Προς το περιεχόμενο

Αγορα πιπας


FunnyCause

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας

ειμαι φοιτητης και ψαχνω για καποια πιπα στην οποια θα μπορουσα να καπνιζω 2-3 φορες την εβδομαδα για να ξεσκαω..οι ερωτησεις μου ειναι που μπορω να βρω μια καλη φθηνη πιπα(εχω ακουσει οτι οι καλαμποκιου ειναι καλες) μαζι με τα παρελκομενα. επισης καπνω που μπορω να βρισκω; δεν εχω πολυ εμπειρια απο καπνισμα αλλα ολοι οσοι γνωριζω καπνιζουν πια κ ειπα να κανω κατι παρομοιο..στο παρελθον(δευτερα-τριτη λυκειου) καπνιζα πολυ ναργυλε αλλα θελω κατι ποιο ευκολο στη μεταφορα.περιμενω απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρεις πίπα δηλαδή? Πάρε εκεί ενα μαρλμπορακι μαλακό να φουμαρεις. Μυρίζει πολύ άσχημα οι πίπα. Επίσης ασφαλές, φθηνό και πιο υγιεινό είναι ο ναργιλές και βάζεις γεύσεις και παει με την παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρεις πίπα δηλαδή? Πάρε εκεί ενα μαρλμπορακι μαλακό να φουμαρεις. Μυρίζει πολύ άσχημα οι πίπα. Επίσης ασφαλές, φθηνό και πιο υγιεινό είναι ο ναργιλές και βάζεις γεύσεις και παει με την παρέα.

 

1 ώρα ναργιλές = 100 τσιγάρα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

ειμαι φοιτητης και ψαχνω για καποια πιπα στην οποια θα μπορουσα να καπνιζω 2-3 φορες την εβδομαδα για να ξεσκαω..οι ερωτησεις μου ειναι που μπορω να βρω μια καλη φθηνη πιπα(εχω ακουσει οτι οι καλαμποκιου ειναι καλες) μαζι με τα παρελκομενα. επισης καπνω που μπορω να βρισκω; δεν εχω πολυ εμπειρια απο καπνισμα αλλα ολοι οσοι γνωριζω καπνιζουν πια κ ειπα να κανω κατι παρομοιο..στο παρελθον(δευτερα-τριτη λυκειου) καπνιζα πολυ ναργυλε αλλα θελω κατι ποιο ευκολο στη μεταφορα.περιμενω απαντησεις

 

 

Υπάρχουν starter's kits, γύρω στα 100€.

 

Πάντως, για περισσότερα θα σε παρέπεμπα στο http://www.hellenicpipesmokers.gr

 

Τα παιδιά εκεί μέσα ξέρουν να σου προτείνουν αυτό που πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έμεινα σε αυτό :

 

 δεν εχω πολυ εμπειρια απο καπνισμα αλλα ολοι οσοι γνωριζω καπνιζουν πια κ ειπα να κανω κατι παρομοιο..

 

δηλαδή θες να αρχίσεις κάπνισμα λόγω "μόδας" ή γιατί νοιώθεις "πίσω" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο τον τίτλο διάβασες ρε? :P

 

But the World Health Organization (WHO) now claims that smoking hookah, also known as shisha, for one hour is the equivalent of smoking 100 cigarettes, a claim that has no real basis in science.

 

But is smoking hookah really the same as smoking cigarettes, and is a single hookah smoking session really responsible for causing as much lung damage as 100 cigarettes? The evidence is truly inconclusive on this matter, as the two are very different things altogether. Cigarettes involve the literal burning of tobacco, as well as paper and various added chemicals, while hookah involves merely heating flavored tobacco, which evaporates the sugars and flavors and creates a different type of smok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έμεινα σε αυτό :

 

 

δηλαδή θες να αρχίσεις κάπνισμα λόγω "μόδας" ή γιατί νοιώθεις "πίσω" ;

μην απορείς καθόλου.

