Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, ktikti είπε

ωραια τα λετε..και αναφερετε για τα "κακα" στρωματα της mediastrom αλλα δυστηχως ειναι απο τις λιγες εταιριες με γνωση και τεχνολογια που μπορει να φτιαξει ενας στρωμα στα μετρα του.

εδω και 3 μηνες εχω γυρισει ολες τις μεγαλες εταιριες με στρωματα..πηγα δοκιμασα στρωματα απο ΕΝΤΟΣ που ειναι σε προσφορα..μου αρεσε πολυ το  ritz αλλα μεχρι 2 μετρα το στρωμα.και τωρα τι γινετε??? ο λογος που ανεφερα την media strom απο τις μεγαλες και γνωστες του χωρου ειναι οτι βρηκα κατι που μου αρεσει..αρκετα ακριβο..αλλα ειναι και η μονη ετιαρια που θα μου το φτιαξει στα μετρα μου..συν οτι θα μου φτιαξει και κρεββατι και το βασικο οτι θα τα φερει στο σπιτι χωρις κανενα επιπλεον κοστος.

επισης πηγα και στην elite strom και η οποια κι'αυτοι κανουν στρωμα κατα παραγγελια αλλα ανεβαινω πολυ σε τιμη..θελω κοντα στα 1600 μονο για στρωμα.

 

ολοι θελουμε να επιλεγουμε οτι καλυτερο και φθηνοτερο με τοσες επιλογες που υπαρχουνε ομως εμεις οι ψηλοι εχουμε θεμα..και δεν ειναι μονο το στρωμα..ειναι και το κρεββατι που ανεβαινεις επισης σε κοστολογιο.

Δεν ξερω τι γυρισες και που αλλα στο υπογραφω οτι δεν ειναι η μοναδικη ουτε ο "Μεσσιας" των στρωματων. Εκτος απο τη συγκεκριμενη , και η Greco strom φτιαχνει σε ειδικες διαστασεις καθοτι ηταν το παλιο μου στρωμα σε 2,18 μηκος. Και η Elite που αναφερεις για τα δικα της αλλα και τα Sealy , και η Cosmostrom φτιαχνει κατα παραγγελια καθοτι αγορασα 2 στρωματα το τελευταιο εξαμηνο. Και σιγουρα οποιος ειναι κατασκευαστης πιστευω οτι φτιαχνει και διαστασεις κατα παραγγελια. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι υπαρχει και διαφοροποιηση στη τιμη εφοσον αλλαζουν τα μεγεθη. Αυτοι που δεν φτιαχνουν, ειναι αυτοι που εισαγουν τυποποιημενα απο εξωτερικο. Οσο για την Media Strom, εχουν μια μεγαλη μοναδα παραγωγης, παιζουν διαφημιση και μαρκετινγκ αλλα τα τελευταια χρονια εχουν ριξει κατακορυφα την ποιοτητα χωρις να ριξουν αντιστοιχα και τις τιμες. Οποτε μακρυα απο δαυτους. Πριν 10-12 χρονια θα ελεγα ναι(ειχα παρει optimum silver), τωρα οχι. Και καλο θα ειναι να ψαχνεις πιο προσεκτικα γιατι παραπληροφορεις αθελα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, ion70 είπε

Δεν ξερω τι γυρισες και που αλλα στο υπογραφω οτι δεν ειναι η μοναδικη ουτε ο "Μεσσιας" των στρωματων. Εκτος απο τη συγκεκριμενη , και η Greco strom φτιαχνει σε ειδικες διαστασεις καθοτι ηταν το παλιο μου στρωμα σε 2,18 μηκος. Και η Elite που αναφερεις για τα δικα της αλλα και τα Sealy , και η Cosmostrom φτιαχνει κατα παραγγελια καθοτι αγορασα 2 στρωματα το τελευταιο εξαμηνο. Και σιγουρα οποιος ειναι κατασκευαστης πιστευω οτι φτιαχνει και διαστασεις κατα παραγγελια. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι υπαρχει και διαφοροποιηση στη τιμη εφοσον αλλαζουν τα μεγεθη. Αυτοι που δεν φτιαχνουν, ειναι αυτοι που εισαγουν τυποποιημενα απο εξωτερικο. Οσο για την Media Strom, εχουν μια μεγαλη μοναδα παραγωγης, παιζουν διαφημιση και μαρκετινγκ αλλα τα τελευταια χρονια εχουν ριξει κατακορυφα την ποιοτητα χωρις να ριξουν αντιστοιχα και τις τιμες. Οποτε μακρυα απο δαυτους. Πριν 10-12 χρονια θα ελεγα ναι(ειχα παρει optimum silver), τωρα οχι. Και καλο θα ειναι να ψαχνεις πιο προσεκτικα γιατι παραπληροφορεις αθελα σου.

