Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/4/2021 στις 9:14 ΜΜ, Vonas είπε

Καλησπερα, επειδη το Νοεμβριο εψαχνα για στρωμα υπερδιπλο και ειχα και εγω ζητησει την αποψη/προταση του φορουμ και πηρα καποιες γνωμες/αποψεις, οφειλω να παραθεσω και εγω με τη σειρα μου τωρα τη δικια μου.

Κατεληξα σε ενα tempur 180X200, medium cooltouch, αγοραστηκε απο την Elite.

Το στρωμα ειναι καταπληκτικο. Απροβληματιστο, δηλαδη δεν αισθανεσαι ουτε μαλακο η σκληρο, ουτε κρυο ουτε ζεστη, ουτε βουλιαζεις η δυσκολευεσαι να γυρισεις και οτι αλλο με απασχολουσε και βεβαια κοιμασαι πολυ πολυ ανετα. Αν ισχυει και η αντοχη του στο χρονο νομιζω οτι αξιζει τα χρηματα του.

Ευχαριστω

Επειδή κι εγώ σε στρώμα χωρίς ελατήρια πήγα για πρώτη φορά, άλλης εταιρείας βέβαια και λίγο χαμηλότερης τιμής, επιβεβαιώνω πως μετά από τις πρώτες μέρες που το σώμα έκανε προσαρμογή στις νέες συνθήκες και είχα κάποιους πόνους και ενοχλήσεις , τώρα έχω ακριβώς την ίδια αίσθηση που περιγράφεις. Απλά το αναφέρω για αυτούς που προβληματίζονται στο να αφήσουν τα σίδερα εκτός στρώματος. Αν είναι βέβαια να πάρουν φτηνιάρικα αφρολέξ της πλάκας καλύτερα να μείνουν στα ελατήρια.

Επεξ/σία από YannisPet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή ψάχνω και εγώ για στρώμα θα ήθελα την άποψή σας για την εταιρεία www.afronline.gr από Θεσσαλονίκη.

Φαίνεται ενδιαφέρουσα περίπτωση και φυσικά τώρα που επιτρέπονται οι μετακινήσεις θα επισκεφθώ την έκθεση για να δω και να δοκιμάσω αλλά αν κάποιος έχει ήδη αγοράσει θα ήθελα την γνώμη του.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα το mediastrom optimum diamond. Η mediastrom αλλάζει τα εκθεσιακά της και αν αναλογιστούμε ότι τα καταστήματα ήταν κλειστά πολύ καιρό είναι μια καλή ευκαιρία. Αγορά λοιπόν εκθεσιακό 6 μηνών στα 1100 από 2000 που έχει τώρα με την έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mute_ είπε

Μόλις πήρα το mediastrom optimum diamond. Η mediastrom αλλάζει τα εκθεσιακά της και αν αναλογιστούμε ότι τα καταστήματα ήταν κλειστά πολύ καιρό είναι μια καλή ευκαιρία. Αγορά λοιπόν εκθεσιακό 6 μηνών στα 1100 από 2000 που έχει τώρα με την έκπτωση.

καλησπερα, σε τι διασταση σου βγηκε 1100?

Επισης παιδια ειμαι στην αναζητηση για νεο στρωμα και εχω δοκιμασει 2-3 και θα ηθελα την γνωμη σας αν ειναι δυνατον.
Ψαχνω για μεγεθος 160x200 και απο οτι εχω καταλαβει μου αρεσουν τα μετρια σε σκληροτητα. Περασα λοιπον απο τα elite strom και δοκιμασα το majestic της sealy στα 1170ευρω , αρκετα καλο μου φανηκε αλλα με προβληματισε λιγο οτι η πωλητρια μου τα μασησε λιγο οταν ρωτησα για την εγγυηση. Ναι μεν δινουν 10 χρονια αλλα μου ειπε οτι μια καθιζηση υστερα απο μερικα χρονια στην πανω επιφανεια του memory foam ειναι λογικη, στο αν την καλυπτει η εγγυηση δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρη και μετα μου το γυρισε οτι αν το προσεχετε δεν θα παθει και μπλα μπλα πραγμα το οποιο με προβληματισε. Επισης η εγγυηση τους οσο περνανε τα χρονια ειναι με ποσοστο συμμετοχης(νομιζω) και στο site τους αναφερει οτι φυσιολογικα βαθουλωμα εως 4 εκ δεν καλυπτονται (προφανως για αυτο μου τα μασουσε προηγουμενος, αλλα φοβονταν να το πει ξεκαθαρα μην χαλασει η πωληση).

