χρηστη wp σε viber και δεν χτυπαει το τηλεφωνο του, δεν τον ειδοποιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να σημειωθει στο android ειναι τζαμπα ενω στο ios πλερω 5 δολλαρια

Πουθενα δεν ειναι τσαμπα. Κατεβαζεις το πρωτο επεισοδιο και πληρωνεις για τα επομενα. Και στο iphone ειναι ακριβως ιδιο.

 

Παντως και εγω με φιλο με νοκια  windows phone, δεν τον βρισκουμε ποτε στο viber και ο ιδιος λεει οτι δεν του ερχονται ποτε ειδοποιησεις και χαρακτηριζει την εφαρμογη ως μη λειτουργικη. Το whatsapp ειναι λιγο καλυτερο αλλα εχει πολλα παραπονα και απο εκει. Για αυτο αναρωτηθηκα αν εχει καποιο θεμα η συσκευη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haHa, on 07 Jul 2014 - 11:32 AM, said:

Eτσι ακριβως...

 

Και εδω ειναι που θα βγουν και θα πουν πολλοι wp  χρηστες οτι υπαρχουν οι εφαρμογες κλπ.

Το θεμα ειναι τι προσφερουν:

πχ τα windows phone  εχουν σοβαρα θεματα με τα notifications και ως εκ τουτου το viber δεν λειτουργει παντα σωστα. Καλεις καποιον χρηστη wp σε viber και δεν χτυπαει το τηλεφωνο του, δεν τον ειδοποιει.

Και ποιος φταιει γι'αυτο?

Εκει που τους καιει κ@λ@ς τους (windows 8.x-metro),μια χαρα δουλευουν τα notifications και οι κλησεις και ολα!

Φυσικα δεν εχω wp8,για να ξερω ποσο χαλια ειναι εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το walking dead είναι φοβερό παιχνίδι με παγκόσμια επιτυχία αλλά ουτε σε Άντροιντ υπάρχει. Είναι αποκλειστικότητα του iPhone στα κινητα.

Εγώ να ρωτήσω , οι εφαρμογές viber και WhatsApp που είναι απαραίτητες , πως τα πάνε στα Windows Phone ;

 

Κάνεις λάθος φίλε μου. Υπάρχει σε android. Έχω και την 1η και την 2η season. 

Φυσικα οι εφαρμογες της google ειναι οι καλυτερες,αφου εχει σουταρει το tubemate και την "παρεα" του απο το store και οτιδηποτε αλλο θα της στερουσε $$$ απο τις διαφημησεις(λεγε με adblock)! ;)

 

Για ριξε ενα λινκ σ'αυτο το walking dead,να δουμε τι ειναι αυτο παλι και ποση ζητηση εχει,που επισκιασε το Real Racing 3?

 

και παλι. στο android μπορεις να τα βαλεις εκτος store πανευκολα. καλα εκανε και τα εβγαλε. βλεπεις δεν ειναι microsoft να τα κονομαει απο ξενα os χωρις να κανει τιποτα. δινει FREE OS απο καπου πρεπει να τα βγαλει. και στο android οπως ξαναειπα τα βαζεις πανευκολα εκτος store.

 

οσο για το link, χερακια εχεις, βρες το. και που κολλαει το real racing 3? επειδη δεν υπαρχει το walking dead παμε τη συζητηση αλλου; ωραια λογικη.

 

και στην τελικη. android χωρις τη google μπορει να υπαρξει. windows phone χωρις τη microsoft? δε νομιζω τακη. ios χωρις την apple? good luck with that.

για αυτο εχω respect στη google γιατι βγαζει ενα ελευθερο os.

 

α και για ναμην ξεχνιομαστε, wp8: 3% :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nix Pixel, on 07 Jul 2014 - 1:54 PM, said:

 

Κάνεις λάθος φίλε μου. Υπάρχει σε android. Έχω και την 1η και την 2η season.

 

 

και παλι. στο android μπορεις να τα βαλεις εκτος store πανευκολα. καλα εκανε και τα εβγαλε. βλεπεις δεν ειναι microsoft να τα κονομαει απο ξενα os χωρις να κανει τιποτα. δινει FREE OS απο καπου πρεπει να τα βγαλει. και στο android οπως ξαναειπα τα βαζεις πανευκολα εκτος store.

 

οσο για το link, χερακια εχεις, βρες το. και που κολλαει το real racing 3? επειδη δεν υπαρχει το walking dead παμε τη συζητηση αλλου; ωραια λογικη.

 

και στην τελικη. android χωρις τη google μπορει να υπαρξει. windows phone χωρις τη microsoft? δε νομιζω τακη. ios χωρις την apple? good luck with that.

για αυτο εχω respect στη google γιατι βγαζει ενα ελευθερο os.