Ρε φίλε πώς παρά πληροφορώ;;  και εγώ στο ψάξιμο είμαι και ψάχνω ακομη..Απλά είναι λίγες οι εταιρείες που φτιάχνουν κατά παραγγελία στρώμα μου αναφέρεις τώρα για την greco strom η οποία στα Γιάννενα που πήγα σε αντιπρόσωπο eco Strom δεν φτιάχνει στρώμα σε αυτό το μέγεθο.μεχρι 2 μετρα. Και εγώ παλιότερα Media Strom είχα και με μέτρια ευχαριστημένος αλλά λόγω ότι δεν βρίσκω πλέον στρώμα στα μέτρα μου θα πάω να αγοράσω όπως φαίνεται από εκει απλα ρωτάω μία γνώμη για ενα συγκεκριμενο στρωμα.τωρα για την greco strom Επίσης πήγα στον αντιπρόσωπο στα Γιάννενα ένας Καλογήρου δοκίμασα μερικά στρώματα δεν τα έχει όλα δεν μπορώ να σου απαντήσω τώρα αν ήταν καλό ή όχι εμένα μου φάνηκαν μέτρια προς το σκληρό και επίσης σε αυτόν βρήκα μοναδική διάσταση 210 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ktikti είπε

Ρε φίλε πώς παρά πληροφορώ;;  και εγώ στο ψάξιμο είμαι και ψάχνω ακομη..Απλά είναι λίγες οι εταιρείες που φτιάχνουν κατά παραγγελία στρώμα μου αναφέρεις τώρα για την greco strom η οποία στα Γιάννενα που πήγα σε αντιπρόσωπο eco Strom δεν φτιάχνει στρώμα σε αυτό το μέγεθο.μεχρι 2 μετρα. Και εγώ παλιότερα Media Strom είχα και με μέτρια ευχαριστημένος αλλά λόγω ότι δεν βρίσκω πλέον στρώμα στα μέτρα μου θα πάω να αγοράσω όπως φαίνεται από εκει απλα ρωτάω μία γνώμη για ενα συγκεκριμενο στρωμα.τωρα για την greco strom Επίσης πήγα στον αντιπρόσωπο στα Γιάννενα ένας Καλογήρου δοκίμασα μερικά στρώματα δεν τα έχει όλα δεν μπορώ να σου απαντήσω τώρα αν ήταν καλό ή όχι εμένα μου φάνηκαν μέτρια προς το σκληρό και επίσης σε αυτόν βρήκα μοναδική διάσταση 210 .

Δε μας είπες, ποιο στρώμα πρόκειται να αγοράσεις από τη media strom;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chriskourou είπε

Δε μας είπες, ποιο στρώμα πρόκειται να αγοράσεις από τη media strom;

το εχω γραψει εδω και μερες.. εχω δοκιμασει ενα  ADVANCE PRIME GALAXY ..με ενσωματωμενο ανοστρωμα latex.

μπορω να πω με σιγουρια οτι μου αρεσε πολυ και μοιαζει πολυ σαν ενα παλιοτερο στρωμα που ειχα της ιδιας εταιριας.

θα χρειαστω βεβαια αλλη βαση  και το ερωτημα που θετω ειναι αν χρειαστει βαση απλη η με τελαρο ανατομικο

 

κοστος για 140Χ220 ειναι στα 900 ευρο.