Τα παραπανω με προβληματισαν και αποφασισα να ριξω και μια ματια στα εντος. Ειχα αρχισει να κοιταω για το seta ritz οπου και πηγα απο κοντα να δω τι ρολο βαραει, μεγαλο προβλημα που δεν υπαρχει καμια αναφορα στο εξωτερικο για το συγκεκριμενο και δεν κυκλοφορει καν, οχι τουλαχιστον με αυτο το ονομα. Αρκετα καλο και αρκετα μαλακο, σε σημειο που δεν ημουν σιγουρος οτι θελω τοσο μαλακο, για την δοκιμη ηταν αρκετα ανετο ομως σκεφτομουν οτι υστερα απο αρκετες ωρες μπορει να με ενοχλησει η αν χαλαρωσει και αλλο με τα χρονια. Απο ποιοτητα μου φανηκε αρκετα καλο και στα + ειναι το αποσπωμενο ανωστρωμα το οποιο μπορει να βγει, τιμη γυρω στα 650 ευρω. 10 χρονια εγγυηση χωρις να μου πει κατι περιεργο η πωλητρια οτι δεν καλυπτει, βεβαια σε αρκετες αναφορες στο Internet για τα Εντος διαβασα αρκετα κακες εμπειριες οχι ομως για το συγκεκριμενο στρωμα. Αρκετα μεγαλη διαφορα απο το sealy στην τιμη, ομως το θεμα με την εγγυηση θελει περαιτερω ψαξιμο. Επομενο στρωμα στα Εντος τo Majestic απο royal crown. Σαν εταιρεια δεν την ειχα ξανακουσει, η πωλητρια μου ειπε οτι ειναι κινεζικη. Σαν χαρακτηριστηκα στα specs ειναι τουμπανο που το διαβαζεις και λες δεν γινεται να εχει αυτην την τιμη και μαλιστα η πανω στρωση αποτελειται απο  latex και ακριβως κατω απο την latex στρωση εχει παλι ελλατηρια. Το δοκιμασα λοιπον και ηταν παρα μα παρα πολυ καλο σε σημειο που μου φαινοταν το ritz μετριο μολις το ξαναδοκιμασα. Λιγο σκληροτερο απο το ritz αλλα τοσο οσο μου αρεσε. 10 χρονια εγγυηση και αυτο και λιγο πολυ ισχυουν οτι και για το ritz. Βεβαια αυτο επειδη εχει latex απο πανω ειναι πολυ πιο δυσκολο να κανει λακουβες απο οτι ξερω, ομως παραμενει μια αγνωστη μαρκα στα ματια μου που δεν μπορω να βρω και καποιο feedback εστω απο εξωτερικο. Τιμη κοντα στα 700  ευρω αν θυμαμαι καλα. 

Απο οτι καταλαβατε εχω μπερδευτει λοιπον και ειμαι αναμεσα στα 2 (royal crown - sealy). 

Sealy καλυτερη σαν μαρκα και πιο ακριβο ομως, στρωση memory foam(ζεστη, ενδεχομενο να κανει βαθουλωματα που δεν νομιζω να τα καλυπτουν) , πολυ καλη αισθηση.

royal crown : Δεν την ειχα ξανακουσει, καλυτερα specs , στρωση latex, πολυ καλη αισθηση, καλυτερη τιμη, κακη φημη το μαγαζι που τα πουλαει και τα καλυπτει σε περιπτωση εγγυησης.

