Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παίξει μεγάλη πουστιά στο σημερινό σίγουρα... Η εξίσωση πάντως αν την λύσεις με μαθηματικά δημοτικού κάνει 85... 

 

Τώρα αυτό λέει να προσθέσεις τους αριθμούς της εικόνας. Δε μπορώ να φανταστώ τι θέλουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 942
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και στο 18 που ειναι σε ψηφιακη μορφη θα πρεπει να προσθεσεις και ολα τα 1 που το συνθετουν.. τις παυλιτσες δηλαδη.. οπως σε προηγουμενους γριφους με αριθμους..

 

+ οτι οποιο αριθμοι διαβαζονται και αναποδα τους προσθετεις 2 φορες.. πχ το 6 θα προσθεσεις και 9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα μπαα, administrator σε καποια site και οταν σπανε καποια πραγματα γινεται χαμος :P

Το σημερινο το βλεπω με τον παρακατω υπολογισμο:

3 + 1000 + 1 + 50 + 2 + 2 + 4 + 10 + 5 + 2 + 10 + 1 + 18 + 19 + 17 + 16 + 15 + 14 + 13 + 12 + 11 + 10 + 8 + 9 + 7 + 6 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1 + 9 + 2 + 50 + 2 + 100 + 10 + 7 + 2 + 1 + 10 + 3 + 2 + 6 + 9 + 2 = 1495

Παω να δω καμια ταινια και οταν βγαλει απαντηση πειτε :P

μεχρι ενα σημειο μπορω να καταλαβω τον συλλογισμο σου αλλα απ το +8 και μετα...(αμεσως μετα του ψηφιακου 18) εως το 100 δεν το καταλαβαινω πως βγαζεις αυτους τους αριθμους ...ασε λιγο την ταινια και εξηγησε μου γιατι θα σκασω :fear: :wacko: :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα μπαα, administrator σε καποια site και οταν σπανε καποια πραγματα γινεται χαμος :P

Το σημερινο το βλεπω με τον παρακατω υπολογισμο:

3 + 1000 + 1 + 50 + 2 + 2 + 4 + 10 + 5 + 2 + 10 + 1 + 18 + 19 + 17 + 16 + 15 + 14 + 13 + 12 + 11 + 10 + 8 + 9 + 7 + 6 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1 + 9 + 2 + 50 + 2 + 100 + 10 + 7 + 2 + 1 + 10 + 3 + 2 + 6 + 9 + 2 = 1495

Παω να δω καμια ταινια και οταν βγαλει απαντηση πειτε :P

Πως γίνεται να λείπει πάντα μία λέξη από την εκφώνηση της ερώτησης; Λείπει το "τους" και όχι μόνο σήμερα αλλά και τις προηγούμενες φορές. Να ήταν μια φορά θα έλεγα έτυχε, αλλά τι σκατά τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη επειδή δεν το έχω δει ποτέ και δεν έχω σκοπό. Οι παρουσιαστές διευκρινίζουν (και πρέπει όλη την ώρα μάλιστα) ότι τα +-x: κτλ αντιπροσωπεύουν αριθμούς και όχι αριθμητικά σύμβολα; Γιατί αν δεν το κάνουν πρέπει να πέσει καταγγελία τουλάχιστον.

 

Είναι σαν να σου λέω κερδίζεις 2000 ευρώ αν μου μεταφράσεις την πρόταση "I love you" να τους βγάζω όλους λάθος και να δίνω στο τέλος την λύση στα σουαχίλι (χωρίς να διευκρινίζω στην αρχή σε ποια γλώσσα θέλω να μεταφραστεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aχ ματαρες...Χειλαρες... Θες εσυ πολυ...ξύλο...

2757 βγηκε...

wtf?

 

Καταρχήν είναι μπάζο. Δευτερον βγήκε 2527.

 

Μια βοήθεια για τον aragornleg  σε περίπτωση που θέλει να βρεί πως βγήκε αυτό το αποτέλεσμα : δεν έβαλες το ΜΙ = 1001 Δηλαδή αντί για 1495 θα είναι 2496 χρειάζεται να βρείς άλλα  31.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν είναι μπάζο. Δευτερον βγήκε 2527.

 

Μια βοήθεια για τον aragornleg  σε περίπτωση που θέλει να βρεί πως βγήκε αυτό το αποτέλεσμα : δεν έβαλες το ΜΙ = 1001 Δηλαδή αντί για 1495 θα είναι 2496 χρειάζεται να βρείς άλλα  31.

το εβαλε ειναι στην αρχη 3+ 1000+1 τωρα τα υπολοιπα πως βγαινουν ουτε ο Θεος ξερει!!! ακου 2527!!!!!! ελεος πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο βγηκε ? 2527? χαχαχα που στον .... τα βρηκαν χαχαχα

Εγω αλλο M η εστω D δεν βλεπω και μονο με ενα και με αυτα που βλεπω πανω απο 2000 δεν βγαινουν ακομα και να μετρησεις το 18 το ψηφιακο και αναποδα. Θα το δοκιμασω και μια και αυριο να δω αλλα τι να πω, δεν εβγαλα και καθαρη φωτο ρε γ...

Τεσπα παω για υπνο :P

Επισης να συμφωνησω με το μπαζο και μαλιστα μεγαλο, αλλα λογικα καποιος την εχει γκομενα η του εκατσε και την εβαλαν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ειναι θεα απο το κεφαλι που ειδα ειναι για αλλες δουλιες αυτη... για εκτονωση...

 

Γούστα είναι αυτά,  για μένα δεν κάνει ουτε για αυτή την δουλεία.

 

Ποσο βγηκε ? 2527? χαχαχα που στον .... τα βρηκαν χαχαχα

Εγω αλλο M η εστω D δεν βλεπω και μονο με ενα και με αυτα που βλεπω πανω απο 2000 δεν βγαινουν ακομα και να μετρησεις το 18 το ψηφιακο και αναποδα. Θα το δοκιμασω και μια και αυριο να δω αλλα τι να πω, δεν εβγαλα και καθαρη φωτο ρε γ...

 

Το ΜΙL = M+I+L+MI = 1000+1+50+1001= 2052 . Με την ίδια λιγική που το 28 θα μπορούσε να μετρίσει ως 2+8+28. Το ΜΙL σαν "τριψήφιος" δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημαρτον ....τι υπολογισμοι ειναι αυτοι? ξανα μετραμε το MI ξεχωριστα αφου το εχουμε ηδη μετρησει? θα τρελαθω...δεν υπαρχει...το χουν παρακανει...και σκεφτομαι τους μεγαλους ανθρωπους που παιρνουν τηλ εκει και λενε την αθωα απαντηση τους...προσθετουν απλα τα νουμερα...τι να πει κανεις...απορω..βρισκαμε τα σπιρτα και τωρα εβαλαν κουιζ που δεν λυνονται ουτε μαθηματικος να εισαι...ασε που τα γατακια με τις γατες και τα καλαθια τους δεν μας εξηγησαν ποτε την απαντηση.....πιστευω πως ολα θα κριθουν στο  αν ολοι αυτοι που απαντησαν σωστα εως τωρα...τελικα αν πηραν τα κερδισμενα τους...θα το μαθουμε ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...