Προς το περιεχόμενο

Νέα αναβάθμιση της εφαρμογής Twitter για Windows Phone φέρνει βελτιώσεις


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους, το Twitter αναβάθμισε την εφαρμογή για Windows Phone φέρνοντας μερικές βελτιώσεις σχετικές με τις φωτογραφίες.Από το Νοέμβριο του 2013, οπότε και είχε κυκλοφορήσει η τελική έκδοση, η εφαρμογή έχει αναβαθμιστεί περίπου εφτά φορές, ενώ τελευταία η εταιρεία είχε παραμελήσει την εφαρμογή για Windows Phone και είχε επικεντρωθεί περισσότερο στις εφαρμογές για Android και iPhone.

 

Οι χρήστες θα μπορούν πλέον να "ανεβάζουν" πολλές φωτογραφίες μαζί σε ένα tweet ενώ η υποστήριξη GIFs δεν έχει ακόμα προστεθεί στην εφαρμογή. Η ενημέρωση έχει φέρει τη δυνατότητα προσθήκης απάντησης, αγαπημένων και retweet από το χρονολόγιο άλλου χρήστη. Επίσης, είναι ορατή στο χρονολόγιο η προεπισκόπηση διαμοιρασμένου περιεχομένου, όπως vine videos, εικόνων και άλλων.

 

Τέλος, οι χρήστες θα μπορούν να κάνουν tag τους φίλους τους σε φωτογραφίες, να τις μοιραστούν μέσω άμεσου μηνύματος και να ξεκινήσουν μια συνομιλία. Μικρές αλλαγές έχουν προστεθεί και στο user interface, όπως για παράδειγμα στη γραμματοσειρά της επικεφαλίδας που έχει αυξηθεί και μοιάζει τεράστια και δυσανάλογη.

 

File.png Download: Twitter για Windows Phone

 

Link.png Site: FoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το BlackBerry messenger app για WP ανακοίνωσε ότι ξεκίνησε την πολιτική λειτουργία και αναζητά δοκιμαστές.Για τον άλλο μήνα είχε ειπωθεί ότι θα δοθεί κανονικά στο store.

 

Επίσης για τον επόμενο μήνα αναμένεται και το vlc player app για WP.

 

Τέλος, Android Lumia δε θα βγει, θα βγουν όμως Android apps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

obi, on 11 Jul 2014 - 1:28 PM, said:

Επίσης το BlackBerry messenger app για WP ανακοίνωσε ότι ξεκίνησε την πολιτική λειτουργία και αναζητά δοκιμαστές.Για τον άλλο μήνα είχε ειπωθεί ότι θα δοθεί κανονικά στο store.

 

Επίσης για τον επόμενο μήνα αναμένεται και το vlc player app για WP.

 

Τέλος, Android Lumia δε θα βγει, θα βγουν όμως Android apps.

Τι εννοεις θα βγουν android apps?

Θα υπαρχει καποιος emulators?

Δωσε link!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις θα βγουν android apps?

Θα υπαρχει καποιος emulators?

Δωσε link!

Ακούγεται (εγώ απο Verge το έμαθα), ότι αυτό το μεγάλο συμβάν που αναμένεται να ανακοινωθεί για τα WP θα είναι η συμβατότητα των android apps με τα windows phones. Περισσότερα δεν έχουν διαρρεύσει. Και υποθέτω πως αν αυτό συμβεί θα είναι εγγενώς, χωρίς emulator.

 

http://wmpoweruser.com/tom-warren-android-apps-heading-to-windows-phone/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mandoctor, on 11 Jul 2014 - 2:24 PM, said:

Ακούγεται (εγώ απο Verge το έμαθα), ότι αυτό το μεγάλο συμβάν που αναμένεται να ανακοινωθεί για τα WP θα είναι η συμβατότητα των android apps με τα windows phones. Περισσότερα δεν έχουν διαρρεύσει. Και υποθέτω πως αν αυτό συμβεί θα είναι εγγενώς, χωρίς emulator.

 

http://wmpoweruser.com/tom-warren-android-apps-heading-to-windows-phone/

Verge=Ηρεμησα!

Παμε παρακατω!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται (εγώ απο Verge το έμαθα), ότι αυτό το μεγάλο συμβάν που αναμένεται να ανακοινωθεί για τα WP θα είναι η συμβατότητα των android apps με τα windows phones. Περισσότερα δεν έχουν διαρρεύσει. Και υποθέτω πως αν αυτό συμβεί θα είναι εγγενώς, χωρίς emulator.

 

http://wmpoweruser.com/tom-warren-android-apps-heading-to-windows-phone/

 

Μακάρι να γίνει να σωθεί ο κοσμακης που την πάτησε και κλαίγεται ολη την ώρα στα σχόλια καθε εφαρμογής στο Windows store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grey Warden, on 11 Jul 2014 - 8:26 PM, said:Grey Warden, on 11 Jul 2014 - 8:26 PM, said:Grey Warden, on 11 Jul 2014 - 8:26 PM, said:Grey Warden, on 11 Jul 2014 - 8:26 PM, said:

Μακάρι να γίνει να σωθεί ο κοσμακης που την πάτησε και κλαίγεται ολη την ώρα στα σχόλια καθε εφαρμογής στο Windows store.

Ο κοσμακης θα σωθει αν παει σε ενα καλο android κινητο,με το play store του και τις native εφαρμογες του και οχι να στιριζεται στις χακιες και τα vm και λοιπων ψευτο υλοποιησεων!