Υπαρχει λοιπον κανενας που να εχει παρει το Majestic απο royal crown η εστω καποιο αλλο στρωμα απο την royal crown να μας πει την εμπειρια του;

Τα media strom τα ειχα βγαλει απο εξω λογω τιμης αλλα και τον κακων σχολιων για την ποιοτητα τους και την αντοχη στο χρονο.

Επισης υπαρχει καποια αλλη μαρκα που θα μπορουσα να κοιταξω; Budget κοντα στα 1000 ευρω για 160x200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, cliobaccarra είπε

καλησπερα, σε τι διασταση σου βγηκε 1100?

Επισης παιδια ειμαι στην αναζητηση για νεο στρωμα και εχω δοκιμασει 2-3 και θα ηθελα την γνωμη σας αν ειναι δυνατον.
Ψαχνω για μεγεθος 160x200 και απο οτι εχω καταλαβει μου αρεσουν τα μετρια σε σκληροτητα. Περασα λοιπον απο τα elite strom και δοκιμασα το majestic της sealy στα 1170ευρω , αρκετα καλο μου φανηκε αλλα με προβληματισε λιγο οτι η πωλητρια μου τα μασησε λιγο οταν ρωτησα για την εγγυηση. Ναι μεν δινουν 10 χρονια αλλα μου ειπε οτι μια καθιζηση υστερα απο μερικα χρονια στην πανω επιφανεια του memory foam ειναι λογικη, στο αν την καλυπτει η εγγυηση δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρη και μετα μου το γυρισε οτι αν το προσεχετε δεν θα παθει και μπλα μπλα πραγμα το οποιο με προβληματισε. Επισης η εγγυηση τους οσο περνανε τα χρονια ειναι με ποσοστο συμμετοχης(νομιζω) και στο site τους αναφερει οτι φυσιολογικα βαθουλωμα εως 4 εκ δεν καλυπτονται (προφανως για αυτο μου τα μασουσε προηγουμενος, αλλα φοβονταν να το πει ξεκαθαρα μην χαλασει η πωληση).

Τα παραπανω με προβληματισαν και αποφασισα να ριξω και μια ματια στα εντος. Ειχα αρχισει να κοιταω για το seta ritz οπου και πηγα απο κοντα να δω τι ρολο βαραει, μεγαλο προβλημα που δεν υπαρχει καμια αναφορα στο εξωτερικο για το συγκεκριμενο και δεν κυκλοφορει καν, οχι τουλαχιστον με αυτο το ονομα. Αρκετα καλο και αρκετα μαλακο, σε σημειο που δεν ημουν σιγουρος οτι θελω τοσο μαλακο, για την δοκιμη ηταν αρκετα ανετο ομως σκεφτομουν οτι υστερα απο αρκετες ωρες μπορει να με ενοχλησει η αν χαλαρωσει και αλλο με τα χρονια. Απο ποιοτητα μου φανηκε αρκετα καλο και στα + ειναι το αποσπωμενο ανωστρωμα το οποιο μπορει να βγει, τιμη γυρω στα 650 ευρω. 10 χρονια εγγυηση χωρις να μου πει κατι περιεργο η πωλητρια οτι δεν καλυπτει, βεβαια σε αρκετες αναφορες στο Internet για τα Εντος διαβασα αρκετα κακες εμπειριες οχι ομως για το συγκεκριμενο στρωμα. Αρκετα μεγαλη διαφορα απο το sealy στην τιμη, ομως το θεμα με την εγγυηση θελει περαιτερω ψαξιμο. Επομενο στρωμα στα Εντος τo Majestic απο royal crown. Σαν εταιρεια δεν την ειχα ξανακουσει, η πωλητρια μου ειπε οτι ειναι κινεζικη. Σαν χαρακτηριστηκα στα specs ειναι τουμπανο που το διαβαζεις και λες δεν γινεται να εχει αυτην την τιμη και μαλιστα η πανω στρωση αποτελειται απο  latex και ακριβως κατω απο την latex στρωση εχει παλι ελλατηρια. Το δοκιμασα λοιπον και ηταν παρα μα παρα πολυ καλο σε σημειο που μου φαινοταν το ritz μετριο μολις το ξαναδοκιμασα. Λιγο σκληροτερο απο το ritz αλλα τοσο οσο μου αρεσε. 10 χρονια εγγυηση και αυτο και λιγο πολυ ισχυουν οτι και για το ritz. Βεβαια αυτο επειδη εχει latex απο πανω ειναι πολυ πιο δυσκολο να κανει λακουβες απο οτι ξερω, ομως παραμενει μια αγνωστη μαρκα στα ματια μου που δεν μπορω να βρω και καποιο feedback εστω απο εξωτερικο. Τιμη κοντα στα 700  ευρω αν θυμαμαι καλα. 

