Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτα με τα ζωα τωρα αμα τα προσθεσεις 778 βγαινει...

Αλλα τι απατεωνια εχουν κανει δεν ξερω...

μηπως να μετραμε και τα γραμματα απο καθε ζωο;

Τι απατεωνες...

Εκτος αν οι ασσοι στο 211 στο 11 και στο 21 επειδη ειναι ετσι "I" τους μετρας σαν μονάδα... ή καθολου

Τωρα παρατηρησα το 9 ειναι ψηφιακο. οποτε μετραμε τις παύλες που το απαρτίζουν 6 παυλες δλδ;

 

Μηπως βγαινει 881?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-212494-0-55750600-1406417110_thumb.jpgΤο χτεσινο δεν μου βγαινει με τιποτα :P
Παμε να γελασουμε με τα σημερινα :P
Λοιπον για την "εξισωση":
2 + 5 + 1 + 3 + 10 + 4 + 2 + 4 + 2 + 22 + 2 + 50 + 2 + 3 + 7 + 1 + 5 + 10 + 7 + 2 + 1 + 2 + 3 + 1 + 2 + 1 + 9 + 7 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1 + 6 + 2 = 193 αν εχει και αλλη μια γραμμη που φαινεται δεν φαινεται ειναι 194 ή αν μετρησουμε και το 22 και για 2 + 2 197 ή 198.
Για τα ζωα:
14 + 50 + 50 + 8 + 2 + 1 + 2 + 2 + 50 + 8 + 9 + 7 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1 + 6 + 44 + 89 + 6 + 2 + 150 = 515 ή 551.
Για να δουμε :P

post-212494-0-52543600-1406416016_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε το παιχνίδι με τα τρίγωνα του προηγούμενου Σαββάτου? Αποφάσισα να το ψάξω-γιατί είναι σκέτη απάτη.

-Τηλεφώνησα στον ΑNT1  την Δευτερα. Μου είπαν ότι υπεύθυνη είναι η audiotex

- Τηλεφώνησα στην audiotex στο τηλ. εξυπηρέτησης παικτών (υπάρχει στο site). Hxoγραφημένο μήνυμα λέει "αφήστε μήνυμα με το αίτημά σας".

- Τηλεφώνησα στο τηλ. κέντρο. Μου είπαν να στείλω mail για ό,τι αίτημα έχω.. Στο site της audiotex υπάρχει "ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ"  με φόρμα e-mail. Τους έγραψα τα στοιχεία μου και το αίτημά μου δηλ. να μου αποστείλουν αναλυτικά την λύση των αριθμών των τριγώνων που είχε ώς άθροισμα 494.

-Ελαβα αυτόματα mail από την audiotexengineering ότι "ο αποστολέας απέτυχε στους ελέγχους απάτης που εφαρμόζουμε"

- Τηλεφώνησα  πάλι στο τηλ.κέντρο (σε μια αγενέστατη υπάλληλο) η οποία φώναζε ότι δεν έχει λάβει mail και δεν ξέρει τι είναι το audiotex engineering. Μου έδωσε αλλη διεύθυνση και ζήτησε και το τηλέφωνό μου. 

Για να μην σας κουράζω

Εχω στείλει 4 mail με το αίτημά μου.Εχω πάρει 4 φορές τηλέφωνο. Μέχρι σήμερα τίποτα. Γραπτά τους ανέφερα ότι επιφυλάσσομαι για περαιτέρω ενέργειες  για την φράση περί απάτης που ανεγράφη.

 

Προτίθεμαι να το τραβήξω κατ΄αρχάς στην Προστασία Καταναλωτή και μετά βλέπουμε.

Σημειώνω ότι δεν έχω παίξει ποτέ αλλά στην εποχή που ζούμε δεν μπορούμε άλλο να λέμε "δεν βαριέσαι" 

 

  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε το παιχνίδι με τα τρίγωνα του προηγούμενου Σαββάτου? Αποφάσισα να το ψάξω-γιατί είναι σκέτη απάτη.

-Τηλεφώνησα στον ΑNT1  την Δευτερα. Μου είπαν ότι υπεύθυνη είναι η audiotex

- Τηλεφώνησα στην audiotex στο τηλ. εξυπηρέτησης παικτών (υπάρχει στο site). Hxoγραφημένο μήνυμα λέει "αφήστε μήνυμα με το αίτημά σας".

- Τηλεφώνησα στο τηλ. κέντρο. Μου είπαν να στείλω mail για ό,τι αίτημα έχω.. Στο site της audiotex υπάρχει "ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ"  με φόρμα e-mail. Τους έγραψα τα στοιχεία μου και το αίτημά μου δηλ. να μου αποστείλουν αναλυτικά την λύση των αριθμών των τριγώνων που είχε ώς άθροισμα 494.

-Ελαβα αυτόματα mail από την audiotexengineering ότι "ο αποστολέας απέτυχε στους ελέγχους απάτης που εφαρμόζουμε"

- Τηλεφώνησα  πάλι στο τηλ.κέντρο (σε μια αγενέστατη υπάλληλο) η οποία φώναζε ότι δεν έχει λάβει mail και δεν ξέρει τι είναι το audiotex engineering. Μου έδωσε αλλη διεύθυνση και ζήτησε και το τηλέφωνό μου. 

Για να μην σας κουράζω

Εχω στείλει 4 mail με το αίτημά μου.Εχω πάρει 4 φορές τηλέφωνο. Μέχρι σήμερα τίποτα. Γραπτά τους ανέφερα ότι επιφυλάσσομαι για περαιτέρω ενέργειες  για την φράση περί απάτης που ανεγράφη.