 

η mediastrom εχει αυτο τον καιρο 40% εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα,

Θα συμφωνήσω για το τελάρο αυτό, εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε το ανατομικό τελάρο με τις τοξωτές σανίδες/τάβλες. Το τελάρο αυτό είναι σαν ενιαία βάση με ανοίγματα για εξαερισμό του στρώματος. Έχει μεγάλη σημασία σε τι βάση πατάει το στρώμα. Επίσης να καταθέσω κι εγώ την πρόσφατη εμπειρία μου από αγορά στρώματος θα ήθελα.

Αγόρασα για πρώτη φορά greco strom γιατί μου φάνηκαν ποιοτικά τα στρώματά τους. Η αλήθεια είναι ότι αγόρασα μετά από μόλις μία δοκιμή σε κατάστημα στην αθήνα ένα στρώμα 160 χ 200 για το εξοχικό , από την σειρά lithos, το trillion.

Οι εντυπώσεις είναι μέτριες. Εκτός του ότι μυρίζει , κάτι που θα φύγει με το χρόνο βεβαια, είναι πιο σκληρό από ότι θα το ηθελα και οχι αναπαυτικό. Θυμίζει στρώμα του ικεα (πχ hyllestad)...  Γενικά έχω εμπειρία από στρώματα elite και dunlopillo (latex) και κρεβάτια elite και candia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ktikti είπε

το εχω γραψει εδω και μερες.. εχω δοκιμασει ενα  ADVANCE PRIME GALAXY ..με ενσωματωμενο ανοστρωμα latex.

μπορω να πω με σιγουρια οτι μου αρεσε πολυ και μοιαζει πολυ σαν ενα παλιοτερο στρωμα που ειχα της ιδιας εταιριας.

θα χρειαστω βεβαια αλλη βαση  και το ερωτημα που θετω ειναι αν χρειαστει βαση απλη η με τελαρο ανατομικο

 

κοστος για 140Χ220 ειναι στα 900 ευρο.

 

η mediastrom εχει αυτο τον καιρο 40% εκπτωση

To στρώμα αυτό το έχω πάρει και είναι όντως πολύ καλό. Ίσως το καλύτερο που έχω πάρει, γιατί έχω πάρει 3-4 τα τελευταία χρόνια.

Για το τελάρο δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Η διάσταση αυτή είναι για ένα άτομο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chriskourou είπε

To στρώμα αυτό το έχω πάρει και είναι όντως πολύ καλό. Ίσως το καλύτερο που έχω πάρει, γιατί έχω πάρει 3-4 τα τελευταία χρόνια.

Για το τελάρο δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Η διάσταση αυτή είναι για ένα άτομο;

Ναι για ενα ατομο. 140Χ220 . Η τιμή του είναι καλή μόνο αυτά που βλέπω απλά κάνω λίγο υπομονή για να πάω να δοκιμάσω και μερικά της Linea Strom τα οποία δεν τα είχε τώρα στην έκθεση και μετά ένα από τα δύο θα πάρω απλά με χαλάει στο Media Strom ότι το ανά στρώμα είναι ενσωματωμένο θα το ήθελα να βγαίνει και να είναι πληρωμένο και με τρομάζει ότι το στρώμα αυτό είναι να φτάσεις Δηλαδή δεν αλλάζει δεν αναποδογυρίζει. Ίσως να είναι έτσι πλέον η τεχνολογία και να έχω μείνει εγώ πίσω Απλά κάπως μου ξινίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ktikti είπε

Ρε φίλε πώς παρά πληροφορώ;;  και εγώ στο ψάξιμο είμαι και ψάχνω ακομη..Απλά είναι λίγες οι εταιρείες που φτιάχνουν κατά παραγγελία στρώμα μου αναφέρεις τώρα για την greco strom η οποία στα Γιάννενα που πήγα σε αντιπρόσωπο eco Strom δεν φτιάχνει στρώμα σε αυτό το μέγεθο.μεχρι 2 μετρα. Και εγώ παλιότερα Media Strom είχα και με μέτρια ευχαριστημένος αλλά λόγω ότι δεν βρίσκω πλέον στρώμα στα μέτρα μου θα πάω να αγοράσω όπως φαίνεται από εκει απλα ρωτάω μία γνώμη για ενα συγκεκριμενο στρωμα.τωρα για την greco strom Επίσης πήγα στον αντιπρόσωπο στα Γιάννενα ένας Καλογήρου δοκίμασα μερικά στρώματα δεν τα έχει όλα δεν μπορώ να σου απαντήσω τώρα αν ήταν καλό ή όχι εμένα μου φάνηκαν μέτρια προς το σκληρό και επίσης σε αυτόν βρήκα μοναδική διάσταση 210 .