Απο οτι καταλαβατε εχω μπερδευτει λοιπον και ειμαι αναμεσα στα 2 (royal crown - sealy). 

Sealy καλυτερη σαν μαρκα και πιο ακριβο ομως, στρωση memory foam(ζεστη, ενδεχομενο να κανει βαθουλωματα που δεν νομιζω να τα καλυπτουν) , πολυ καλη αισθηση.

royal crown : Δεν την ειχα ξανακουσει, καλυτερα specs , στρωση latex, πολυ καλη αισθηση, καλυτερη τιμη, κακη φημη το μαγαζι που τα πουλαει και τα καλυπτει σε περιπτωση εγγυησης.

Υπαρχει λοιπον κανενας που να εχει παρει το Majestic απο royal crown η εστω καποιο αλλο στρωμα απο την royal crown να μας πει την εμπειρια του;

Τα media strom τα ειχα βγαλει απο εξω λογω τιμης αλλα και τον κακων σχολιων για την ποιοτητα τους και την αντοχη στο χρονο.

Επισης υπαρχει καποια αλλη μαρκα που θα μπορουσα να κοιταξω; Budget κοντα στα 1000 ευρω για 160x200

1.60x2.00

 

Update: ακύρωσα το mediastrom μόλις δοκίμασα τα hybrid sealy

 

Επεξ/σία από Mute_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cliobaccarra είπε

καλησπερα, σε τι διασταση σου βγηκε 1100?

Επισης παιδια ειμαι στην αναζητηση για νεο στρωμα και εχω δοκιμασει 2-3 και θα ηθελα την γνωμη σας αν ειναι δυνατον.
Ψαχνω για μεγεθος 160x200 και απο οτι εχω καταλαβει μου αρεσουν τα μετρια σε σκληροτητα. Περασα λοιπον απο τα elite strom και δοκιμασα το majestic της sealy στα 1170ευρω , αρκετα καλο μου φανηκε αλλα με προβληματισε λιγο οτι η πωλητρια μου τα μασησε λιγο οταν ρωτησα για την εγγυηση. Ναι μεν δινουν 10 χρονια αλλα μου ειπε οτι μια καθιζηση υστερα απο μερικα χρονια στην πανω επιφανεια του memory foam ειναι λογικη, στο αν την καλυπτει η εγγυηση δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρη και μετα μου το γυρισε οτι αν το προσεχετε δεν θα παθει και μπλα μπλα πραγμα το οποιο με προβληματισε. Επισης η εγγυηση τους οσο περνανε τα χρονια ειναι με ποσοστο συμμετοχης(νομιζω) και στο site τους αναφερει οτι φυσιολογικα βαθουλωμα εως 4 εκ δεν καλυπτονται (προφανως για αυτο μου τα μασουσε προηγουμενος, αλλα φοβονταν να το πει ξεκαθαρα μην χαλασει η πωληση).

