Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα να με βοηθήσετε να αγοράσω ένα στρώμα το οποίο θα τοποθετηθεί στο πάτωμα χωρις κάποιο άλλο σκελετό (λόγου οικονομικών και περιορισμό μεγέθους) 

Πόσο μέχρι 300-350 Μαξ?

Πώς το ζητάω?

Τι κοιτάω να έχει?

Βρίσκομαι Αθήνα ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

Δεν νομίζω να έχω αυτή την δυνατότητα...

να πάρεις 2 στρώματα καμπινγκ 5-6 έυρώ το ένα έχει να τα βάλεις απο κάτω. καλό ειναι να πατάει σε κάτι ελαφρώς μαλακο. με 350 παιρνεις μια χαρα στρώμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

Δεν νομίζω να έχω αυτή την δυνατότητα...

5€ η μία ευρωπαλέτα έχει,ασε που μπορείς να βρεις και σε κανένα ΣΜ πεταμένες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά μπορείς να βάλεις στρώμα στο πάτωμα. Απλά χρειάζεται λίγη προσοχή σε μερικά σημεία. 

 

1. Θες ένα υπόστρωμα, όχι απευθείας στο πάτωμα. Για βάση μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τετράγωνα κομμάτια αφρού όπως αυτά που βάζουμε για χώρο γυμναστικής. Παράδειγμα. Παλέτα ξύλινη δεν θα έβαζα προσωπικά (ειδικά από αυτές που βρίσκεις στον δρόμο). 

2. Προσοχή στην υγρασία. Όποτε μπορείς να το σηκώνεις το στρώμα σου να αερίζεται το πάτωμα. Επίσης, αν σφουγγαρίζεις το πάτωμα να περιμένεις να στεγνώσει καλά πριν ξαναβάλεις το στρώμα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που συναντούν πολλοί είναι μούχλα στο στρώμα, ειδικά σε μέρη που έχουν πολύ υγρασία. 

3. Ο χώρος γύρω από το στρώμα να είναι καθαρός. Λόγω θέσης, είναι πολύ ευκολότερη η πρόσβαση σε έντομα (πχ. ακάρεα), τα οποία και θεωρούν το στρώμα μας ως καταπληκτικό προορισμό για διακοπές διαρκείας, φίκι-φίκι κλπ. Προσοχή στην καθαριότητα λοιπόν, πριν αρχίσει η αποικιοκρατία. 

4. Δώσε λίγο χρόνο να διαβάσεις τα ψιλά γράμματα του στρώματος που θα πάρεις. Μερικά απαγορεύουν την χρήση στο πάτωμα, και άλλα δίνουν ακριβείς οδηγίες για το είδος του υποστρώματος που πρέπει να έχουν. Η εγγύηση του στρώματος ακυρώνεται αν κάνεις το αντίθετο. Και μην ρωτάς "που θα το καταλάβουν ρε μπάρμπα ότι το έβαλα στο πάτωμα και μούχλιασε;", θα το καταλάβουν (έχει συμβεί σε φίλο). 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες θα κοίταξω να βρω τα πάντα για αυτά που λέτε ..η καλύτερη πρόταση και εμένα μου φαίνεται ότι είναι τα υποστρώματα σκηνών και μετά τα τετραγωνάκια η το αντίθετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες θα κοίταξω να βρω τα πάντα για αυτά που λέτε ..η καλύτερη πρόταση και εμένα μου φαίνεται ότι είναι τα υποστρώματα σκηνών και μετά τα τετραγωνάκια η το αντίθετο

τα τετραγωνάκια ειναι λίγο πιο ακριβά νομίζω αλλα πιο χοντρά και αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μετά απο λίγο ψάξιμο κατέληξα στο Sealy Energy, απο Elit Strom, queen size στα 600e. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Δεν με εντυπωσίασε κανένα απο candia Hyperion collection. Επίσης τα optimum απο media strom είχαν πολύ κακές κριτικές. Τέλος απο cocomat λιγουρεύτικα το Ηρακλής αλλά ξέφευγε σε τιμή. 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 7:46 ΜΜ, >-Nosakos<- είπε

Τελικά μετά απο λίγο ψάξιμο κατέληξα στο Sealy Energy, απο Elit Strom, queen size στα 600e. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Δεν με εντυπωσίασε κανένα απο candia Hyperion collection. Επίσης τα optimum απο media strom είχαν πολύ κακές κριτικές. Τέλος απο cocomat λιγουρεύτικα το Ηρακλής αλλά ξέφευγε σε τιμή. 

Εγώ δεν το δοκίμασα το Energy, μάλλον θα καταλήξω στο Sealy Lavish Plush (160x200). Δε σου άρεσε; Ή απλά ξεφεύγει σε τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kopan είπε

Έχει πάρει κανείς από το  entos   το  Mystique .  Το έχει αυτή την  περίοδο σε προσφορά  και το σκέφτομαι  !!!

Ενδιαφερομουν να το πάρω όταν είχε πάλι προσφορές το εντός ένα τριήμερο στο τέλος Μαΐου αλλά βγαίνει μόνο σε διάσταση 160x200 και το κρεβάτι που έχω είναι 150. 

Τέλος πάντων για να μην μακρυγορω εάν θες στρώμα σκληρό είναι πάρα πολύ ποιοτικό με πόσα έξτρα πράγματα +  10 χρόνια εγγύηση και το έχει και πιο φθηνά τώρα από ότι το είχε στις προηγούμενες προσφορές. 

Για μένα αξίζει η επένδυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Ενδιαφερομουν να το πάρω όταν είχε πάλι προσφορές το εντός ένα τριήμερο στο τέλος Μαΐου αλλά βγαίνει μόνο σε διάσταση 160x200 και το κρεβάτι που έχω είναι 150. 

Τέλος πάντων για να μην μακρυγορω εάν θες στρώμα σκληρό είναι πάρα πολύ ποιοτικό με πόσα έξτρα πράγματα +  10 χρόνια εγγύηση και το έχει και πιο φθηνά τώρα από ότι το είχε στις προηγούμενες προσφορές. 

Για μένα αξίζει η επένδυση. 

Την ίδια  εντύπωση αποκόμισα και εγώ.  Επίσης είναι τόσο σκληρό , όσο θα  ήθελα και φαίνεται και  αρκετά ποιοτικό.  Μάλλον θα προχωρήσω .... 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...