Προς το περιεχόμενο

Toshiba Encore WT8-A-102


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και κανα δυο ημέρες, έχει κολλήσει η cpu στα 0.52ghz, ανεξαρτήτου φόρτου. Δοκίμασα καθαρη εγκατάσταση win 10, αλλαγή σε παλιο bios, αλλά τζίφος. Μυρίζομαι πρόβλημα hardware. Είδα πως έχε ξαναναφερθεί. 

http://forums.toshiba.com/t5/Encore-Tablets/Please-help-CPU-stuck-at-0-52ghz/td-p/685112

 

Κανένα μαγικό?

 

 

Ειχα το ιδιο θεμα. Βαλε το τελευταιο bios, κανε ρεσετ σε defaults, και μην το αφηνεις να ξελιγωνει την μπαταρια και να μενει πολυ καιρο κλειστο και χωρις μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα. Μεγάλο πρόβλημα. Έσπασε η οθόνη, δεν βλέπω τίποτα, και θέλω να το συνδέσω σε οθόνη με HDMI αλλά δεν καταφέρνω τίποτα... Να σημειώσω ότι δεν έχει ξανασυνδεθεί ποτέ σε οθόνη, και επίσης έχει κωδικό για να μπει στα windows (10άρια φοράει). Καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Μεγάλο πρόβλημα. Έσπασε η οθόνη, δεν βλέπω τίποτα, και θέλω να το συνδέσω σε οθόνη με HDMI αλλά δεν καταφέρνω τίποτα... Να σημειώσω ότι δεν έχει ξανασυνδεθεί ποτέ σε οθόνη, και επίσης έχει κωδικό για να μπει στα windows (10άρια φοράει). Καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

Micro HDMI (νομίζω η mini) σε hdmi και micro usb πληκτρολόγιο. Τα συνδέσεις και είσαι έτοιμος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Micro HDMI (νομίζω η mini) σε hdmi και micro usb πληκτρολόγιο. Τα συνδέσεις και είσαι έτοιμος.

Πήρα καλώδιο από micro σε hdmi. Το συνδέω και τίποτα... Πρέπει να μπω στα windows για να συνδεθεί ή το κάνει αυτόματα από την οθόνη έναρξης? (πριν βάλω pass δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα καλώδιο από micro σε hdmi. Το συνδέω και τίποτα... Πρέπει να μπω στα windows για να συνδεθεί ή το κάνει αυτόματα από την οθόνη έναρξης? (πριν βάλω pass δηλαδή)

δεν θυμάμαι πως συμπεριφέρεται γιατί το έχω συνδέσει μόνο μια φορά και τώρα δεν έχω hdmi τηλεόραση να το δοκιμάσω. περίμενε να σου πει κάποιος άλλος.

αν βλέπεις έστω και λίγο σύνδεσε το keyboard και εκεί που θα ζητήσει κωδικό βάλε τον και βλέπεις τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμάμαι πως συμπεριφέρεται γιατί το έχω συνδέσει μόνο μια φορά και τώρα δεν έχω hdmi τηλεόραση να το δοκιμάσω. περίμενε να σου πει κάποιος άλλος.

αν βλέπεις έστω και λίγο σύνδεσε το keyboard και εκεί που θα ζητήσει κωδικό βάλε τον και βλέπεις τι γίνεται.

 

Δεν βλέπω καθόλου δυστυχώς. Θα δοκιμάσω σε άλλη τηλεόραση, αν δεν θα πάρω άλλο καλώδιο μπας και, και θα περιμένω απάντηση από κάποιον άλλον. Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάτι ώστε να έχουμε ελεύθερη την θύρα usb για φόρτιση και να βλέπουμε από usb stick μέσω της θύρας micro hdmi?

Πήρα καλώδιο από micro σε hdmi. Το συνδέω και τίποτα... Πρέπει να μπω στα windows για να συνδεθεί ή το κάνει αυτόματα από την οθόνη έναρξης? (πριν βάλω pass δηλαδή)

Απευθείας συνδέεται, αρκεί να επιλεγεί η ανάλογη θύρα hdmi στη τηλεόραση.. Επεξ/σία από shamrock1404
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπέρα παιδια και χρόνια πολλα, ξεθαβω λιγο το θεμα, το τάμπλετ το ειχα δωσει λιγο μετα που το πηρα στον πατέρα μου για να μπαίνει ίντερνετ. ολα καλα μεχρι που ενα τρίμηνο σταμάτησε να ανάβει η οθόνη και το παράτησε στη ντουλαπα. σημερα το εβαλα να φορτίσει πατάω το power button για πολλά δευτερόλεπτα δειχνει να φωτίζεται η οθόνη αλλα δεν ανοίγει, που και που δειχνει το λογότυπο toshiba αλλα τπτ. παταω power button με συνδυασμό volume up down κτλ η και με το windows button αλλά τίποτα. εχετε καμια ιδεα τι αλλο να κανω; κριμα να καθεται και το θελει μονο για ιντερνετ και κανα youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...