Τα παραπανω με προβληματισαν και αποφασισα να ριξω και μια ματια στα εντος. Ειχα αρχισει να κοιταω για το seta ritz οπου και πηγα απο κοντα να δω τι ρολο βαραει, μεγαλο προβλημα που δεν υπαρχει καμια αναφορα στο εξωτερικο για το συγκεκριμενο και δεν κυκλοφορει καν, οχι τουλαχιστον με αυτο το ονομα. Αρκετα καλο και αρκετα μαλακο, σε σημειο που δεν ημουν σιγουρος οτι θελω τοσο μαλακο, για την δοκιμη ηταν αρκετα ανετο ομως σκεφτομουν οτι υστερα απο αρκετες ωρες μπορει να με ενοχλησει η αν χαλαρωσει και αλλο με τα χρονια. Απο ποιοτητα μου φανηκε αρκετα καλο και στα + ειναι το αποσπωμενο ανωστρωμα το οποιο μπορει να βγει, τιμη γυρω στα 650 ευρω. 10 χρονια εγγυηση χωρις να μου πει κατι περιεργο η πωλητρια οτι δεν καλυπτει, βεβαια σε αρκετες αναφορες στο Internet για τα Εντος διαβασα αρκετα κακες εμπειριες οχι ομως για το συγκεκριμενο στρωμα. Αρκετα μεγαλη διαφορα απο το sealy στην τιμη, ομως το θεμα με την εγγυηση θελει περαιτερω ψαξιμο. Επομενο στρωμα στα Εντος τo Majestic απο royal crown. Σαν εταιρεια δεν την ειχα ξανακουσει, η πωλητρια μου ειπε οτι ειναι κινεζικη. Σαν χαρακτηριστηκα στα specs ειναι τουμπανο που το διαβαζεις και λες δεν γινεται να εχει αυτην την τιμη και μαλιστα η πανω στρωση αποτελειται απο  latex και ακριβως κατω απο την latex στρωση εχει παλι ελλατηρια. Το δοκιμασα λοιπον και ηταν παρα μα παρα πολυ καλο σε σημειο που μου φαινοταν το ritz μετριο μολις το ξαναδοκιμασα. Λιγο σκληροτερο απο το ritz αλλα τοσο οσο μου αρεσε. 10 χρονια εγγυηση και αυτο και λιγο πολυ ισχυουν οτι και για το ritz. Βεβαια αυτο επειδη εχει latex απο πανω ειναι πολυ πιο δυσκολο να κανει λακουβες απο οτι ξερω, ομως παραμενει μια αγνωστη μαρκα στα ματια μου που δεν μπορω να βρω και καποιο feedback εστω απο εξωτερικο. Τιμη κοντα στα 700  ευρω αν θυμαμαι καλα. 

Απο οτι καταλαβατε εχω μπερδευτει λοιπον και ειμαι αναμεσα στα 2 (royal crown - sealy). 

Sealy καλυτερη σαν μαρκα και πιο ακριβο ομως, στρωση memory foam(ζεστη, ενδεχομενο να κανει βαθουλωματα που δεν νομιζω να τα καλυπτουν) , πολυ καλη αισθηση.

royal crown : Δεν την ειχα ξανακουσει, καλυτερα specs , στρωση latex, πολυ καλη αισθηση, καλυτερη τιμη, κακη φημη το μαγαζι που τα πουλαει και τα καλυπτει σε περιπτωση εγγυησης.

Υπαρχει λοιπον κανενας που να εχει παρει το Majestic απο royal crown η εστω καποιο αλλο στρωμα απο την royal crown να μας πει την εμπειρια του;

Τα media strom τα ειχα βγαλει απο εξω λογω τιμης αλλα και τον κακων σχολιων για την ποιοτητα τους και την αντοχη στο χρονο.

