Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/6/2021 στις 12:26 ΜΜ, _emperor είπε

εχει μυρωδια? ποσο σου πηγε αν μπορεις να το αναφερεις?

Καλημέρα φίλε,

 

Μυρίζει ναι. Για 2-3 μέρες. Τώρα είναι πιο οκ.

Η τιμή είναι όσο γράφει και στο site. Αν βάλεις τις διαστάσεις σου βγάζει ακριβώς τιμή (δεν υπάρχουν διαφορές στα καταστήματα)+ ένα κάλυμμα της sealy για προφύλαξη γύρω στα 60€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 6/6/2021 στις 5:41 ΜΜ, eltonis είπε

Πώς είναι οι πρώτες εντυπώσεις από τον ύπνο (αν το έχεις παραλάβει) γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ για το ίδιο στρώμα. Γενικά τα elite είναι γερά στρώματα, τουλάχιστον τα παλαιότερα μοντέλα τους, καθώς τυχαίνει να έχω μερικά (pleasure, excellence κα)

Πολυ καλη! Εμενα μου αρεσουν και τα πιο αφρατα στρωματα και ειναι μια χαρα! Κοιμαμαι κ περισσοτερο στο πλαι και ειμαι αρκετα ευχαριστενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/5/2021 στις 8:30 ΠΜ, dedalos91 είπε

καλημερα, ποια η γνωμη σας γι αυτο?

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata-ypnou/tribeca-150x200cm-detail

με προβληματιζει που λεει οτι εχει αισθηση σκληρη. Ο πωλητης λεει οτι αυτος το χαρακτηριζει μαλακο. Ειναι αυτο υποκειμενικο? Στην δοκιμη μου φαίνεται μαλακο επανω το σφουγαρι αλλα λιγο σκληρα τα ελατηρια (το συγκρινω με ενα της ravena που ειναι μαλακα τα ελατηρια και παει πανω κατω μοιαζει με στρωμα νερου με ευχαριστη αισθηση), εχω μπερδευτει λιγο. Ειμαι 80 κιλα, εχω πονους στην μεση

το πηρα τελικα, οκ ειναι γενικως. θα ελεγα οτι δεν ειναι μαλλον σκληρο αλλα προς το μετριο και δεν εχει το παχος 25 εκ που λεει αλλα 21 δε ξερω γιατι. μετα απο μερικες νυχτες θα δω περισσοτερα

Επεξ/σία από dedalos91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και 1 μηνα σχεδον εχω δοκιμασει πολλα στρωματα.εχω βρει καποια που μου αρεσουνε..ομως δεν ειναι για μενα λογω διαστασεων..μετα πολλα πηγα σε ενα καταστημα medistrom (μπορει να φτιαξει στρωμα στα δικα μου θελω..παραδειγμα 220 ποντους) και δοκιμασα ενα  ADVANCE PRIME GALAXY ..με ενσωματωμενο ανοστρωμα latex.

μπορω να πω με σιγουρια οτι μου αρεσε πολυ και μοιαζει πολυ σαν ενα παλιοτερο στρωμα που ειχα της ιδιας εταιριας.

θα χρειαστω βεβαια αλλη βαση  και το ερωτημα που θετω ειναι αν χρειαστει βαση απλη η με τελαρο ανατομικο

 

κοστος για 140Χ220 ειναι στα 900 ευρο.

 

η mediastrom εχει αυτο τον καιρο 40% εκπτωση

πηγα επισης σε elite strom αλλα δεν ειχε μεγαλη ποικιλια..και δενε χω ακομη γνωμη καλη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μακρυά απο Mediastrom, εχει αλλάξει τα υλικά που χρησιμοποιεί με αρκετα φθηνοτερα (χωρις να αλλαξει τιμες!) Αποτέλεσμα τα στρώματά της να χαλάνε πολύ νωρίτερα της εγγύησης. 

Το advance touch στα 3 χρονια (με εγγυηση 8 ) εκανε τεραστια λακουβα, τους το εστειλα πισω 2 φορες. Την 1η εκαναν "επιδιορθωση" και τη 2η εκαναν "αντικατασταση" αλλα καθε φορα ηταν ακομη πιο αθλιο στρωμα, βουλιαζε παντου, καμια σχεση με το αρχικο που ειχα αγορασει.

Ειμαι 1.85, 75kg και εννοειται χρησιμοποιουσα σωστο τελαρο για ανεξαρτητα ελατηρια κτλπ
Εχω ακουσει την ιδια ακριβως αντιμετωπιση και σε αλλους πελατες... 
Δυστυχως χαλασε την επωνυμια της για να κανει αρπαχτες.. προσοχη!!

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, FastFoot είπε

Παίδες μακρυά απο Mediastrom, εχει αλλάξει τα υλικά που χρησιμοποιεί με αρκετα φθηνοτερα (χωρις να αλλαξει τιμες!) Αποτέλεσμα τα στρώματά της να χαλάνε πολύ νωρίτερα της εγγύησης. 

Το advance touch στα 3 χρονια (με εγγυηση 8 ) εκανε τεραστια λακουβα, τους το εστειλα πισω 2 φορες. Την 1η εκαναν "επιδιορθωση" και τη 2η εκαναν "αντικατασταση" αλλα καθε φορα ηταν ακομη πιο αθλιο στρωμα, βουλιαζε παντου, καμια σχεση με το αρχικο που ειχα αγορασει.

