Προς το περιεχόμενο

Πως να φτιάξω το Βιογραφικό μου


Nyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τα infographic resumes δεν αφορουν μονο designers αλλα σε αυτην την κατηγορια σιγουρα μπορει να αξιολογηθουν ακομα θετικοτερα.

Κι εγω φαν του κλασσικου ειμαι, αλλα εχω δει τοσο ομορφα infographics που μπορει να αναθεωρησω συντομα.

Γενικα η ταση ειναι προς το γραφικο σε ολα τα επιπεδα. Αν λοιπον ειναι προσεγμενο, δε βλεπω το λογο να μην την ακολουθησει και το CV.

 

Eαν τωρα ο αλλος με ενα απολυτηριο Λυκειου κι ενα πτυχιο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ αρχιζει τα infographics, ε εκει ναι, κατανταει καπως (info)γραφικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic/

Του την πέσατε του παιδιού χωρίς λόγο. Το ότι είναι κάποιος 17 χρονών δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει λόγο να έχει ένα βιογραφικό ούτε ότι δε μπορεί να έχει κάτι να γράψει μέσα.

 

on topic/

MS Word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το Europass είναι ένα πανευρωπαϊκά αναγνωρισμένο σύστημα αυτοαξιολόγησης και παρουσίασης των προσωπικών δεξιοτήτων, ικανοτήτων, μορφωτικού και γλωσσικού επιπέδου, εργασιακής πείρας κλπ.

 

Υπάρχει κάτι καινούργιο που τυγχάνει της ίδιας αναγνώρισης στην Ευρώπη?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι εγω δουλεια μεσω europass βρηκα 

 

Μαλλον λογω του περιεχομενου του βιογραφικου βρηκες και οχι του φορματ του europass το οποιο πλεον θεωρείται αρκετα παρωχημένο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο europass... Με europass-based CV ψαχνετε για δουλεια;

 

To CV και το πώς θα το διαμορφωσετε ειναι μια υποθεση που υποκειται σε αρκετους υποκειμενικους και μεταβλητους παραγοντες. Γι'αυτο το λογο, ΔΕΙΤΕ βιογραφικα αλλων, ΔΙΑΒΑΣΤΕ συμβουλες απο διαφορετικες πηγες και χρησιμοποιηστε την ΚΡΙΤΙΚΗ σας ικανοτητα αλλα και ΑΠΟΨΗ για το ποια μορφη CV και με ποιο περιεχομενο θα εξεφραζε καλυτερα τα οσα θα θελατε να πειτε σε καποιον εργοδοτη για τον εαυτο σας.

 

Εαν "δεν το εχετε", ζητηστε τη βοηθεια κανενος φιλου σας πιο περπατημενου στην αγορα εργασιας. Σε καμια περιπτωση μην ακολουθειτε μπουσουλες τυπου europass, εκτος αν αυτο ειναι απαιτηση του αποδεκτη-εργοδοτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον λογω του περιεχομενου του βιογραφικου βρηκες και οχι του φορματ του europass το οποιο πλεον θεωρείται αρκετα παρωχημένο. 

ωραια εγω δε ξερω λοιπον εσυ που γνωριζεις κατι καλυτερο προφανως για δε μας το προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To europass είναι μια παπάτζα και μισή. Τώρα όσοι κατάφεραν και βρήκαν κάτι με αυτό, το βρήκαν κατά 80-90% από τα προσόντα τους και 10-20% από το europass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια εγω δε ξερω λοιπον εσυ που γνωριζεις κατι καλυτερο προφανως για δε μας το προτεινεις?

Γιατι απλουστατα δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο να σου προταθει. Το CV ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος. Υπαρχουν καποιοι γενικοι κανονες (που πολλες φορες δεν ακολουθουνται καν), αλλα ολα τα υπολοιπα ειναι προσωπικο θεμα και αποτελεσμα πολλων μεταβλητων παραγοντων.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...