Προς το περιεχόμενο

Με το MindRDR και με τη δύναμη της σκέψης μπορείτε να ελέγξετε τα Google Glass


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας υπερευαίσθητος αισθητήρας είναι που διαβαζει τα εγκεφαλικά κύματα όχι την σκέψη. Διαφέρει κατά πολύ το ένα με το αλλο και το πρώτο υπάρχει εδώ και χρόνια στην ιατρική μελέτη. Δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ να μπορεί να διαβαστεί η σκέψη γιατι πρώτον δεν είμαστε σε σημείο να κατανοήσουμε απολυτα τον ανθρωπινο εγκέφαλο και δευτερον αν και όταν το καταφέρουμε θα θέλουμε αλλα τόσα χρόνια να κατανοήσουμε και πως λειτουργεί η σκέψη. Πράγμα αδιανόητο για την δικη μας εποχή. Αυτο που καταφέρνουν τώρα με κάποιους αισθητήρες είναι ότι πετυχαίνουν το αποτελεσμα γιατι χρησιμοποιούμε έντονα τον εγκέφαλο για να κάνει την συγκεκριμένη διαδικασια δηλ στην προκειμένη περίπτωση να σηκώσουμε την γραμμη προς τα πάνω. Τα αλλα με το μικροτσίπ δεν τα σχολιάζω καν.

Αχα...αλλά πως θα βγάζεις φώτο με το glass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά αν αντιλαμβανόμουν ότι με παίρνουν φωτογραφίες θα έπεφτε μπουκετίδι με ότι μέσο και αν το κάνανε.

και λεφτά να είχα δεν θα έπαιρνα τέτοια παπαγια γιατι θα ήμουν σαν βλήμα αν κυκλοφορούσα με τέτοιο πράγμα στο κεφάλι.

 

αν αυτή η τεχνολογία εφαρμοστεί για να βοηθήσει άτομα με κινητικά προβλήματα έχει καλώς αλλά και για άλλους σκοπούς δεν ξέρω.

Κάτι τέτοια έβλεπα όταν πρωτοδιάβασα πόστς για κάμερες στα κινητά. Ότι τέλος προσωπική ζωή όλο θα μας φωτογραφίζουν ετς. Επειδή όλη δουλειά δεν είχανε από το να σε βγάζουμε φωτό. Έτσι θα σκεφτοσουνα όταν είχανε πρώτο βγει τα κινητά, μόνο βλήματα θα τα έχουνε ε;

 

Για να δούμε τις αντιδράσεις του κόσμου στα google glass πρέπει να γίνουνε ευρύτερα διαθεσιμ, επειδη συτην την στιγμή τα έχουνε λίγοι, που είναι συνήθως πιο πλούσιοι και επιτυχημένοι από σένα και μένα πράγμα που θέλοντας και μη προκαλεί έναν φθόνο.

 

Ωραία τεχνολογία αλλά είναι για μόνο για αυτούς την χρειάζονται πραγματικά και όχι για ποζερογκατζετάκηδες

Again, όταν πρώτο βγήκαμε τα κινητά έτσι θα λέγανε πολλοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά ++++ στον papakaliati. Εγώ θα το προχωρήσω λίγο ακόμη:

Κάπως έτσι κάνανε και οι άνθρωποι των σπηλαίων όταν ανακάλυψαν την φωτιά!!!    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε τις αντιδράσεις του κόσμου στα google glass πρέπει να γίνουνε ευρύτερα διαθεσιμ, επειδη συτην την στιγμή τα έχουνε λίγοι, που είναι συνήθως πιο πλούσιοι και επιτυχημένοι από σένα και μένα πράγμα που θέλοντας και μη προκαλεί έναν φθόνο.

