Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 5 (Spoilers allowed up to Season 4)


Sog96Ch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα κόμικς το έχει ξεκαθαρίσει.

Και τα αντιβιωτικά μπορεί να σκοτώνουν μολύνσεις, αλλά μιλάμε για ζόμπι που υποτίθεται είναι πηγή χιλιάδων μολύνσεων και μικροβίων και ασθενειών, τι να σου κάνουν 5 μπουκαλάκια αντιβιωτικά σε έναν μεταποκαλυπτικό κόσμο χωρίς γιατρούς, χωρίς νοσοκομεία, χωρίς καραντίνες, χωρίς ελεγχόμενα αποστειρωμένα περιβάλλοντα; Ενας Έμπολα και έχει βάλει σε συναγερμό όλον τον πολιτισμένο κόσμο, φαντάσου σύμφωνα με τη μυθολογία της σειράς τα πτώματα που σαπίζουν να σε δαγκώσουν τι φορείς ασθενειών είναι. Δυο φορές που είδαμε ακρωτηριασμό στη σειρά το είπαν ξεκάθαρα, να κοπεί το άκρο γρήγορα να μην προλάβει να επεκταθεί η όποια μόλυνση.

 

Και ποτέ δεν έδειξε κάποιον να αλλάζει με το δάγκωμα. Πάντα ήταν άνθρωπος μέχρι την ώρα που πέθαινε και γινόταν ζόμπι. Το δάγκωμα σε σκοτώνει, εξηγήσαμε γιατί, δεν σε αλλάζει, κανείς δεν άλλαξε από δάγκωμα.

 

Ε αμα το εχεις διαβασει στο κομικ μην σποιλαρεις εδω ...

Στην σειρα δεν εχει ξεκαθαρισει τιποτα , ολα απο τα συμφραζομενα τα βγαζουμε , χαιρω πολυ οτι ακρωτηριαζουνε τα "μολυσμενα" μελη , δεν εξηγει ομως  απο τι μολυνθηκαν , αν ειναι βακτηρίδια γενικα, η ο ιος ...

Αμα ειναι ετσι γιατι ,

ο μπομπ γελαγε οταν του φαγανε το ποδι ? και τους ειπε οτι ειναι δαγκωμενος και θα την παθουνε και αυτοι  ?απο σαλμονελα εννοούσε ? :D

 

Γενικα εχει ενα καρο σεναριακες τρυπες , που δεν ξερω και δεν θελω να μαθω αν εχουν απαντηθει στο κομικ , στην σειρα παντως οχι , μπορει και επιτηδες , αλλα αμα ποι κορυφαιες σειρες σημερα εχουν τετοια κενα εμενα με ξενερωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 690
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αξιζει το κομικ? να ξεκινησω διαβασμα;

εχω δει ολη την σειρα, εκτος απ το προχθεσινο επισοδειο

 

Αξίζει. Έχει περισσότερη δράση και γίνονται και πολλά wtf που σε μια σειρά θα ήταν δύσκολο να γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάει και αυτό...
 

Καλά οι αποφάσεις και οι αντιδράσεις των χαρακτήρων ειναι τραγικές...από το περσινό που ακολουθουσανε έναν τύπο που δεν τους έλεγε τι αποστολή έχει και τι ξερει αλλά τον πίστευαν όλοι και θυσιάζονταν για την πάρτι του. Ενός τύπου καραακυρου που μόνο που τον βλέπεις κάνει μπαμ ότι είναι ένας χιλι μπιλι που δεν μπορεί ούτε να αρμέξει αγελάδα. (έχει χειρότερο βλέμμα και από αγελάδα)

 

Στο μόνο που έχει δίκιο είναι ότι όντως αυτό ο πανηλίθιος είναι πιο έξυπνος από τους υπόλοιπους,αποδεδειγμένα εφόσον τους δουλεύει ψιλό γαζί τόσο καιρό, οπότε καταλαβαινουμε όλοι για τι υπερπανηλιθιους χαρακτήρες μιλάμε.

 

Χώρια τις τρομακτικές ανοησίες τύπου πρέπει να φύγουμε το συντομότερο δυνατό γιατί ρισκάρουμε μένοντας στην εκκλησία...και παράτησαν τους άλλους...ΠΟΥ? Ρίσκο στην εκκλησία σε ένα μέρος που επέζησε άνετα ολομόναχος ένας παπάς χωρίς να σκοτώσει ούτε ένα ζόμπι!! Αλλά δεν έχει ρίσκο σύμφωνα με τον ίδιο να πάνε να περάσουν μέσα από πόσες εκατοντάδες ή χιλιάδες ζόμπι με ένα αμάξι!!! ΕΛΕΟΣ!!!!! Και κάθονται και οι υπόλοιποι και τον ακούνε και τον ακολουθούν κιόλας!!

 

Είπαμε να κάνουμε λογικά άλματα για χάρη της ιστορίας άλλα εδώ μιλάμε για κατάργηση κάθε κοινής λογικής και κάθε στοιχειώδους συγκροτημένης σκέψης!! Για μένα αυτό το επεισόδιο ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι της αψυχολόγητης βλακείας που πάντα γυροφερνε την σειρά αλλά πλέον έχει φτάσει σε προσβλητικό επίπεδο για το γούστο μου!