ξέρω άτομα που το κάνουν και σίγουρα δεν είναι λίγα.

και δεν έχει να κάνει μόνο με το κάπνισμα.

 

πάρε παράδειγμα τα smartphones.

πόσοι αγοράζουν λόγω μόδας ή γιατί νοιώθουν πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην απορείς καθόλου.

ξέρω άτομα που το κάνουν και σίγουρα δεν είναι λίγα.

και δεν έχει να κάνει μόνο με το κάπνισμα.

 

πάρε παράδειγμα τα smartphones.

πόσοι αγοράζουν λόγω μόδας ή γιατί νοιώθουν πίσω;

 

 

Μα φυσικά...

 

Γιατί όσα κάνουμε τα κάνουμε επειδή τα είδαμε στον ύπνο μας και όχι από τους γύρω μας. Π.χ., όταν πάμε βόλτα σε μία άγνωστη περιοχή θα μπούμε σε ένα μαγαζί επειδή είδαμε το όνομά του στον ύπνο μας και όχι επειδή ακούσαμε από άλλους στο internet, είδαμε μέσα κόσμο ή εν γένει είδαμε και άλλους ανθρώπους να το προτιμάνε. 

 

Και κινητό αγοράζουμε γιατί το είδαμε στον ύπνο μας και μας το υπαγόρευσε μία θεϊκή φωνή, που τόσο καιρό περίμενε να έρθει το πλήρωμα του χρόνου επειδή δεν το είχαμε ανακαλύψει. Μόλις το ανακαλύψαμε (το κινητό), τότε μίλησε μέσα μας η θεϊκή φωνή και μας είπε ότι "Χωρίς αυτό δεν μπορείς πλέον" και έτσι το αγοράσαμε όλοι. 

 

Καμία σχέση οι επιλογές μας με τα ερεθίσματα που έχουμε από τους γύρω μας. Πότε και πουθενά. 

 

Οπότε καλά κάνετε και κατακρίνετε την ειλικρίνεια του TS και προφανέστατα αυτή σας η κριτική πηγάζει από σοβαρή και ενδελεχή ανάλυση των πραγμάτων. Ακούς εκεί να κάνει κάτι που είδε!

γεια σας

ειμαι φοιτητης και ψαχνω για καποια πιπα στην οποια θα μπορουσα να καπνιζω 2-3 φορες την εβδομαδα για να ξεσκαω..οι ερωτησεις μου ειναι που μπορω να βρω μια καλη φθηνη πιπα(εχω ακουσει οτι οι καλαμποκιου ειναι καλες) μαζι με τα παρελκομενα. επισης καπνω που μπορω να βρισκω; δεν εχω πολυ εμπειρια απο καπνισμα αλλα ολοι οσοι γνωριζω καπνιζουν πια κ ειπα να κανω κατι παρομοιο..στο παρελθον(δευτερα-τριτη λυκειου) καπνιζα πολυ ναργυλε αλλα θελω κατι ποιο ευκολο στη μεταφορα.περιμενω απαντησεις

 

 

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω πριν.

 

 

Σημασία δεν έχει τόσο η πίπα. Περισσότερο είναι ο καπνός που θα βάλεις και στην Ελλάδα ΔΕΝ υπάρχουν καπνοί. Ό,τι υπάρχει είναι κάτω του μέτριου, επιπέδου AMSTEL και Johny Walker σε αντιστοιχία. 

 

Πήγαινε στο forum που σου είπα και εκεί θα σε καθοδηγήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη λογικα θα αγορασω online..που μπορω να βρω καπνο κ πιπες;

 

 

Γιατί δεν πας στο forum που σου έγραψα; Εκεί ξέρουν και μαγαζιά και το τι θα πρέπει να κάνεις για να μειώσεις τις πιθανότητες να πληρώσεις extra φόρους για καπνούς από εξωτερικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...