δεν μου προκαλεί κανένα φθόνο να βλέπω άνθρωπο με αυτό το πράγμα στο κεφάλι,άμα δω ένα evo στον δρόμο θα το γουστάρω και θα ζηλέψω,αν δω κάτι που είναι ακριβό και αξίζει ναι θα θέλω και εγώ αλλά αυτό το πράγμα είναι μόνο για γκατζετάκηδες (google glass) που χαλάνε τα λεφτά τους συνέχεια σε μακακίες και δεν αναφέρομαι σε άτομα που μπορεί να την χρειαστούν αυτή την τεχνολογία.

και αυτοί που τα χαλάνε δεν σημαίνει ότι τα έχουν κιόλας γιατί στην ελλάδα το κινητό είναι συνήθως πιο ακριβό απο τον μισθό.....

προφανώς και για μένα αυτά τα άτομα έχουν πρόβλημα και δεν τα ζηλεύω αλλά τα λυπάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Gadget" είναι και η καφετέρια. Την χρειάζεσαι όντως; 

 

"Gadget" είναι και το σουρωτήρι για τα μακαρόνια. Το χρειάζεσαι όντως; 

 

"Gadget" είναι και το κινητό εν γένει. Το χρειάζεσαι όντως; 

 

"Gadget" είναι και ο νυχοκόπτης. Τον χρειάζεσαι όντως; 

 

 

Στο πέρασμα των αιώνων η τεχνολογία εξελίσσεται και παράγονται προϊόντα που αφενός προσθέτουν νέα και ευκολότερα interfaces για ό,τι διαδικασία πραγματοποιεί ο άνθρωπος και αφετέρου απαιτούν μία πιο εκλεπτυσμένη γνώση για τον χειρισμό τους. 

 

Λέγεται πρόοδος. 

 

 

Εάν σε κάποιον δεν αρέσει εν γένει η πρόοδος μπορεί να την απαρνηθεί συνολικά (και να ζήσει σε ένα βουνό χωρίς τροχό, εργαλεία και φωτιά). Εάν δεν του αρέσει μέρος αυτής, τότε μην κρίνει την πρόοδο αλλά τις δικές του προτιμήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία είδηση!

Ανυπομονώ να δω κι άλλες εξελίξεις σχετικά με τα Google Glass και άλλα παρόμοια προϊόντα. Η τεχνολογία προχωρά και οι δυνατότητες τελικά είναι άπειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα...αλλά πως θα βγάζεις φώτο με το glass?

Σοβαρά τώρα στο ανέλυσα... Αμα διάβαζε την σκέψη θα εβγαζε έτσι και αλλιώς φωτο δεν θα χρειαζόταν να σηκώσεις την γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η λογοτεχνία, αλλά με μέτρο. Πολύ George Orwell και 1984 έχουν διαβάσει μερικοί και ο "εγκέφαλος" τους έγινε mushy

 

Προς τους τεχνοφοβικούς να σας προτείνω κομμένο το κινητό, κομμένο το Internet, κομμένες οι αγορές με κάρτες (πιστωτικές και μη). Κομμένα πολλά πράγματα.

 

Big brother is watching

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

"Καλή η λογοτεχνία, αλλά με μέτρο. Πολύ George Orwell και 1984 έχουν διαβάσει μερικοί και ο "εγκέφαλος" τους έγινε mushy"

 

"προσωπικά αν αντιλαμβανόμουν ότι με παίρνουν φωτογραφίες θα έπεφτε μπουκετίδι"

 

ROFL

 

ειχα καιρο να ακουσω τοσες βλακειες μαζεμενες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ROFL

 

ειχα καιρο να ακουσω τοσες βλακειες μαζεμενες :D

 

Ή εγώ δεν κατάλαβα το σχόλιό σου ή εσύ δεν έπιασες το ειρωνικό ύφος μου.

 

Η δική σου άποψη ποια είναι? Γιατί πολύ εύκολα σχολιάζουμε τους άλλους χωρίς να εκθέτουμε τους εαυτούς μας λέγοντας την άποψή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

O Sergey Brin που έιναι ο πιο θερμός υποστηρικτής του Google Glass και ιδρυτής της Google σταμάτησε να χρησιμοποιεί. #betaQueen 

 

Google Glass future clouded as some early believers lose faith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...