Επισης υπαρχει καποια αλλη μαρκα που θα μπορουσα να κοιταξω; Budget κοντα στα 1000 ευρω για 160x200

dunlopillo - latex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Mute_ είπε

1.60x2.00

Εχω άλλα δύο media strom δεκαετία και είναι μια χαρά. Στα sato να υπολογίζεις μεταφορικα ακόμα και δίπλα του να είσαι. Δοκίμασα τα στρώματα τους ήταν οκ. Για το sealy δεν έχω γνώμη.

 

 

Πάντως στο budget σου πήγαινε και δοκίμασε έχει αρκετά. Δεν θα διαφημίσω ξανά την εταιρία αλλά για μένα μόνο σε cocomat έχω κοιμηθεί καλύτερα και σε tempur. Χωρίς φυσικά να έχω κοιμηθεί στα premium στρώματα της. Αν βγει κακό οκ, σε όλα τα στρώματα μπορεί να συμβεί.  

 

Update: ακύρωσα το mediastrom μόλις δοκίμασα τα hybrid sealy

 

Η τελευταια σου προταση μου βαζει φωτια!! Τοσο μεγαλη διαφορα ειδες απο το media strom;

Μιας και σε βρηκα δεν πας να δοκιμασεις και το royal crown majestic μηπως αλλαξεις παλι γνωμη; Γιατι περασα παλι πριν μια ωρα και το ξαναδοκιμασα και παλι μου φανηκε τρομερο.

Ποιο πηρες απο την σειρα hybrid;

Επεξ/σία από cliobaccarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, cliobaccarra είπε

Η τελευταια σου προταση μου βαζει φωτια!! Τοσο μεγαλη διαφορα ειδες απο το media strom;

Μιας και σε βρηκα δεν πας να δοκιμασεις και το royal crown majestic μηπως αλλαξεις παλι γνωμη; Γιατι περασα παλι πριν μια ωρα και το ξαναδοκιμασα και παλι μου φανηκε τρομερο.

Ποιο πηρες απο την σειρα hybrid;

Για να είμαι ειλικρινής δεν μπήκα στον entos. Το έχω δει το στρώμα αλλά άγνωστη μάρκα με άγνωστα υλικά (έχω αλλεργίες) Είμαι ανάμεσα στο divine και το Majestic. Καλό και το Stelar αλλά για πιο βόρεια. Είναι λίγο ζεστό. Η υπάλληλος μας είπε για 10 χρόνια εγγύηση αλλαγής στρώματος χωρίς καμμία συμμετοχή. Φυσικά προσέχεις τις τάβλες και να μην του πετάξεις υγρά. 

Με κέρδισαν τα hybrid. Και η εγγυούλα σύντροφός το απόλαυσε. Είδα και τα τεμπουρ αλλά τελείως ξένη αίσθηση σε μένα οπότε τα άφησα.

Πάντως δοκίμασε και τα μη υβριδικά sealy, καθώς και τα elite, μου άφησαν καλές εντυπώσεις.

Επεξ/σία από Mute_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Mute_ είπε

Για να είμαι ειλικρινής δεν μπήκα στη sato. Το έχω δει το στρώμα αλλά άγνωστη μάρκα με άγνωστα υλικά (έχω αλλεργίες) Είμαι ανάμεσα στο divine και το Majestic. Καλό και το Stelar αλλά για πιο βόρεια. Είναι λίγο ζεστό. Η υπάλληλος μας είπε για 10 χρόνια εγγύηση αλλαγής στρώματος χωρίς καμμία συμμετοχή. Φυσικά προσέχεις τις τάβλες και να μην του πετάξεις υγρά. 

Με κέρδισαν τα hybrid. Και η εγγυούλα σύντροφός το απόλαυσε. Είδα και τα τεμπουρ αλλά τελείως ξένη αίσθηση σε μένα οπότε τα άφησα.

