Προς το περιεχόμενο

Ποτέ ξανά έλεος, σε microsoft λειτουργικά..


black adder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 σελίδες σχόλια γιατί κάποιος θεώρησε σωστό να κάνει Poweroff σε Laptop που έκανε εγκατάσταση 6 μηνών Updates....

που προφανώς δεν μπήκε καν στον κόπο να αλλάξει την επιλογή ενεργίας σε Perfomance  (απο balanced)  και να τελειώσει η εγκατάσταση ποιο γρήγορα....

 

Δύο γραμμές σχόλιο ,γιατί προφανώς δεν μπήκες στο κόπο να διαβάσεις καν το ποστ.

 

4 σελιδες γιατι απο μια χρονολογια και περα τα παιδια δεν ασχοληθηκαν να μαθουν αγγλικα

 

http://i.stack.imgur.com/wzUyb.png

 

δηλαδη ποσο πιο απλα να το πει...

 

ελπιζω να μην ηταν στα ελληνικα τα παραθυρα γιατι τοτε πιανουμε αλλη κουβεντα.. 

 

Ομοϊδεάτης και εσύ..Είπες την βλακεία σου με τα αγγλικά,τα ελληνικά που έγραψα όμως,δεν τα καταλάβες.

 

Άντε πάλι στο πρώτο ποστ και οι δύο σας,και αυτή τη φορά ζητήστε και τη βοήθεια κάποιου μεγαλυτέρου,να σας το διαβάσει και να εξηγήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το ξαναδιαβασα και καταλαβα τα εξης

 

1.εχεις σκοπο να βαλεις λινουξ σε μηχανημα με 8αρια..και κανεις restart/shutdown οτιδηποτε.Γιατι?Σε ενδιαφερει να κλεισει το πισι καλα εκεινη την στιγμη?Δεν ηξερες οτι θα περασει ενημερωσεις?Δεν ηξερες ποση ωρα κρατανε ανεξαρτητου καταληξης?

Power button για μερικα secs στην μαπα και πας για λινουξ.Ναι ξερω οτι θα βγαλει οτι τα windows δεν τερματιστηκαν σωστα την επομενη φορα που θα πας να μπεις σε αυτα αλλα χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι.

2.ενημερωσεις με το ζορι ? γοογλε ιζ γιορ φριεντ ->   http://mywindows8.org/disable-install-windows-update-and-shutdown-in-windows-8/

Δεν υπαρχει τιποτα με το ζορι την σημερον ημεραν.

3.Μαθε και για το full shutdown των win8. --> http://www.howtohaven.com/system/how-to-shutdown-windows-8.shtml

 

Την επομενη φορα που σκεφτεις να γραψεις ενα θρεντ με υφος ξερολα σκεψου την απειροελαχιστη πιθανοτητα του να μην εισαι ξερολας.Οπως κανεις μας δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ικανότητα αντίληψής σου,είναι στο ζενίθ της σήμερα.

Ξαναδιάβασε το,και εγώ θα σε βοηθήσω.

 

Χεράκι χεράκι,καλό μου αγόρι..

 

1.Ήθελα να κρατήσω τα 8.Γιατί να μην κάνω ενημερώσεις;Κράτησαν μιάμιση ώρα.Αίσχος,αλλά σύνηθες.

Η αποτυχημένη εφαρμογή,και το rollback ,επίσης της μιάμισης ώρας χωρίς φως στο τούνελ,με πείραξε.

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,της μισής ώρας χωρίς σημάδι προόδου,με πείραξε.

Εσύ θα άφηνες υπολογιστή ανοικτό για 3 ώρες να περνάει ,και να μην περνάει,ενημερώσεις;Δε νομίζω Τάκη..

2.Άμα είναι έτσι,μην της περάσουμε ποτέ.Αντί να τρώει ώρα να κλείσει ο υπολογιστής μόνος του,θα τρώω εγώ για να τον κλείσω,για να μην αργήσει να κλείσει..Ευφυέστατο.Λαμπρά νέε μου..κλαπ κλαπ

3. Your inability to find a way to shut down Windows 8 (or do many other things with Windows 8 for that matter) is not because computers are too complex for you or that you're not smart enough. The deficiency lies with Windows 8, not you. Even experienced users have problems finding out how to do basic things in Windows 8.