 

 

 

 

Προσωπικά εφόσον χάθηκε τελείως ο σκοπός που περιμέναμε 5 σεζόν η σειρά να αποκτήσει την σταματάω...

την έχω καταβρεί πολύ περισσότερο με το Z-Nation...εκεί τουλάχιστον δεν έχω πιασει ως τώρα τον εαυτό μου να τσεκαρει ποση ώρα μενει να τελειώσει το επεισόδιο. Και δεν το παίζει πιο σημαντικό από ότι είναι ούτε μας σπάει τα αρχίδια με μελοδραματισμούς και ηλίθιες αποφάσεις των πρωταγωνιστών. 

 

ΥΓ Εσείς που λέτε ότι δεν βλέπετε την σειρά για το πως ξεκίνησε όλο αυτό ή το πως μπορεί να τελειώσει αλλά για τους χαρακτήρες έχετε καταλάβει για τι καραηλίθιους χαρακτήρες μιλάμε και το πόσο ηλίθιες αποφάσεις παίρνουν και το αντιδράσεις έχουν??? Γιατί οι χαρακτήρες είναι ακόμα πιο ανύπαρκτοι και από το σενάριο...

Και άντε πες πετάει ένας μια ηλίθια ιδέα...οι άλλο ΑΝ πάνε την αμφισβητήσουν αρκεί να φωνάξεις λίγο δυνατά και τελικά θα σε ακολουθησουν όλοι όσο ηλιθιο και να είναι αυτό που λες να κάνετε!!!

 

Καλά αυτά τα κάτι ΠΑΝΤΑ θα συμβεί και δεν θα μπορούμε να κάνουμε 50χλμ σερί δεν μπαίνω καν στον κόπο να τα σχολιάσω...

 

Πιο υπερεκτιμημενη σειρά χρόνια είχα να δω...δεν εχω ιδέα τι γίνεται στα κομικ αλλά τέτοιο ηλίθιο γράψιμο χαρακτήρων χρόνια είχα να δω σε σειρά...

Επεξ/σία από Backpacker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι το ειδα και εγω ουτε κρυο ουτε ζεστη 

 

σχετικα με τον επιστημονα ενταξει υπαρχει ενα δικιο αλλα στην απελπισια τους και στην κατασταση που ειναι τι αλλο μπορουσαν να κανουν εδω υπαρχουν ακομα ανθρωποι που πιστευουν τους πολιτικους :P . Παντως για το ξεσπασμα σιγουρα θα το δειξουν απλως πιστευω ειναι ακομα νωρις ειμαστε ακομα μονο στην 5η σεζον :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει το κομικ? να ξεκινησω διαβασμα;

εχω δει ολη την σειρα, εκτος απ το προχθεσινο επισοδειο

  

 

Αξίζει, καλύτερο από τη σειρά είναι

 

Ε αμα το εχεις διαβασει στο κομικ μην σποιλαρεις εδω ...

Στην σειρα δεν εχει ξεκαθαρισει τιποτα , ολα απο τα συμφραζομενα τα βγαζουμε , χαιρω πολυ οτι ακρωτηριαζουνε τα "μολυσμενα" μελη , δεν εξηγει ομως  απο τι μολυνθηκαν , αν ειναι βακτηρίδια γενικα, η ο ιος ...

Αμα ειναι ετσι γιατι ,

ο μπομπ γελαγε οταν του φαγανε το ποδι ? και τους ειπε οτι ειναι δαγκωμενος και θα την παθουνε και αυτοι  ?απο σαλμονελα εννοούσε ? :D

 

Γενικα εχει ενα καρο σεναριακες τρυπες , που δεν ξερω και δεν θελω να μαθω αν εχουν απαντηθει στο κομικ , στην σειρα παντως οχι , μπορει και επιτηδες , αλλα αμα ποι κορυφαιες σειρες σημερα εχουν τετοια κενα εμενα με ξενερωνει.

Τίποτα δεν σπολεριάζω, στα κόμικς έχει γράψει ο δημιουργός στη στήλη των γραμμάτων, όχι στα ίδια τα κόμικς.

Και αν βλέπεις talking dead το έχουν διευκρινήσει, και το έχουν πει και σε συνεντεύξεις, σπόιλερ δεν είναι.

Η σκηνή με τον Μπομπ έχει παίξει και στα κόμικς με άλλον όμως, ίδια αντίδραση.

