Προς το περιεχόμενο

Άκυρες επαφές στο ipad


pavlinara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι! Τι στο διάολο;

Επειδή είμαι μπέρδεμα, εγώ προτείνω να σβήσεις τις άκυρες επαφές από τα email σου, να αλλάξεις κωδικούς και να κάνεις το ipad restore και να το στήσεις από την αρχή....δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις επαφές του email δε μπορω να τις δω στο ipad ,μονο στον υπολογιστή.το restore πως γίνεται ;

Και περα απο το ipad εχουν μπει και στο κινητό μου.και σημερα που εγκατέστησα το viber μπήκαν κι εκει.εκει βλεπω και τις φωτογραφίες τους.σε αυτούς θα φανεί σαν να τους πρόσθεσα εγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-) 

Τις επαφές του email δε μπορω να τις δω στο ipad ,μονο στον υπολογιστή.το restore πως γίνεται ;

Και περα απο το ipad εχουν μπει και στο κινητό μου.και σημερα που εγκατέστησα το viber μπήκαν κι εκει.εκει βλεπω και τις φωτογραφίες τους.σε αυτούς θα φανεί σαν να τους πρόσθεσα εγω;

ποπο μπλέξιμο! :-)  Για να κάνεις restore το ipad το συνδέεις στο iTunes και κάνεις επαναφορά (περνάει και την τελευταία έκδοση λογισμικού αν υπάρχει) ή εναλλακτικά από τις ρυθμίσεις, επαναφορά, διαγραφή αρχείων και ρυθμίσεων σβήνει τα πάντα και μένει στην έκδοση που είναι. Μπορείς να σβήσεις τα πάντα και από το κινητό, αλλά δεν ξέρω αν μετά σου ξαναβγάλει τις άκυρες επαφές! Πιστεύω πως όχι αν τις έχεις σβήσει από το mail σου...αλλά αν αυτοί δεν έχουν καταλάβει ότι τις στέλνουν σε λάθος μέηλ και εσύ σβήνεις αλλά ξανάρχονται?! Δεν ξέρω, ίσως να μιλήσεις και μαζί τους να τους πεις ότι στέλνουν τις επαφές τους στο μέηλ σου...τι να πω, κουράγιο! (εννοείται κρατάς ό,τι θέλεις πρώτα από το ipad και το κινητό αν αποφασίσεις να διαγράψεις τα πάντα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβήσε τον Outlook λογαριασμό και ξαναβάλτον στο iPad και στο τηλέφωνο με το νέο password.

 

 

Τις επαφές του email δε μπορω να τις δω στο ipad ,μονο στον υπολογιστή.

 

Όταν λες απ' τον υπολογιστή; Από το Outlook.com δεν τις έσβησες;


...αλλά αν αυτοί δεν έχουν καταλάβει ότι τις στέλνουν σε λάθος μέηλ και εσύ σβήνεις αλλά ξανάρχονται?! Δεν ξέρω, ίσως να μιλήσεις και μαζί τους να τους πεις ότι στέλνουν τις επαφές τους στο μέηλ σου...

Δεν έχουν πια πρόσβαση στις επαφές του Outlook λογαρισμού που είναι (ήταν, αν τις έσβησε) υπεύθυνος για το μπλέξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μπορεί να φταίνε αλλά αν δεν μου πεις τι έχεις κάνει απ' όσα σου είπα και τι αποτελέσματα έχεις, δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

1. Υπάρχουν επαφές στο outlook.com στον λογαριασμό σου;

2. Έσβησες και ξαναπέρασες (με το νέο password) τον live λογαριασμό στο iPad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα επειδη χρησιμοποιώ το ipad όπου εκει δεν υπάρχουν οι επαφές σαν επιλογή θα ψάξω υπολογιστή και θα δω απο εκει.

Οταν λες να σβήσω τον λογαριασμό εννοείς να κανω logout?και να ξαναμπώ με το νέο email? ναι το εκανα.

Το θέμα ειναι οχι να σβήσω τις επαφές αλλα να μάθω πως βρέθηκαν στον λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να δουλεύουν οι συσκευές σου και να κάνεις τη δουλειά σου. Το πώς βρέθηκαν μπορεί να μην το μάθεις ποτέ. Τα Email σου και τα address book σου δουλεύουν σωστά σε όλες τις συσκευές σου;

 

 

Απλα επειδη χρησιμοποιώ το ipad όπου εκει δεν υπάρχουν οι επαφές σαν επιλογή θα ψάξω υπολογιστή και θα δω απο εκει.

Δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Οταν λες να σβήσω τον λογαριασμό εννοείς να κανω logout?και να ξαναμπώ με το νέο email? ναι το εκανα.

Αν δουλεύουν, οκ, αν όχι διέγραψε τον λογαριασμό και ξαναβάλ' τον. Delete, όχι logout.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δες στη φωτό ,δεν υπάρχει επιλογή επαφές.μονο απο υπολογιστή μπορω.

Απο την εφαρμογή mail του ipad δε μπορω να μπω στο email μου,μου ζητάει κωδικό videozzz.απο mozilla μπαίνω κανονικά στο email.

Νομιζω delete δε γίνεται να κανεις σε λογαριασμό email.

post-162297-0-24912000-1405809249_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε.

1. Πήγαινε πρώτα στο iPad, στις ρυθμίσεις των Mails και κάνε προσθήκη λογαριασμού Outlook, ώστε να έχεις κανονικά το mail σου.

2. Το κινητό τι λειτουργικό έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...