Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο  14555 δεν απαντάνε. Μπες στο site της audiotex και θα βρείς τα τηλέφωνα που απαντάνε αλλά λύση δεν δίνουν

Στο 14555 είναι για να παίξεις...

Αudiotex Γρ. εξυπηρέτησης 2111815956

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα στο φβ του Αντ1 ολόκληρο κατεβατό.

με τοην audiotex δεν μπορω να συνενοηθώ γιατι δεν σηκώνουν τα τηλεφωνα και αλλα τετοια.

Θα προβω στην Προστασια καταναλωτή και αλλα τετοια τους εγραψα.

Στην τελικη ας βαζετε και εναν "επιστημονα" στο τέλος να μας το λύνει τους έγραψα και άλλα τέτοια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδωσε αρχικο αριθμο το 7. Το προφανες ειναι το 778 νομιζω.

 

edit: χαχα καποιος καλεσε και εδωσε τον απο πανω αριθμο μου!! Σορυ φιλε που δε κερδισες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τελικα για την "εξισωση" σωστη απαντηση το 179. post-212494-0-30224700-1406421387_thumb.jpg
Το εβγαλα ως εξης:
5 + 1 + 3 + 10 + 4 + 4 + 22 + 50 + 3 + 1 + 7 + 5 + 10 + 7 + 1 + 3 + 1 + 2 + 1 + 9 + 7 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1 + 6 + 2 = 179.
Χ = 10 (λατινικο), παυλες = Ι (λατινικο) = 1, καθε segment απο τους digital αριθμους = 1, στους digital αριθμους "υπαρχουν" και οι υπολοιποι που μπορουν να σχηματιστουν με αυτα τα segments. Οι σταυροι, παρανθεσεις και ερωτιματικο δεν ειναι τιποτα. Αν ειναι ετσι το σωστο δεν ξερω :P [

Ασχετο απο το twitter του βλακα παρουσιαστη τους ειδα οτι το studio ειναι στην βουδαπεστη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛοΛ μου ηρθε φλασια.

Μολις εδειξε το 7_ _ λεω απο μονος μου ή 717 γιατι θυμηθηκα το boeing ή στο ακυρο 792 χωρις να ξερω γιατι!

Και βγηκε 792! B) 

καλα ουτως η αλλως δεν θα επαιρνα τηλ τους μαλακες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το πρόβλημά σας είναι πως λύνονται τα διάφορα παιχνίδια και παίρνεται τηλέφωνο για να μάθετε ?

Στους περισσότερους γρίφους τα αποτελέσματα που δίνουν δεν είναι τελείως αυθαίρετα, εδώ έχουν δοθεί οι τρόποι "λύσης" σε αρκετούς γρίφους όπως και σε αυτόν με τα τρίγωνα στις 20/7 (ανατρέξτε σε προηγούμενα ποστ να δείτε πως βγαίνει). Το θέμα είναι οτι υπάρχουν πολλές λύσεις (πχ ο αριθμός 35 μπορεί να μετράει απλά ως 35 το οποίο είναι και το πιο λογικό ή ως 3+5 ή ως 3+5+35). Μπορούν δηλαδή να σκεφτούν άπειρα τεχνάσματα για να δικαιολογήσουν ένα αποτέλεσμα με βάση την εικόνα που δίνουν η οποία παρεπιπτόντος δεν είναι και καθαρή .Αυτό λέγεται φυσικά παραπλάνηση και απάτη. Φυσικά υπάρχει και το θέμα με τα στημένα τηλεφωνήματα, όσοι έχουν παρακολουθήσει αρκετές εκπομπές θα έχουν διαπιστώσει ότι οι φωνές που βγαίνουν είναι γνώριμες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνουμε τηλέφωνα για να μάθουμε την λύση. Εγώ προσωπικά θέλω την γραπτή τους απάντηση για να αποδειχθεί ότι η λύση είναι για διαγωνισμό ανώτερων μαθηματικών και όχι για απλούς ανθρώπους. Υποτίθεται ότι το παιχνίδι απευθύνεται στο μέσο κοινό και όχι σε Αινστάιν. Οσο και να υπάρχουν στημένα τηλέφωνα, τηλεφωνεί και κόσμος που χρεώνεται και ελπίζει ΄να κερδίσει. Το ποσό είναι δελεαστικό και οι ανάγκες πολλές.

Η απάτη είναι ότι η λύση δεν είναι εφικτή χωρίς ειδικές γνώσεις και "τρώνε" τα λεφτά του κοσμάκη. Ας τον ονόμαζαν super game για δυνατούς λύτες με εξειδικευμένες γνώσεις.

Αυτή είναι η απάτη.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τελικα για την "εξισωση" σωστη απαντηση το 179. attachicon.gifIMG_1491.JPG

Το εβγαλα ως εξης:

5 + 1 + 3 + 10 + 4 + 4 + 22 + 50 + 3 + 1 + 7 + 5 + 10 + 7 + 1 + 3 + 1 + 2 + 1 + 9 + 7 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1 + 6 + 2 = 179.