 

Εσύ δηλαδή αν φας ένα αρνί μολυσμένο με χίλιες δυο ασθένεις από τις οποίες άμεσα θα πεθάνει θα σε σώσει το ψήσιμό του πριν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι το ειδα και εγω ουτε κρυο ουτε ζεστη 

 

σχετικα με τον επιστημονα ενταξει υπαρχει ενα δικιο αλλα στην απελπισια τους και στην κατασταση που ειναι τι αλλο μπορουσαν να κανουν εδω υπαρχουν ακομα ανθρωποι που πιστευουν τους πολιτικους :P . Παντως για το ξεσπασμα σιγουρα θα το δειξουν απλως πιστευω ειναι ακομα νωρις ειμαστε ακομα μονο στην 5η σεζον :P

 

 

Ούτε για πλάκα φίλε μου...είδαμε πόσες φορές ποσο καχύποπτοι ήταν με καινούργιους για να τους δεχτούν κάθε φορά..και μιλάμε για απλά καινούργιους...και φάγανε έτσι αμάσητο τον τραχανά τον χωριαταρά και γίνανε ασπίδα του και τον βοηθάνε χωρίς ΚΑΝ να τους εξηγήσει τίποτα για πόσα επεισόδια/μήνες στην σειρά! ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΠΑΣΟΚΟ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 80!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε για πλάκα φίλε μου...είδαμε πόσες φορές ποσο καχύποπτοι ήταν με καινούργιους για να τους δεχτούν κάθε φορά..και μιλάμε για απλά καινούργιους...και φάγανε έτσι αμάσητο τον τραχανά τον χωριαταρά και γίνανε ασπίδα του και τον βοηθάνε χωρίς ΚΑΝ να τους εξηγήσει τίποτα για πόσα επεισόδια/μήνες στην σειρά! ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΠΑΣΟΚΟ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 80!!!!

 

σκεψουν όμως ότι αυτον που εμπιστευτηκαν ηταν ουσιαστικα ο κοκκινοτριχης που ηταν ουσιαστικα ο αρχηγος του άλλου γκρουπ την μαμακια την εχει κάνει αυτος που το εφαγε αμασητο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σκεψουν όμως ότι αυτον που εμπιστευτηκαν ηταν ουσιαστικα ο κοκκινοτριχης που ηταν ουσιαστικα ο αρχηγος του άλλου γκρουπ την μαμακια την εχει κάνει αυτος που το εφαγε αμασητο

 

 

Ε τον κοκκινοτριχη οπως ειδαμε τον πετυχε σε ασχημη φαση, οποτε ισως γι αυτο το πιστεψε ευκολα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πέσει πολύ το ενδιαφέρον.

Σχετικά με το δαγκωμα, τα ζόμπι όταν πιάσουν έναν δεν του κάνουν ένα δαγκωματακι και μετά τον αφήνουν να πεθάνει. Τον ξεσκιζουν τελείως και δεν μένει αντερο. Πως γίνεται και σχεδόν όλα τα ζόμπι είναι ακεραια στο σώμα?

Αυτό έχει μείνει από παλιά στις ταινίες και δεν αλλάζει . έτσι έχουμε συνηθίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πέσει πολύ το ενδιαφέρον.

Σχετικά με το δαγκωμα, τα ζόμπι όταν πιάσουν έναν δεν του κάνουν ένα δαγκωματακι και μετά τον αφήνουν να πεθάνει. Τον ξεσκιζουν τελείως και δεν μένει αντερο. Πως γίνεται και σχεδόν όλα τα ζόμπι είναι ακεραια στο σώμα?

 

Ο ιός υποτίθεται είναι στον αέρα όπως είχαν πει, και όλοι είναι μολυσμένοι. Δηλαδή αν πεθάνεις από κανονικά αίτια, από αρρώστια, απο σφαίρα (όχι στο κεφάλι), από ποδοπάτημα, από ασφυξία κτλ πάλι γίνεσαι ζόμπι. Τώρα αν βάλεις και περιπτώσεις ανθρώπων που μπορεί να τους δάγκωσαν αλλά κατάφεραν να ξεφύγουν. Βγαίνει κάπως η εξίσωση  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρεύω τις συζητήσεις σχετικά με το τί στέκει και τί δεν στέκει ρεαλιστικά σε μία σειρά όπου ξεσπάει πανδημία, οι άνθρωποι γίνονται ζόμπι και τρώνε τους εναπομείναντες ζωντανούς.

Τουλάχιστον είμαι ήσυχος και ξέρω ότι, όταν θα συμβεί zombie apocalypse, θα υπάρχουν αρκετοί ικανοί άνθρωποι να πάρουν πολύ σωστότερες και νηφάλιες  αποφάσεις και να μας σώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρεύω τις συζητήσεις σχετικά με το τί στέκει και τί δεν στέκει ρεαλιστικά σε μία σειρά όπου ξεσπάει πανδημία, οι άνθρωποι γίνονται ζόμπι και τρώνε τους εναπομείναντες ζωντανούς.

Τουλάχιστον είμαι ήσυχος και ξέρω ότι, όταν θα συμβεί zombie apocalypse, θα υπάρχουν αρκετοί ικανοί άνθρωποι να πάρουν πολύ σωστότερες και νηφάλιες  αποφάσεις και να μας σώσουν.

 

Έχω φίλο που έχει συλλογή katana. Μη φοβάσαι τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε τον κοκκινοτριχη οπως ειδαμε τον πετυχε σε ασχημη φαση, οποτε ισως γι αυτο το πιστεψε ευκολα

 

 

 

νταξ ο abraham εκεινη τη στιγμη ακουγοντας τις παπατζες του hillbilly απλα βρηκε εναν λογο να συνεχισει να ζει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...