In other words, your difficulty in shutting down Windows 8 is not a reflection of your competence. You are just not the target demographic for Windows 8, at least from the looks of things. Perhaps it's meant for people with muscle control problems ("Oh look! In my last spastic jerk of the mouse, I discovered a new feature!") who also suffer severe lapses in logic ("I know! The way to turn off the computer must be in the customisation settings.").

 

Σε ευχαριστώ που με υποστηρίζεις στο κράξιμο μου για τα παραθύρια..φαντάζομαι άμα ψάξω στο google θα βρω και άλλα τέτοια μαργαριτάρια,αλλά προτιμώ να τα γράφω μόνος μου,και κάτι τύποι σαν εσένα ,να παραθέτουν τα λινκ.

Με τις υγείες σου.Καλό Σ/κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα να σου πω οτι ουτε το αγορι σου ,ουτε νεος σου ειμαι.Ουτε καν στην ηλικια σου.

Προσεχε τουλαχιστον τις εκφρασεις σου γιατι το υφος σου δεν μπορεις να το ελεγξεις δυστυχως.

 

Σου ειπα εγω να μην κρατησεις τα 8αρια?Εγω ειπα οτι εφοσον ο στοχος σου εκεινη την στιγμη ειναι να βαλεις λινουξ , γραφεις στα @@ σου τα 8αρια και τα ψυχολογικα τους και ασχολεισαι μαζι τους ΠΙΟ ΜΕΤΑ.

Ειναι πασιγνωστο σε ολο τον γαλαξια οτι η διαδικασια των ενημερωσεων , ειτε ειναι XP , ειτε VISTA , ειτε 7αρια , ειτε 8αρια ειναι ετσι φτιαγμενη που ειναι ΔΥΣΚΙΝΗΤΗ.Τρωει ωρες...πολλες!Αν γινει και καμμια στραβη , οπως εγινε και στην περιπτωση σου , εχεις φαει ολη την ημερα.

Απο κει και περα , ασχετως της μαλακιας που παιχτηκε για αγνωστο λογο , εκλεισες πανω στις ενημερωσεις το πισι με την λογικη αφου τρωει τοσες ωρες δεν θα το περιμενω κιολας το γαμηδι.Και εγω ετσι θα εκανα.Αλλα μετα δεν θα το εκραζα για ο,τι μαλακια προκυψει απο κει και περα .

Γιατι οταν λεει κατα το περασμα των ενημερωσεων "Μην κλεισετε το πισι" , ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΚΕΝΟ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ.

 

Εγω οπως ειπα θα το σβηνα στην ψυχρα..θα περνουσα λινουξ , και οταν τελειωνα με αυτο , θα εκανα boot με τα 8αρια και θα το αφηνα σε μια γωνια να κανει ο,τι θελει με τις ενημερωσεις και θα πηγαινα για υπνο...πολυ απλα.

 

Εσυ δεν το εκανες ετσι και απο κει και περα οτι προεκυψε εριξες το φταιξιμο στα windows.

 

Με τις υγειες σου και καλες ενημερωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τσακώνεστε; Αφού στο τέλος πάλι ένα θα είναι το συμπέρασμα:

 

Arch is the best! :P

 

(Πρώτο μου μύνημα εδώ, υπήρξα μέλος παλιότερα στο adslgr με το ψευδώνυμο Helix)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τσακώνεστε; Αφού στο τέλος πάλι ένα θα είναι το συμπέρασμα:

 

Arch is the best! :P

 

(Πρώτο μου μύνημα εδώ, υπήρξα μέλος παλιότερα στο adslgr με το ψευδώνυμο Helix)

Welcome man!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τσακώνεστε; Αφού στο τέλος πάλι ένα θα είναι το συμπέρασμα:

 

Arch is the best! :P

 