Ειμαι 1.85, 75kg και εννοειται χρησιμοποιουσα σωστο τελαρο για ανεξαρτητα ελατηρια κτλπ
Εχω ακουσει την ιδια ακριβως αντιμετωπιση και σε αλλους πελατες... 
Δυστυχως χαλασε την επωνυμια της για να κανει αρπαχτες.. προσοχη!!

ναι ειναι γνωστο οτι η mediastrom δεν εχει (πλεον) ποιοτικα υλικα, πολλες οι αναφορες και στο google.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2008 είχα πάρει και εγώ της media strom. Πρέπει να ήταν καλή χρονιά τότε!!! 😂😂

Το έχω ακόμα και ψάχνομαι να πάρω κάτι άλλο όχι γιατί έχει πάθει κάτι αλλά γιατί νομίζω από τα πολλά χρόνια χρειάζεται αλλαγή. 

Δεν έχω καμία όρεξη και χρόνο να πάω να δοκιμάσω όμως και σίγουρα μετά από τόσα χρόνια που έχω αυτό δεν ξέρω πως θα είναι με κάποιο άλλο. 

Παρακολουθώ από εδώ τα νέα των στρωμάτων και μάλλον κάποια στιγμή θα πάω σε 1-2 εταιρίες να πάρω ένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2021 στις 9:35 ΠΜ, harryTG είπε

Παρέλαβα χθες το sealy majestic 160x200. Θα το αφήσω 1-2 μέρες να φύγει η μυρωδιά και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Πολύ καλή επιλογή φίλτατε. Δεν ξέρω αν σου είπαν τα παιδιά αλλά το συγκεκριμένο δεν χρειάζεται να το αναποδογυρίζεις. Μόνο να το περιστρέφειε κάθε λίγους μήνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς άποψη για Πιερία στρομ? Ανακάλυψα ότι έχω έκπτωση 50% και είδα στο site τους ότι έχουν καλά στρώματα. Αξίζει να πάω να τα δοκιμάσω ή είναι τίποτα τρέχα γύρευε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, johnyboy είπε

Έχει κανείς άποψη για Πιερία στρομ? Ανακάλυψα ότι έχω έκπτωση 50% και είδα στο site τους ότι έχουν καλά στρώματα. Αξίζει να πάω να τα δοκιμάσω ή είναι τίποτα τρέχα γύρευε? 

Από bed and home? Βρήκα αυτή την εταιρεία πρόσφατα και ήθελα να ρωτήσω αν έχει καλά και ποιοτικά προϊόντα στρώματα. Οι τιμές που έχουν είναι οικονομικές. Εγώ ψάχνω για στρώμα latex. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Από bed and home? Βρήκα αυτή την εταιρεία πρόσφατα και ήθελα να ρωτήσω αν έχει καλά και ποιοτικά προϊόντα στρώματα. Οι τιμές που έχουν είναι οικονομικές. Εγώ ψάχνω για στρώμα latex. 

όχι είναι από αλλού. αλλά διερωτώμαι αν βγάζουν premium στρώματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnyboy είπε

όχι είναι από αλλού. αλλά διερωτώμαι αν βγάζουν premium στρώματα. 

Χμμμ, εγώ είχα μπει πριν λίγο στην σελίδα της εταιρίας και είχαν αυτά τα pieria Strom. Εκτός αν αυτά δεν είναι δική τους κατασκευής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, και εγώ ψάχνω για στρωματακι 200x160 περίπου 100€ με 150€ αν έχει πάρει κάποιος πρόσφατα και έχει μείνει ικανοποιημένος και θέλει να μου προτείνει κανένα..

Επεξ/σία από Raylan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια τα λετε..και αναφερετε για τα "κακα" στρωματα της mediastrom αλλα δυστηχως ειναι απο τις λιγες εταιριες με γνωση και τεχνολογια που μπορει να φτιαξει ενας στρωμα στα μετρα του.

εδω και 3 μηνες εχω γυρισει ολες τις μεγαλες εταιριες με στρωματα..πηγα δοκιμασα στρωματα απο ΕΝΤΟΣ που ειναι σε προσφορα..μου αρεσε πολυ το  ritz αλλα μεχρι 2 μετρα το στρωμα.και τωρα τι γινετε??? ο λογος που ανεφερα την media strom απο τις μεγαλες και γνωστες του χωρου ειναι οτι βρηκα κατι που μου αρεσει..αρκετα ακριβο..αλλα ειναι και η μονη ετιαρια που θα μου το φτιαξει στα μετρα μου..συν οτι θα μου φτιαξει και κρεββατι και το βασικο οτι θα τα φερει στο σπιτι χωρις κανενα επιπλεον κοστος.

επισης πηγα και στην elite strom και η οποια κι'αυτοι κανουν στρωμα κατα παραγγελια αλλα ανεβαινω πολυ σε τιμη..θελω κοντα στα 1600 μονο για στρωμα.

 

ολοι θελουμε να επιλεγουμε οτι καλυτερο και φθηνοτερο με τοσες επιλογες που υπαρχουνε ομως εμεις οι ψηλοι εχουμε θεμα..και δεν ειναι μονο το στρωμα..ειναι και το κρεββατι που ανεβαινεις επισης σε κοστολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...