Δεν νομίζω να είναι λίγες οι εταιρείες που φτιάχνουν στρώματα σε συγκεκριμένες διαστάσεις. Διότι όλα τα κρεβάτια δεν έχουν ίδιες διαστάσεις, οπότε απαιτείται και διαφορετική διάσταση στρώματος. 

Το δικό μου πχ έχει διαστάσεις 0.9 x 2.1, τώρα αν παραγγείλω στρώμα θα δώσω λίγο χαμηλότερες διαστάσεις για να υπάρχει μια ανοχή πχ 2 εκατοστά λιγότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2021 στις 6:18 ΜΜ, -WISE- είπε

Πολύ καλή επιλογή φίλτατε. Δεν ξέρω αν σου είπαν τα παιδιά αλλά το συγκεκριμένο δεν χρειάζεται να το αναποδογυρίζεις. Μόνο να το περιστρέφειε κάθε λίγους μήνες. 

Ευχαριστώ φίλε, Είμαι αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Με ενημέρωσαν ότι δε χρειάζεται να γυρίσει ανάποδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

είμαι σε αναζήτηση μονού στρώματος...Ήθελα να παραγγείλω mediastrom αλλά με αυτά που ακούω, έφυγα μακριά...Για τα bed&home τι γνώμη έχετε ;; Είναι καλά στρώματα αναλόγως της τιμής τους ;; Στο σκρουτζ έχει καλές κριτικές...

Επεξ/σία από giorgos_76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2021 στις 12:33 ΠΜ, ktikti είπε

Ρε φίλε πώς παρά πληροφορώ;;  και εγώ στο ψάξιμο είμαι και ψάχνω ακομη..Απλά είναι λίγες οι εταιρείες που φτιάχνουν κατά παραγγελία στρώμα μου αναφέρεις τώρα για την greco strom η οποία στα Γιάννενα που πήγα σε αντιπρόσωπο eco Strom δεν φτιάχνει στρώμα σε αυτό το μέγεθο.μεχρι 2 μετρα. Και εγώ παλιότερα Media Strom είχα και με μέτρια ευχαριστημένος αλλά λόγω ότι δεν βρίσκω πλέον στρώμα στα μέτρα μου θα πάω να αγοράσω όπως φαίνεται από εκει απλα ρωτάω μία γνώμη για ενα συγκεκριμενο στρωμα.τωρα για την greco strom Επίσης πήγα στον αντιπρόσωπο στα Γιάννενα ένας Καλογήρου δοκίμασα μερικά στρώματα δεν τα έχει όλα δεν μπορώ να σου απαντήσω τώρα αν ήταν καλό ή όχι εμένα μου φάνηκαν μέτρια προς το σκληρό και επίσης σε αυτόν βρήκα μοναδική διάσταση 210 .

Στην επαρχια που μενεις δεν γνωριζω τι υπαρχει. Στην Αθηνα που μενω σου εγραψα για συγκεκριμενες εταιρειες που εχω κοιταξει και φτιαχνουν σε διαστασεις της επιλογης σου. Εξαλλου για οσες ειπα εχω αγορασει. Οι κατασκευαστες μπορουν να φτιαξουν σε ειδικα μετρα. Αυτοι που φερνουν ετοιμα απο εξωτερικο δεν φτιαχνουν οπως τα ΕΝΤΟS, Istikbal, bed &bath, Elite(sterns & Foster). To αν σε καλυπτουν σε ποιοτητα, τιμη ειναι αλλη ιστορια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Ένα άτομο με πολλά κιλά, είναι καλύτερο να διαλέξει μαλακό στρώμα ή προς το σκληρό ;;...Το λέω για μένα που είμαι 100+ κιλά...

Δοκίμασε το Sealy Majestic. Πολύ ευχαριστημένος από αυτό.

Επεξ/σία από astrolabos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...