(Πρώτο μου μύνημα εδώ, υπήρξα μέλος παλιότερα στο adslgr με το ψευδώνυμο Helix)

 

No, it ain't.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψε στα windwos 7 τα οποια εκανα format χθες και τα εχω dual boot με linux εκανα αναθεμα την ωρα restart και αρχισε η κολαση των update,κοιταω την ωρα απο περιεργεια για να δω ποση ωρα θα κανει γιατι την εχω ξαναπατησει και ηταν 22 08 οταν αρχισαν,ουτε μια μπαρα να δειχνει την προοδο των update ουτε να σου λεει ποση ωρα θελουν ουτε τιποτα,απλα εγραφε installin updates 21 απο 62 με αποτελεσμα να καθομαι σαν τον ηλιθιο μπροστα απο μια μπλε οθονη απο τις 22 08 μεχρι τις 3 18 το πρωι,πριν λιγο δηλαδη.

Στο τελος πια ειπα κατι δεν παει καλα,δεν ειναι δυνατον,πρεπει να εχει κολησει,και ειπα να κανω restart με τις οποιες επιπτωσεις προκειται να εχω,κανω restart και αρχιζει να κατεβαζει το service pack,παει 30% ξανα μανα restart,ξανα μπαινει και συνεχιζει να κατεβαζει το service pack,τελειωνει το service pack ξανα μανα restart και ξανα αρχιζει να κατεβαζει update,τελειωνουν,μπαινω επιτελους μεσα και αντε ξανα μανα update,μολις τωρα τελειωσαν και μου ζηταει παλι restart,τρελος ειμαι να κανω? :-D

 

Τελος παντω δεν κραζω το 7 προς θεου,το θεωρω πολυ καλο λειτουργικο αλλα αυτο εδω το πραγμα αμαυρωνει την φημη του και ειναι κριμα,δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα πως ειναι δυνατον να εχεις τους καλυτερους και ακριβοπληρωμενους προγραμματιστες και να βγαζουν αυτο το πραγμα στο κοινο,ειναι δυνατον να μην μπορουσαν να το λυσουν το συγκεκριμενο θεμα?να το κανουν πιο απλοικο?στα λινουξ ας πουμε γιατι το εχουν λυμενο αυτο το θεμα,εχουν αλλα σκατα εκει αλλα τωρα μιλαμε για το συγκεκριμενο προβλημα.Δηλαδη παω να τρελαθω,δεν μπορουν δηλαδη να γινουν ολες οι ενημερωσεις σε γραφικο περιβαλλον για να μπορεις να κανεις την δουλεια σου?πρεπει να κανεις 15 restart και ξανα και ξανα και ξανα,δηλαδη ΕΛΕΟΣ,αν και το 9 που θα βγαλουν εχει το ιδιο συστημα δεν προκειται να το βαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και το 9 πιθανων το ιδιο συστημα θα εχει γιατι απο'τι φενεται ετσι ειναι η σχεδιαση των windows.

 

Δεν νομιζω πια,οπως και με το start menu των 8 ετσι και μ αυτο το προβλημα θα εχουν λαβει πολλα παραπονα απ τους χρηστες,τωρα αν δεν λαμβανουν υποψην τους την γνωμη του αγοραστικου κοινου τοτε αυτοι θα χασουν,παντως ειναι κριμα γιατι σαν λειτουργικο ειναι πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μενου ειναι απλα ενα προγραμματακι. εδω το προβημα αυτο πηγαζει απο τον πυρήνα. εγω σε ολες τις εκδοσεις windows που θυμαμαι μολις εκανα εγκατασταση μια εφαρμογη, ο υπολογιστης μου ζητουσε να κανει επαννεκινηση (και παλι καλα που δεν εκλεινε απο μονος του :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά στα windows έτσι και πας για format το έχασες το 24αωρο μόνο για τους driver.

 

Εγω εκτος απο την καρτα γραφικων που αν τους εχεις ετοιμους ειναι 10 λεπτα δεν εχω βαλει αλλους drivers και δεν ειχα ποτε το παραμικρο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...