 

Προτίθεμαι να το τραβήξω κατ΄αρχάς στην Προστασία Καταναλωτή και μετά βλέπουμε.

Σημειώνω ότι δεν έχω παίξει ποτέ αλλά στην εποχή που ζούμε δεν μπορούμε άλλο να λέμε "δεν βαριέσαι" 

 

Συμφώνω.. εγώ το είπα να κάνουμε μια ομαδική καταγγελία ή ένα ομαδικό τηλεφώνημα κάπου.. και εγώ δεν έχω πάρει τηλέφωνο στην εκπομπή αλλά μου την δίνει που (ειδικά η κοπελιά) μας παροτρύνει να καλέσουμε και ζητάει και καλά τον νικητή, και "εσύ θα είσαι ο νικητής" και "ξέρω οτι την ξέρετε την απάντηση", και μετά πετάνε ένα άκυρο αποτέλεσμα και όλα καλά! -.-

 

Τι εννοούν με το "ο αποστολέας απέτυχε στους ελέγχους απάτης που εφαρμόζουμε" ?  Ανέβασε κανένα Screenshot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα εγω για το χθεσινο, το βλεπω στα sent αλλα αναφορα δεν μου ρθε οτι στάλθηκε...

Αυτη θελει μπουνιες, ποιος ειναι καλος στα μαθηματικα, γιατι με νευριαζετε και τετοια...

Επισης κράζει οσοι το βρίσκουν λάθος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοούν με το "ο αποστολέας απέτυχε στους ελέγχους απάτης που εφαρμόζουμε" ?  Ανέβασε κανένα Screenshot.

 

Λογικα δεν περασε το mail απο τον server και θεωρηθηκε spam φανταζομαι. Αν και δεν βγαζει νοημα η προταση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα δεν περασε το mail απο τον server και θεωρηθηκε spam φανταζομαι. Αν και δεν βγαζει νοημα η προταση :P

Αυτο το χα δει το 2008 οταν ημουν με linux ειχα μπει σε ενα site και μου πεταξε error.

failed detection fraud μου εγραφε...

Αυτο τωρα το θυμηθηκα...

Λοιπον 2ο εμαιλ δεν ξερω τι γινεται αναφορα δεν εχει ερθει..

Πως μπορουμε να τους κυνηγήσουμε με την Προστασια καταναλωτη να κανουμε καταγγελια...

Εγω ειμαι μεσα παντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

super game 20/07/2014‏
 
bluemanmxl.png
 
 
Παραθέτω το mail από την audiotex σε απάντηση δικού μου  με θέμα super game 20/072014  

 

 

Από:  [email protected] Εστάλη: Δευτέρα, 21 Ιουλίου 2014 1:30:35 μμ Προς: **********

 

 

 
Προσοχή. Αυτός ο αποστολέας απέτυχε στους ελέγχους εντοπισμού απάτης που εφαρμόζουμε.
 
 Παρακαλώ όπως μου αποστείλετε την λύση του ανωτέρω παιχνιδιού που είχε ως αποτέλεσμα τον αριθμό 494.

Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισαν και τα πειραγματα απο κοντρολ στο ξεκολλο... φαντασου τι λεφτα εχουν βγαλει...

Γελάνε και τα μουστακια τους.

 

Θα βγει και για ποτακι μετα με κανεναν απο κει executive manager director και δεν ξερω εγω τι, και θα τις λεει και μπραβο ποσο σπουδαια ηταν και πως εγραφε στο γυαλι για να την "βιδωσει" στις 5 το πρωϊ στα Βορεια προαστια...

 

Α ρε ξεφτίλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στείλει 4 mail με το αίτημά μου.Εχω πάρει 4 φορές τηλέφωνο. Μέχρι σήμερα τίποτα. Γραπτά τους ανέφερα ότι επιφυλάσσομαι για περαιτέρω ενέργειες  για την φράση περί απάτης που ανεγράφη

 

 

Στελνω τωρα και γω εμαιλ για το χθεσινο.

Απαιτω απαντηση...

 

Με τα email δεν βγαινει ακρη. Μονο με τα τηλεφωνα μπορεις να κανεις κατι, αν και..

Eγω εχω παρει 100αδες τηλεφωνα στον αριθμο που δινουν στην τηλεοραση (14555) για να μου δωσουν την αναλυτικη απαντηση για τον προχθεσινο γριφο και δεν το σηκωνει κανεις! Ελεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εκτυπώσω ολα τα mail που έχω στείλει και τις απαντήσεις αυτών, τις ημερομηνίες ΄τηλεφωνικών κλήσεων που έχω κάνει και έχω και το όνομα της αγενέστατης υπαλλήλου ,

Μαζέψτε τα όποια στοιχεία που έχετε ή γνωρίζετε από προηγούμενα παιχνίδια και η καταγγελία γίνεται γραπτά στα γραφεία της  Προστασίας του Καταναλωτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πρεπει να κοπούν αυτα τα ρεζιλίκια...

Είχαμε παλιά τα quiz σε στυλ των φρονίμων τα παιδιά πριν π... μαγειρευουν, και λεγανε πληρωσουν, πλύνουν κτλπ

Και εβγαινε ενας και του λεγανε πως σας λενε;

-Εχμ πως με λενε..;

-Σταυρος απο Αρτα

-Η απαντηση ειναι πεινασουν

-Ζητωωωωωωω αααααα ουυυυ απο τον παρουσιαστη και απο τον νικητη τιποτα γιατι ηταν απο το κοντρολ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...