Ειπαμε να βοηθαμε,αλλα να μη τους τασουμε  λαγους με πετραχιλια για να πανε στα wp και μετα να τρωνε την ξενερα,οταν θα δουν οτι δε θα εχουν καμια σχεση οι εφαρμογες οπως τις ηξεραν στο android!

 

Οσο για το οτι,θα ειναι συμβατες με τα wp,να γελασω δυνατα τωρα ή να περιμενω,οταν και αν υλοποιηθει αυτη η φημη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο είναι στο μέλλον.γελα με κάτι που είναι τώρα.γελα με όσους πιστεύουν ότι η 8.1 με developers preview που έχω εγώ ο x ο y είναι beta και δεν είναι final.το 930 με την ίδια έκδοση με developers preview πωλείται.

Twitter δεν έχω για να είχα και την εφαρμογή αλλα αν δεν είχε τίποτα από αυτά που λέει στο άρθρο τι να πω...με το καλό να φτιαχτεί και το Facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοσμακης θα σωθει αν παει σε ενα καλο android κινητο,με το play store του και τις native εφαρμογες του και οχι να στιριζεται στις χακιες και τα vm και λοιπων ψευτο υλοποιησεων!

Ειπαμε να βοηθαμε,αλλα να μη τους τασουμε  λαγους με πετραχιλια για να πανε στα wp και μετα να τρωνε την ξενερα,οταν θα δουν οτι δε θα εχουν καμια σχεση οι εφαρμογες οπως τις ηξεραν στο android!

 

Οσο για το οτι,θα ειναι συμβατες με τα wp,να γελασω δυνατα τωρα ή να περιμενω,οταν και αν υλοποιηθει αυτη η φημη?

 

Εγω μαζι σου αλλα μιλάω για όσους ηδη αγόρασαν χωρίς να γνωριζουν τι θα συναντήσουν και αναθεματιζουν στα σχολια οποτε θα βοηθούσε. Κι εμένα δεν μου φαίνεται ευκολα υλοποιησιμη ενω θα ειναι τραγική παραδοχή και ήττα κατι τέτοιο για την εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μαζι σου αλλα μιλάω για όσους ηδη αγόρασαν χωρίς να γνωριζουν τι θα συναντήσουν και αναθεματιζουν στα σχολια οποτε θα βοηθούσε. Κι εμένα δεν μου φαίνεται ευκολα υλοποιησιμη ενω θα ειναι τραγική παραδοχή και ήττα κατι τέτοιο για την εταιρία.

Γι'αυτο υπάρχουν συσκευές όπως το 520,για να τεσταρεις το λογισμικό και το store του κανένα χρόνο και μετά κανείς την μετάβαση σου.Δε πας στις 300αρες κ 500αρες σε ένα άγνωστο για σένα περιβάλλον.

Αυτα είναι αυτονόητα!

 

Η παραδοχή ήττας είναι το λιγοτερο.Το μπουρδελοstore πως θα το διαχειριστεί,αυτό είναι το θέμα!

Από τη μια τα WP apps,μετά τα universal app και σφινα τα android apps,μέσα σ'ενα store!

 

Άντε να τα φέρουν και στα windows,να τριτοσουν τα official app,για κάθε υπηρεσία ή εφαρμογη!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο υπάρχουν συσκευές όπως το 520,για να τεσταρεις το λογισμικό και το store του κανένα χρόνο και μετά κανείς την μετάβαση σου.Δε πας στις 300αρες κ 500αρες σε ένα άγνωστο για σένα περιβάλλον.

Αυτα είναι αυτονόητα!

 

Η παραδοχή ήττας είναι το λιγοτερο.Το μπουρδελοstore πως θα το διαχειριστεί,αυτό είναι το θέμα!

Από τη μια τα WP apps,μετά τα universal app και σφινα τα android apps,μέσα σ'ενα store!

 

Άντε να τα φέρουν και στα windows,να τριτοσουν τα official app,για κάθε υπηρεσία ή εφαρμογη! :lol:

 

Μην νομίζεις οτι πάνε σε ακριβές συσκευές. Φθηνές wp παίρνουν και είναι λογικό αφού λεφτά δεν παίζουν οπότε σε καμία περίπτωση δεν θα πάνε να πάρουν 2η συσκευή ακριβότερη. Και το 520 είναι εξαιρετική συσκευή για τα λεφτά της με δεδομένο οτι δεν πας να κυνηγήσεις αγορές android από Κίνα και δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις. Στις πιο ακριβές wp θα πας μόνο και μόνο για καμια pureview κάμερα που δεν αποτελεί στοιχείο του λογισμικού όμως και γι αυτό δεν τραβάνε πελάτες. Από την στιγμή που οι περισσότερες φωτογραφίες ανεβαίνουν σε κανα fb ποιός ο λόγος να μην πάει ο άλλος σε ναυαρχίδα android αν είναι να τα σκάσει; 

 

Προσπαθεί η Ms με ΄΄φιλότιμες΄΄ προσπάθειες να αφαιρέσει το φλας από τις καινούργιες συσκευές έως 200 ευρώ χωρίς να έχουν Zeiss για να πείσει καταναλωτές να πάνε σε ακριβότερες συσκευές εξ ου και οι διχασμένες απόψεις για συσκευές σαν το 630. Τέλοσπάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...