Πάντως δοκίμασε και τα μη υβριδικά sealy, καθώς και τα elite, μου άφησαν καλές εντυπώσεις.

και εγω με αλλεργιες ειμαι μην φοβασαι! Το royal crown το ξαναειδα σημερα και μαλιστα σε διαφορετικο καταστημα απο την πρωτη φορα. Σε αυτο που πηγα σημερα ειχε και το κλασσικο κομματι με την διαφανεια που μπορεις να δεις τα υλικα. Ισχυριζονται οτι το πανω μερος ειναι μεταξι, αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι τα μικρα ελλατηριακια που εχει κατω απο την πανω στρωση. Δεν πετυχα κανενα αλλο να εχει τετοια τεχνολογια.

Παντως αξιζει να κανεις εναν κοπο

Επεξ/σία από cliobaccarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα

 

Βρισκομαι σε αναζητηση στρωματος στα 140x190, αλλα εχει τοσες πολλες επιλογες που εχω χαθει.

Νομιζω μετριο ειναι το ιδανικο, μαλακο και σκληρο δεν.

Το διαθεσιμο budget ειναι +- 300€

Θελω οπωσδηποτε να δοκιμασω πριν αγορασω, αν και δε γνωριζω αν ειναι εφικτο λογω της καταστασης.

Καμια ιδεα για το που να ξεκινησω να κοιταω (Αθηνα) και ποιο στρωμα/μαρκα;

Ευχαριστω

Επεξ/σία από kostantisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mute_ είπε

1.60x2.00

 

Update: ακύρωσα το mediastrom μόλις δοκίμασα τα hybrid sealy

 

Καλά έκανες και το ακύρωσες γιατί το optimum diamond είναι στρώμα ελαττωματικό. Θα έκλαιγες τα λεφτά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φασον στρωματα που πουλαει γνωστο καταστημα στο Νεο Κοσμο λενε τιποτα σε βαθος χρονου;

Ειδα το sky και το cloud, τιμια μου φανηκαν και τα 2 στη τιμη που τα δινει και δεδομενου της 10ετης εγγυησης και και οτι ειναι mediastrom ουσιαστικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostantisgr είπε

Τα φασον στρωματα που πουλαει γνωστο καταστημα στο Νεο Κοσμο λενε τιποτα σε βαθος χρονου;

Ειδα το sky και το cloud, τιμια μου φανηκαν και τα 2 στη τιμη που τα δινει και δεδομενου της 10ετης εγγυησης και και οτι ειναι mediastrom ουσιαστικα.

 

Τι μάρκα είναι τα στρώματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα δοκίμασα κι εγώ 2 στρώματα. Το ένα ήταν το Πρωτέας της COCO-MAT και το άλλο ήταν Sealy Hybrid, νομίζω το majestic.

Το Πρωτέας, το θυμόμουν πολύ πιο ελαστικό (το είχα δοκιμάσει ξανά το 2017, αλλά τότε ήθελα κάτι πιο οικονομικό) και δυστυχώς, αν και μου αρέσει η φιλοσοφία της εταιρείας, μάλλον βγαίνει από τη λίστα.

Το Sealy Hybrid μου άρεσε αρκετά, απλώς προβληματίζομαι λίγο σχετικά με το υλικό που έχει και συγκεκριμένα για τις θερμοκρασίες. Νομίζω πως τους καλοκαιρινούς μήνες θα είναι ενοχλητικά ζεστό, ίσως κάνω και λάθος. Αυτή τη στιγμή βέβαια, μπαίνει στο τοπ της λίστας (που έχει μόνο 2 στρώματα προς το παρόν  :)  ) και λόγω του ότι κοστίζει λιγότερα από τα μισά σε σχέση με το coco-mat. 

Aν έχει κάποιος, κάποια άλλη πρόταση στη λογική αυτών των 2 στρωμάτων, θα με βοηθούσε πολύ..

Επεξ/σία από chriskourou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...