Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα, ποια η γνωμη σας γι αυτο?

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata-ypnou/tribeca-150x200cm-detail

με προβληματιζει που λεει οτι εχει αισθηση σκληρη. Ο πωλητης λεει οτι αυτος το χαρακτηριζει μαλακο. Ειναι αυτο υποκειμενικο? Στην δοκιμη μου φαίνεται μαλακο επανω το σφουγαρι αλλα λιγο σκληρα τα ελατηρια (το συγκρινω με ενα της ravena που ειναι μαλακα τα ελατηρια και παει πανω κατω μοιαζει με στρωμα νερου με ευχαριστη αισθηση), εχω μπερδευτει λιγο. Ειμαι 80 κιλα, εχω πονους στην μεση

Επεξ/σία από dedalos91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, ion70 είπε

To μαλακο που θελεις με τα κιλα που εχεις το βλεπω σε 2-3 χρονια να εχει γινει βαρκα . Και στο λεω επειδη ειμαι σε παρομοια κατασταση 130 κιλα και 1.93 υψος. 

μαλακο φιλε γιατι εχω θεμα με την σπονδυλικη μου απο τροχαιο.μαλακο προς μετριο..με τιποτα σκληρο..καλυτερα να κοιμαμαι ωραια..και ας αλαζει συχνοτερα.

ομως ψαχνομαι και ειδικα στους μεγαλους κατασκευαστες (επωνυμους) να φτιαξω στρωμα στα μετρα μου..και ειδικα σε μακρος..πλατος δεν με ενοχλει ιδιαιτερα..αλλα οπου εχω απευθυνθει κανεις δεν φτιαχνει.

εσυ φιλε με τι στρωμα εχεις βολευτει??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ktikti είπε

μαλακο φιλε γιατι εχω θεμα με την σπονδυλικη μου απο τροχαιο.μαλακο προς μετριο..με τιποτα σκληρο..καλυτερα να κοιμαμαι ωραια..και ας αλαζει συχνοτερα.

ομως ψαχνομαι και ειδικα στους μεγαλους κατασκευαστες (επωνυμους) να φτιαξω στρωμα στα μετρα μου..και ειδικα σε μακρος..πλατος δεν με ενοχλει ιδιαιτερα..αλλα οπου εχω απευθυνθει κανεις δεν φτιαχνει.

εσυ φιλε με τι στρωμα εχεις βολευτει??

 

Ρώτησες στη elitestrom; Ο αδερφός μου έφτιαξε 1.60Χ210

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mute_ είπε

Ρώτησες στη elitestrom; Ο αδερφός μου έφτιαξε 1.60Χ210

οχι δεν ρωτησα εκει γιατι στο παρελθον που ειχα στρωμα elite δεν μου ειχε αρεσει..mediastrom & elite δεν θα ξαναπαρω.πανακριβα και καθολου ευχαριστημενος.

αλλα θα παω να ριξω μια ματια..ισως να εχουν φερει και κανενα αλλο στρωμα.

σημερα επεσε ενα εντυπο ΕΝΤΟΣ με εγκαινια ενος καταστηματος στην Πρεβεζα..νεο καταστημα και εχει τιμες σκοτωμα..Δευτερα θα παω απο εκει..να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω θεμα με τη μεση μου αλλα θα προτιμουσα προς το σκληρο γιατι με τα κιλα μου εαν ειναι μαλακο θα βουλιαξει πολυ γρηγορα. Οσο για στρωμα ,πηρα τον Γεναρη απο την εταιρεια Cosmostrom το στρωμα Οcean σε διασταση 1,20*2,18μ.

Στις 29/5/2021 στις 12:28 ΜΜ, ktikti είπε

μαλακο φιλε γιατι εχω θεμα με την σπονδυλικη μου απο τροχαιο.μαλακο προς μετριο..με τιποτα σκληρο..καλυτερα να κοιμαμαι ωραια..και ας αλαζει συχνοτερα.

ομως ψαχνομαι και ειδικα στους μεγαλους κατασκευαστες (επωνυμους) να φτιαξω στρωμα στα μετρα μου..και ειδικα σε μακρος..πλατος δεν με ενοχλει ιδιαιτερα..αλλα οπου εχω απευθυνθει κανεις δεν φτιαχνει.

