Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ είμαι στην αναζήτηση στρώματος και δε βγάζω άκρη. Από κοντά πολλά φαίνονται ωραία, αλλά τα προβλήματα παρουσιάζονται σε βάθος χρόνου. Δε μπορείς να τα καταλάβεις εκείνη την ώρα.

Δοκίμασα ένα με Graphene στα Istikbal και μου άρεσε σαν αίσθηση σε σχέση με τα υπόλοιπα που έχουν, αλλά δε ξέρω κατά πόσο αξίζει.

Τα COCOMAT οι περισσότεροι λένε ότι είναι τα καλύτερα, αλλά ύστερα από συζητήσεις συνειδητοποίησα ότι κάποιοι δεν έχουν δοκιμάσει καν στρώμα COCOMAT. Απλά "πήρε ένας φίλος και είπε είναι τέλειο", "έχω ακούσει ότι είναι τα καλύτερα", "τα δοκίμασα και είναι τέλεια" κτλ.

Μόνο έναν βρήκα που όντως να έχει COCOMAT εδώ και καιρό και να μου είπε "ναι είναι πολύ καλά".

Γενικά δε βγάζω άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

58 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

έχω εμπειρία απο εκει και λέω οχι.

Από εκεί λέγοντας φίλε ; 
istikbal η eurosofa ή και τα δυο ; 
αν μπορείς αιτιολόγησε μου το λίγο γιατί είμαι πραγματικά μπερδεμένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Από εκεί λέγοντας φίλε ; 
istikbal η eurosofa ή και τα δυο ; 
αν μπορείς αιτιολόγησε μου το λίγο γιατί είμαι πραγματικά μπερδεμένος 

istikbal στρωμα. τι να πω? δεν ηταν καλο απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα με ενθουσίασαν τα entos. Καταρχάς δεν είναι δικά τους αλλά παίρνουν από άλλες εταιρείες και συνεχώς αλλάζουν.  Είχα δει 2 φορές στο παρελθόν (μια για μένα και μια για τους γονείς μου)... και τις 2 είχαν συνεργασία με άλλη εταιρεία!

Περισσότερο μου άρεσαν τα στρώματα της candiastrom και της elitestrom. Το βασικό είναι να τα δοκιμάσεις από κοντά και να ξαπλώσεις πάνω.

Προσωπικά είχα πάρει το elitestrom wave και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μας πεις και εσύ τι ακριβώς ψάχνεις και πόσα δίνεις.

Το στρώμα μου είναι μεσαίας ποιότητας, σε διαστάσεις 160x200 και τιμή κοντά στα 500 ευρώ . Πολύ καλό το ότι βγαίνει σε έκδοση medium και soft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
59 minutes ago, The_Judas said:

Ούτε εμένα με ενθουσίασαν τα entos. Καταρχάς δεν είναι δικά τους αλλά παίρνουν από άλλες εταιρείες και συνεχώς αλλάζουν.  Είχα δει 2 φορές στο παρελθόν (μια για μένα και μια για τους γονείς μου)... και τις 2 είχαν συνεργασία με άλλη εταιρεία!

Περισσότερο μου άρεσαν τα στρώματα της candiastrom και της elitestrom. Το βασικό είναι να τα δοκιμάσεις από κοντά και να ξαπλώσεις πάνω.

Προσωπικά είχα πάρει το elitestrom wave και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Παίρνει σίγουρα κι από Candiastrom το Entos. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Παίρνει σίγουρα κι από Candiastrom το Entos. 😛

Παλιά είχε αποκλειστική συνεργασία με candia και το διαφήμιζε κιόλας. Τώρα νομίζω πως όχι αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, The_Judas said:

Παλιά είχε αποκλειστική συνεργασία με candia και το διαφήμιζε κιόλας. Τώρα νομίζω πως όχι αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Indeed, αυτό που είχα πάρει πριν 3-4 χρόνια ήταν Candia, το τότε top τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!! χρειαζομαι την βοηθεια σας.Ξερει καποιος για την ecomat εταιρια στρωματων? Ειναι αξιοπιστη?

Και επισης για τα στρωματα της entos.συγκεκριμενα για το Ritz και το Mercer? Ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε για στρώματα της Serta.. φέτος την έφερε η εντός στην Ελλάδα αυτή την εταιρία..

Δοκίμασα απο κοντά το Ritz και μου άρεσε..η βάση του είναι που σκληρή, και έχουν ρίξει όλο το βάρος στο ανωστρωμα να κάνει όλη την υποδοχή και την στήριξη..

Με προβλημάτισε όλο αυτό σε αντίθεση με το Energy cushion firm της Sealy που έδινε την ίδια και ίσως καλύτερη υποστηρικτική αίσθηση σε σχέση με το Ritz.

Και αν πάρεις στρώμα με ανωστρωμα και μετά αυτό κάτσει; 

Δύσκολα τα πράγματα..ένα είναι μάλλον το τελικό συμπέρασμα.. να μην δώσουμε πολλά λεφτά για τέτοιο στρώμα (ειδικά αν κάποιος έρχεται από παλιό κλασικό με ελατήρια..)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δοκιμασα απο την entos το ritz και το mercer και ενω το ritz ειναι ακροβοτερο και αν συγκρινουμε 

με το οτι δινουμε παιρνουμε....το mercer αν και πιο φθηνο ειχε πολυ καλυτερη στηριξη και ηταν πολυ

πιο ανετο.Με προβληματισε το γεγονος ομως πως ηταν μιας οψης μονο....

 

Στις 27/1/2020 στις 1:13 ΜΜ, sardelisp είπε

Νομίζω ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε για στρώματα της Serta.. φέτος την έφερε η εντός στην Ελλάδα αυτή την εταιρία..

Δοκίμασα απο κοντά το Ritz και μου άρεσε..η βάση του είναι που σκληρή, και έχουν ρίξει όλο το βάρος στο ανωστρωμα να κάνει όλη την υποδοχή και την στήριξη..

Με προβλημάτισε όλο αυτό σε αντίθεση με το Energy cushion firm της Sealy που έδινε την ίδια και ίσως καλύτερη υποστηρικτική αίσθηση σε σχέση με το Ritz.

Και αν πάρεις στρώμα με ανωστρωμα και μετά αυτό κάτσει; 

Δύσκολα τα πράγματα..ένα είναι μάλλον το τελικό συμπέρασμα.. να μην δώσουμε πολλά λεφτά για τέτοιο στρώμα (ειδικά αν κάποιος έρχεται από παλιό κλασικό με ελατήρια..)

 

χμμμ εγω που δοκιμασα το ritz δεν μου αρεσε ιδιαιτερα....σε σχεση με το mercer...οσο για το ανωστρωμα εχεις δικιο...

τελικα δυσκολο πολυ να επιλεξει κανεις στρωμα.Παντως την eco mat δεν φαινεται να την γνωριζει καποιος

για να μας πει την αποψη του....

χμμμ εγω που δοκιμασα το ritz δεν μου αρεσε ιδιαιτερα....σε σχεση με το mercer...οσο για το ανωστρωμα εχεις δικιο...

τελικα δυσκολο πολυ να επιλεξει κανεις στρωμα.Παντως την eco mat δεν φαινεται να την γνωριζει καποιος

για να μας πει την αποψη του....

Επεξ/σία από maleficent7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...