Προς το περιεχόμενο

Επέκταση των δικτύων VDSL και 4G του ΟΤΕ σε νέες περιοχές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτέ και πουθενά το Περιστέρι με τον Δήμαρχο Παχατουρίδαρο που δεν αφήνει τον ΟΤΕ να περάσει γραμμές εκτός και αν είναι μιζοτιμής. 2014, Περιστέρι, Αττική, Ελλάδα, max ταχυτητα 0,85 mbps. Ουτε youtube SD δεν παιζει.

 

Και γω Περιστέρι μένω, αλλά γενικά αυτό που γίνεται με τα δυτικά προάστια είναι απαράδεκτο. Αλλά βέβαια, προτεραιότητα έχει το Καλαμάκι (!) και όχι ο πολυπληθής Δήμος Περιστερίου!

Ουφ, τα 'πα και ηρέμησα. Ας πάω να κατεβάσω μια ταινία με 80kb/s. 'H μάλλον, ας βάλω όριο ταχύτητας 50, γιατί δε θα μπορώ να σερφάρω...

 

τα παράπονα στον δήμαρχο, ο Snolly ξέρει γι' αυτό τον ανέφερε...

Μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη για την περίπτωση μας;
 
Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας ενημερώσει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη για την περίπτωση μας;
 
Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας ενημερώσει.

 

 

Δεν υπάρχει καμια εξέλιξη απο το 2004, ισα ισα απο τοτε που ανελαβε η Deutche Telecom απεσυρε και την προταση γιατι τα πηρε κρανιο.

 

Επιστολη στο δημαρχο στειλαμε, πηρε ΠΙΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ο τυπος για να μην απαντησει γραπτως και αφου του τα ειπαμε μας ειπε "η αληθεια ειναι καπου στη μεση". Κι απο κοντα τον πετυχαμε και μας πηρε αγκαλια μετα απο χειραψεια τυπου μαυρογιαλουρος πολιτικος και μονο χαμογελακι αλλα απαντηση καμία.

 

Το δε περιεργο ειναι πως και η αντιπολιτευση στο δημο δε λεει κουβεντα για το θεμα.

 

Το πιθανοτερο ειναι αν δε γινει η δουλεια στο μιζοσκοταδο και μιζοτιμης να μην αφησει ποτε (γιατι θα εκλεγεται για παντα) να περαστουν γραμμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Btw,πουλάν φύκια για μεταξωτές κορδέλες,κοίτα εδώ σύγκριση:

 

Google Fiber @ 1000mbps, 1 tera cloud storage , 50e / μήνα

ΟΤΕ Vdsl @50mbps. 47e / μήνα

Συγκρινεις ανομοια πραγματα.

Η google ΜΠΟΡΕΙ να τα δωσει, γιατι απλα μπορει. Σε συνδεει σε αναλογο backbone που να μπορει να εχει ο καθε χρηστης χιλιαρα συνδεση. Ο ΟΤΕ απλα δεν εχει το bandwidth, πως να το κανουμε, αλλο backbone. Αληθεια, με τι ταχυτητες βγαινει στο εξωτερικο το backbone του ΟΤΕ?

Επισης πιστευω ακραδαντα, πως ΟΤΑΝ ερθει το fiber Ευρωπη, δεν θα αγγιξει Ελλαδα για 10+ χρονια. Θελετε ΕΕΤ, θελετε μη γονιμη σαν επενδυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι να εκθέσει ρε μάγκα; Αυτός βγαίνει από την πρώτη Κυριακή, προφανώς υπάρχει κόσμος που ξέρει η δεν ασχολείται με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνολογική καινοτομία ΟΤΕ.  Έβαλα διεύθυνση στο κέντρο του Πειραιά (2 τετράγωνα από το Δημαρχείο και το ΥΕΝ) και δεν διατίθεται VDSL εκεί.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που υπαρχει και η Cyta και τα λεφτα που πήρε απο την ΕΕ τα έκανε οπτικές ίνες,στην περιοχη Εδεσσας-Βεροιας-Γιαννιτσων η μέση ταχύτητα είναι 8-12Mbps.
Υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα με τα χαλκινα καλωδια του 50 δεν πας πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 Μέτρα (Κλεάνθους) από το Κέντρο ΟΤΕ Ηλιούπολης και ακόμα τίποτα από Νέες Καμπίνες (Μόνο VDSL 30 δίνει)....άντε να δούμε πότε θα έχουμε VDSL 50.....

 

Για Άνω Ηλιούπολη μου βγάζει και επιλογή για 50, προφανώς από τις υπαίθριες καμπίνες που έχουν μπει από την αρχή του χρόνου και μάλλον ενεργοποιήθηκαν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κουμουνιστικη ελλαδα περιμενουν ολοι απο μια εταιρια να φτιαξει δικτυο για να πεσουν ολοι επανω του να το φανε. Ανταγωνισμος στυλ Ελληνικο. Και η ΕΕΤΤ πρεπει να ταισει τους υπαλληλους της.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Άνω Ηλιούπολη μου βγάζει και επιλογή για 50, προφανώς από τις υπαίθριες καμπίνες που έχουν μπει από την αρχή του χρόνου και μάλλον ενεργοποιήθηκαν τώρα.

Εγώ που είμαι δίπλα στο μετρό και 400 μέτρα από το κέντρο του ΟΤΕ περιμένω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VDSL μονο σε επιλεγμενες περιοχες που "τα εχουν".Οι υπολοιποι τελευταιοι και καταιδρωμενοι...

 

Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι δεν μας παρεχουν ουτε καν σωστο Adsl.Και οσο αυξανονται οι συνδεσεις τοσο χειροτερευουν τα πραγματα.Οταν ρωτησα την Forthnet γιατι επιανα 12+ Mbps και τωρα πιανω 9-10 δεν πηρα απαντηση.Τι να πουν,δεν μπορουμε να σας καλυψουμε ολους και μοιραζεται η ταχυτητα?Ο ιδιος ο τεχνικος τους μου ειπε οτι ειναι πολλες οι γραμμες.Και επισης οτι η περιοχη που ειμαι εχει προβλημα γενικα.Και οντως ειχα και εγω προβλημα τελευταια για πανω απο 6 μηνες(πολυ υψηλο ping) το οποιο λυθηκε ευτυχως,επρεπε ομως να τους ενοχλησω.Αν δεν το εφτιαχναν θα αλλαζα εταιρια,ουτως η αλλως αυτα εγιναν στην ληξη του συμβολαιου.

 

Θα μου πειτε υπαρχουν και χειροτερα.Υπαρχουν ομως και πολυ καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που ειμαι επισης δυτικα (αιγαλεω) εχω κλειδωσει στα 20mbps και who gives a fU%k για τη vdsl. αλλωστε ποιος θα μου δωσει τετοια ταχυτητα για να την χρησιμοποιησω και βεβαια σιγα μην δω ποτε 50....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...