εσυ φιλε με τι στρωμα εχεις βολευτει??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά που εψαχνα προ ημερών στρώμα, τελικά κατέληξα στο elite strom privilege plus soft..μαλακό αλλα δε βουλιάζεις...παρα πολυ καλή αίσθηση!! Μακαρι να έχει κι αντοχή στο χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα επιβεβαιωσω και γω αυτο που εγραψε προ ημερων ενας συνφορουμιτης οτι επικειται αμεσα ανοδος των τιμων στα στρωματα λογω αυξησης των τιμων των πρωτων υλων.Συγκεκριμενα ,σημερα επισκεφτηκα το καταστημα της Cosmostrom στον Αλιμο και παρηγγειλα ενα στρωμα και μου ειπαν οτι απο την εταιρεια τους εχουν ενημερωσει οτι υπηρχε για τον Μαη αυξηση 5% στη τιμη και απο τον Ιουνιο στο πρωτο δεκαημερο θα υπαρξει περαιτερω αυξηση της ταξεως του 10% ! Οποτε οποιος ενδιαφερεται αμεσα για αγορα, ας δρομολογησει γρηγορα την παραγγελια του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2021 στις 11:53 ΜΜ, ion70 είπε

Εγω εχω θεμα με τη μεση μου αλλα θα προτιμουσα προς το σκληρο γιατι με τα κιλα μου εαν ειναι μαλακο θα βουλιαξει πολυ γρηγορα. Οσο για στρωμα ,πηρα τον Γεναρη απο την εταιρεια Cosmostrom το στρωμα Οcean σε διασταση 1,20*2,18μ.

 

Ρε παιδια γιατι λετε οτι το σκληρο στρωμα δεν κανει αν εχει θεμα με τη μεση? Εχω και εγω ζητημα και μου εχουν συστησει σκληρο στρωμα, οχι για να μην κανει λακουβα, αλλα για να κραταει το κορμι "ισιο". Σιγουρα δεν ειναι τοσο βολικο σαν αισθηση οσο τα μαλακα, αλλα κοιμασαι καλα χωρις να πονας οταν ξυπνας..... το αλλο σημαντικο ειναι να ειναι σιγουρα ψηλο το κρεβατι. Φανταζομαι το γνωριζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, teleiomenos είπε

Ρε παιδια γιατι λετε οτι το σκληρο στρωμα δεν κανει αν εχει θεμα με τη μεση? Εχω και εγω ζητημα και μου εχουν συστησει σκληρο στρωμα, οχι για να μην κανει λακουβα, αλλα για να κραταει το κορμι "ισιο". Σιγουρα δεν ειναι τοσο βολικο σαν αισθηση οσο τα μαλακα, αλλα κοιμασαι καλα χωρις να πονας οταν ξυπνας..... το αλλο σημαντικο ειναι να ειναι σιγουρα ψηλο το κρεβατι. Φανταζομαι το γνωριζετε

Άλλο μαλακό στρώμα και άλλο ελαστικό. Το στρώμα που κοιμόμαστε δεν πρέπει να είναι μαλακό αλλά ελαστικό. 
 Επισης δεν είναι όλα τα προβλήματα με τη μέση ίδια και παίζει σημαντικό ρόλο κ ο τρόπος που κοιμόμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2021 στις 12:39 ΠΜ, beetlebum είπε

Εγώ παιδιά που εψαχνα προ ημερών στρώμα, τελικά κατέληξα στο elite strom privilege plus soft..μαλακό αλλα δε βουλιάζεις...παρα πολυ καλή αίσθηση!! Μακαρι να έχει κι αντοχή στο χρόνο

Πώς είναι οι πρώτες εντυπώσεις από τον ύπνο (αν το έχεις παραλάβει) γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ για το ίδιο στρώμα. Γενικά τα elite είναι γερά στρώματα, τουλάχιστον τα παλαιότερα μοντέλα τους, καθώς τυχαίνει να έχω μερικά (pleasure, excellence κα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. εχω παραγγείλει το στρώμα prestige της premium collection απο τα entos .. έχει κανείς εμπειρία ποιότητας?? Ήμουν αναμεσα σ αυτό και το Divine της royal crown..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, harryTG είπε

Παρέλαβα χθες το sealy majestic 160x200. Θα το αφήσω 1-2 μέρες να φύγει η μυρωδιά και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

εχει μυρωδια? ποσο σου πηγε αν μπορεις να το αναφερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...