 

α και για ναμην ξεχνιομαστε, wp8: 3% :)

Το βαζεις εκτος play,αλλα αυτο συνεπαγεται οτι εισαι ετεθημενος!Κατι που τα fanboys συμβουλευουν να μη το κανουν οι χρηστες οταν πεφτει συζητηση για ιους malwares!;)

Τελος δεν ειναι ευκολο για τον απλο χρηστη να φανταστει οτι υπαρχει κατι τετοιο και ουτε μπορει να επιστευτει κατι που δεν ειναι store και δεν εχει κριτικες!

 

Τωρα το walking dead με 1εκατομυριο install δεν ειναι καν το 1% στην android πλατφορμα,γι'αυτο και η ζητηση αυτου του παιχνιδιου,ειναι τοσο μικρη που σχεδον αναφορα δεν γινεται!Σε αντιθεση με το real racing 3,που φτανει 50+εκατομυρια που ξεπερνα χαλαρα το 1% των android χρηστων και γι'αυτο γινεται και μεγαλος ντορος στη wp κοινοτητα αν και ποτε θα ερθει στα wp!

Με αλλα λογια ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ιδεα τι θελου,τι ζητουν και τι λειπει στους χρηστες των wp!

 

Και εγω respect στην ms που μου δινει πραγματικο εργαλειο στα χερια μου(windows tablet) και οχι μπιχλιμπιδια gadget της google,λεγε με android tablet ή αν θες chromeos και εις ανωτερα,να γινει και chromedesktop να απολαυσεις την universal εμπειρια που θα σου προσφερει η google!

Και εγω ο καιμενος θα περιοριστω με κανενα wp κανενα surface pro ή καποιο intel base windows tablet και στο τσακιρ κεφι κανενα alienware ή custome gaming pc και να κυνηγω κανενα παιχνιδακι,που ειναι εξαφανισμενα στην windows πλατφορμα μπας και δικαιολογισω και τα λεφτα που εδωσα!

Αδικη η ζωη,τι να κανουμε,αλλα τι αντρες ειμαστε,θα το παλεψουμε και θα επιβιοσουμε!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ποσοστα γιατι τα αναφερετε ρε παδια κανουμε συγκρηση ποιο ειναι το ποιο διαδεδομενο?απανταω μονος μου εχει ετσι και αλλιως η μαζα εχει αποδειξει οτι δεν ξερει να κρινει απλα ακολουθει τασεις αυτο δεν εχει να κανει με το ποιο ειναι καλο και ποιο οχι.Τα wp ειναι ισως για μενα το ποιο σταθερο κινητο απο ολες τις αποψεις.Μπαταρια,κρασαρισματα λαγκαρισμα και τα εχω ποιασει ολα.Δεν εχει πολλα αππς και μεγαλο μεριδιο αγορας?

Ναι αλλα αυτος ειναι ο μονος λογος που μπορεις αυτην την κινηταρα http://www.skroutz.gr/s/5083670/Nokia-Lumia-635.htmlμε μονο  170 ευρω αν ειχαν 30% μεριδιο θα το εβρισκες το λιγοτερο στο σκρουτζ με 250-300.

 

 

Να ξαναπω για οσους παν να κραξουν οτι εχω android και ειμαι ικανοποιημενος με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος φταιει γι'αυτο?

Εκει που τους καιει κ@λ@ς τους (windows 8.x-metro),μια χαρα δουλευουν τα notifications και οι κλησεις και ολα!....

Ποιος φταιει για αυτο? Πιστευω τα προβληματικα notifications των wp, γιατι δεν ειναι η μονη εφαρμογη που εχει προβληματα με notifications.

 

Aλλα και παλι, τον χρηστη δεν τον νοιαζει ποιος φταιει, τον νοιαζει να δουλευει.

 

Και οχι, στα windows 8.x-metro δεν τους καιει τοσο οσο στα wp. Το viber ειναι πρωτιστως εφαρμογη για smartphone και θα επρεπε να δουλευει σωστα στα wp.

 

To αστειο ειναι οτι αρκετοι εδω θα ελεγαν οτι "δεν εχει ελλειψεις το windows phone store, εχεις ολες τις βασικες εφαρμογες και δουλευουν αριστα" , "ναι, το viber υπαρχει, ειναι πολυ ομορφο και λειτουργικο" κλπ.

------------------------------------------------------------

 

....

Ναι αλλα αυτος ειναι ο μονος λογος που μπορεις αυτην την κινηταρα http://www.skroutz.gr/s/5083670/Nokia-Lumia-635.htmlμε μονο  170 ευρω αν ειχαν 30% μεριδιο θα το εβρισκες το λιγοτερο στο σκρουτζ με 250-300.

...

Κινηταρα εν ετει 2014 με αναλυση 854x480 σε 4.5" με 170€ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα αρνητικο εχει ρε μαστορα.ενω αυτο

http://www.skroutz.gr/s/3385582/Samsung-Galaxy-S4-mini-i9195-LTE-8GB.html

η αυτο

http://www.skroutz.gr/s/3783653/Apple-iPhone-5C-16GB.html

ε?

960χ540 κ 1136 χ 640 με 260 κ 430 ευρω αντιστοιχα

κινηταρες ε?