Χ = 10 (λατινικο), παυλες = Ι (λατινικο) = 1, καθε segment απο τους digital αριθμους = 1, στους digital αριθμους "υπαρχουν" και οι υπολοιποι που μπορουν να σχηματιστουν με αυτα τα segments. Οι σταυροι, παρανθεσεις και ερωτιματικο δεν ειναι τιποτα. Αν ειναι ετσι το σωστο δεν ξερω :P [

 

Ασχετο απο το twitter του βλακα παρουσιαστη τους ειδα οτι το studio ειναι στην βουδαπεστη :P

Dλδ ο 3 digital μπορει να εμφανιστει και ως 2, 6 και ως 5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνουμε τηλέφωνα για να μάθουμε την λύση. Εγώ προσωπικά θέλω την γραπτή τους απάντηση για να αποδειχθεί ότι η λύση είναι για διαγωνισμό ανώτερων μαθηματικών και όχι για απλούς ανθρώπους. Υποτίθεται ότι το παιχνίδι απευθύνεται στο μέσο κοινό και όχι σε Αινστάιν. Οσο και να υπάρχουν στημένα τηλέφωνα, τηλεφωνεί και κόσμος που χρεώνεται και ελπίζει ΄να κερδίσει. Το ποσό είναι δελεαστικό και οι ανάγκες πολλές.

Η απάτη είναι ότι η λύση δεν είναι εφικτή χωρίς ειδικές γνώσεις και "τρώνε" τα λεφτά του κοσμάκη. Ας τον ονόμαζαν super game για δυνατούς λύτες με εξειδικευμένες γνώσεις.

Αυτή είναι η απάτη.   

Η απάτη είναι ότι τα τηλεφωνήματα είναι σικέ, και σου τρώνε τα λεφτά χωρίς να μπορείς να βγεις. Το ότι οι απαντήσεις των γρίφων είναι ό,τι να'ναι τους κάνει απλώς γελοίους, αλλά όχι και πολύ απατεώνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα email δεν βγαινει ακρη. Μονο με τα τηλεφωνα μπορεις να κανεις κατι, αν και..

Eγω εχω παρει 100αδες τηλεφωνα στον αριθμο που δινουν στην τηλεοραση (14555) για να μου δωσουν την αναλυτικη απαντηση για τον προχθεσινο γριφο και δεν το σηκωνει κανεις! Ελεος..

Οι 5ψήφιοι αριθμοί που δίνονται στα "παιχνίδια" αυτά είναι ΜΟΝΟΝ για να χρεωθείς με τα αναγραφόμενα ποσά. Δεν τα απαντάει κανείς. Είναι ειδικές γραμμές και μπαίνουν στην υποτιθέμενη γεννήτρια για τυχαία επιλογή του "τυχερού" που θα κληθεί από τον παρουσιαστή για να δώσει απάντηση. Φυσικά, σε κανένα από αυτά τα κουίζ δεν υπάρχει λύση παραδεκτή. Δεν νοείται να δίνει παρενθέσεις και σύμβολα μαθηματικών πράξεων και να σου πει ότι π.χ. το Χ δεν είναι σύμβολο του πολλαπλασιασμού αλλά ο αριθμός 10 γραμμένος λατινικά ή ο αριθμός 600 γραμμένος ελληνικά, ή ότι πρέπει να υπολογίσεις το Χ για 4 ή 8 v, 'η το + για δύο 1  το - για μονάδα και το = για ΙΙ .

Ά, και κάτι ακόμα για να φανταστείτε πόσος κοσμάκης την πατάει και παίρνει τηλέφωνο σκεφτείτε το εξής: όταν προβάλουν μια σειρά ή (σπανίως) κάποια ταινία, πόσο χρόνο αφιερώνουν σε διαφημίσεις ενώ στα κουίζ αυτά, που διαρκούν περίπου ένα δίωρο, δεν διακόπτουν ούτε δευτερόλεπτο, ο παρουσιαστής δεν προλαβαίνει ούτε νερό να πιει!!! Τέλος πιστεύω, ότι και στα ευκολότερα και με μοναδική λύση από αυτά, που είναι οι αναγραμματισμοί, δεν υπάρχει πραγματικός νικητής, απλά, βγαίνει στον αέρα κάποιος συνεργάτης λέει την απάντησή του και θριαμβεύει. Αυτά και καλή μας διασκέδαση με τα ελληνικά τους και την υποκριτική τους δεινότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

insomnia super game.... :devil:

 

ενας παει στο βενζιναδικο να γεμισει το ρεζερβουαρ του. Αφου σβηνει τη μηχανη το ντεποζιτο χωρητικοτητας 50L εχει 41 λιτρα. Ο βενζινας ειναι μαφια και εχει ρυθμισει την αντλια να κλεβει 10% στο λιτρο. Η βενζινη κοστιζει 1 ευρω το λιτρο (τι ωρα... :-D ). Βαζει τη μανικα στο ρεζερβουαρ και το γεμιζει μεχρι να κλεισει αυτοματα η αντλια. Ο οδηγος πληρωνει με 50ευρω. Ποσα ρεστα θα παρει.

 

θα το βρειτε πολλοι οποτε θα γινει κληρωση στις σωστες απαντησεις. οποιος κληρωθει δεν κερδιζει τιποτα. οποιοι δεν κληρωθουν επισης δεν κερδιζουν τιποτα...

κανεις βρε παιδιά γιατι θα το κλεισω περασανε βδομαδες! αντε μη βαλω και εγω κανενα απο το κοντρολ να πει τη σωστη απαντηση :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...