εγω στα 400 ευρω οχι θελω απαιτω το κινητο μου να ειναι στην ξεφτιλα της ξεφτιλας 720p τωρα γιατι τα παιρνουν ενας θεος ξερει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα αρνητικο εχει ρε μαστορα.ενω αυτο

http://www.skroutz.gr/s/3385582/Samsung-Galaxy-S4-mini-i9195-LTE-8GB.html

η αυτο

http://www.skroutz.gr/s/3783653/Apple-iPhone-5C-16GB.html

ε?

960χ540 κ 1136 χ 640 με 260 κ 430 ευρω αντιστοιχα

κινηταρες ε?

εγω στα 400 ευρω οχι θελω απαιτω το κινητο μου να ειναι στην ξεφτιλα της ξεφτιλας 720p τωρα γιατι τα παιρνουν ενας θεος ξερει

 

H οθονη ειναι το βασικοτερο στοιχειο ενος smartphone, με αυτην αλληλεπιδρας ολη την ωρα. Με τετοια χαμηλη αναλυση λες και ειμαστε στο 2011, το browsing  ειναι αισθητα υποδεεστερο,  χρειαζεται να κανεις συνεχεια zoom κλπ.

 

Υπαρχουν φθηνοτερα κινητα με αισθητα καλυτερες και ποιοτικοτερες οθονες που δεν κουραζουν στο browsing:

Motorola Moto G (8GB)

lg optimus l9 ii

 

ή αυτο στα 176€:

sony xperia sp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο το moto g αξιζει απο αυτα που αβαλες διπυρηνο σε android σημαινει περιορισμος

Ενημερωτικα, ο διπυρηνος του sony xperia sp ειναι πιο γρηγορος απο τον τετραπυρηνο του moto g. Το ιδιο και η καρτα γραφικων του xperia sp.

 

Ειναι προφανες οτι τα βλεπεις πολυ επιφανειακα, ετσι εξηγειται αλλωστε οτι θεωρεις εν ετει 2014 κινηταρα ενα smartphone με 854x480 αναλυση στα 170€ που θα κουραζει πολυ στο browsing, αλλα και σχεδον σε καθε χρηση του smartphone.

 

Ή οτι θεωρεις οτι ειναι "φθηνο" το lumia 635 λογω χαμηλου market share των wp και αν ειχαν υψηλοτερο, θα ηταν ακριβοτερο.

Βεβαια οτι υπαρχουν φθηνοτερα κινητα με ποιοτικοτερες και καλυτερες οθονες , παρολο που ειναι με android που εχει 10πλασιο market share απο τα wp, δειχνει οτι δεν παιζει ιδιατερο ρολο το market share.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haHa, on 07 Jul 2014 - 2:43 PM, said:haHa, on 07 Jul 2014 - 2:43 PM, said:

Ποιος φταιει για αυτο? Πιστευω τα προβληματικα notifications των wp, γιατι δεν ειναι η μονη εφαρμογη που εχει προβληματα με notifications.

 

Aλλα και παλι, τον χρηστη δεν τον νοιαζει ποιος φταιει, τον νοιαζει να δουλευει.

 

Και οχι, στα windows 8.x-metro δεν τους καιει τοσο οσο στα wp. Το viber ειναι πρωτιστως εφαρμογη για smartphone και θα επρεπε να δουλευει σωστα στα wp.

 

To αστειο ειναι οτι αρκετοι εδω θα ελεγαν οτι "δεν εχει ελλειψεις το windows phone store, εχεις ολες τις βασικες εφαρμογες και δουλευουν αριστα" , "ναι, το viber υπαρχει, ειναι πολυ ομορφο και λειτουργικο" κλπ.

------------------------------------------------------------

 

Κινηταρα εν ετει 2014 με αναλυση 854x480 σε 4.5" με 170€ ....

Τι ειναι αυτο που δυσκολευει τα wp να λειτουργησουν σωστα τα notification και δεν υπαρχει στα windows 8.x/RT?

Αυτο πραγματικα,αν το ξερεις θα ηθελα πολυ να το μαθω,οπως και πολυ αλλοι χρηστες wp,για να σταματησουν να τα χωνουν στον developer και να δεχεται κακη κριτικη!

 

Tα notification του messenger&FB στα wp7.8,ερχονται κανονικα,παντος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτα του θα ξαναπω οτι μου φενεται εξαιρετο κινητο το θεμα με την οθονη ενταξει μπορει να με χαλουσε λιγο.Παρολα αυτα δεν νομιζω να ειναι και τοσο κουραστικη η χρηση οσο την παρουσιαζεις εχω ενα κινητο με 1080p lg g2 και ενα p780 με 720p δεν εχω προσεξει καμια διαφορα στο browsing και στη χρηση και κατα πασα περιπτωση ποτε δεν θα το καταλαβαινα τωρα που το ειπες μπορει να προσεξω κατι κατα τυχη αλλα δεν αποτελει λογο να το αποριψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...