Προς το περιεχόμενο

F&U FLS50222


touloubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα 

Από την παρασκευή είμαι κάτοχος της τηλεόρασης να'ναι καλά το you που την πήραμε σε τέτοια τιμή.
Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιο ψεγάδι,

το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να βάλω το teletext στα ελληνικά

Έχω αλλάξει την γλώσσα στις ρυθμίσεις αλλά τίποτα.
Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που δεν έχω εντοπίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την πήρα..Πολύ καλή για τα λεφτά της..

 

Το μόνο πρόβλημα που είχε ήταν αρκετό bleeding και όχι μόνο στις γωνίες αλλά ακόμη και στο κέντρο.

Ωστόσο με ελαφρύ τρίψιμο το πρόβλημα μειώθηκε τουλάχιστον 70%..

Δεν ξέρω αν θα επιστρέψει αλλά τρείς μέρες τώρα είναι εντάξει.

 

Όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα δοκιμάστε το.

Είναι το λεγόμενο led bleeding massage

 

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1125227-possible-permanent-backlight-bleed-fix-lcd-tvs-monitors-w-disclaimer-4.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συνδεσα και πληκτρολογιο και δουλευει... Το σμαρτ ειναι λιγο αργο αλλα οκ ειναι...Εχει τουρκικες εφαρμογες, οπως του canal D (τουρκικο καναλι), απο κει μας ηρθε η τβ ;) Αν εχει κατα νου καποιος τι παιζει με αναβαθμισεις ας ενημερωσει.

 

Συνδεσα σκληρο 500αρι γεματο και αργουσε να εμφανισει τις ταινιες που ειχα μεσα...

 

Γενικα ειναι πολυυ καλη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις αναπαράγει τουλάχιστον;

Παίζει ελληνικούς υπότιτλους;

Τις παιζει τις ταινιες και πολυ καλα μαλιστα και με υποτιτλους κομπλε (διαλεγεις κ μεγεθος αν θες). Απλα κανει search ολο τον δισκο και αργει, αν βαλω αδειο σχετικα δισκο θα ναι πιο γρηγορο λογικα (θα το τεσταρω).

 

Χρησιμοποιειται καποιο βιντεο ή κατι αλλο για εντοπισμο καμμενων πιξελ; να την τσεκαρω θελω... με γυμνο ματι δεν εντοπισα κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεωγραφικά, είναι (και) στην Ευρώπη, οπότε τυπικά είναι εντάξει. ^_^

 

Διαφωνώ μιας και η Ευρώπη δεν προσδιορίζεται γεωγραφικά. Με αυτή την λογική και η Αλβανία Ευρωπαική χώρα είναι. Είναι λίγο απαράδεκτο, προιόν με ελληνικό brand name να φτιάχνεται στην Τουρκία και να βάζουν made in Europe!

 

Στο θέμα μας τώρα, είχα διαβάσει στο αντίστοιχο θέμα της τηλεόρασης στις προσφορές ότι η τηλεόραση δεν υποστηρίζει ήχο dts. Ισχύει αυτό; και αν ναι πως το καταλαβαίνουμε-βλέπουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Made in Europe και όχι Made in EU (ή κάτι αντίστοιχο).

 

Για το θέμα του dts, μπορείς να βάλεις μια ταινία με τέτοιο ήχο και να δεις αν κάνει αναπαραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και εγώ την πήρα..Πολύ καλή για τα λεφτά της..

 

Το μόνο πρόβλημα που είχε ήταν αρκετό bleeding και όχι μόνο στις γωνίες αλλά ακόμη και στο κέντρο.

Ωστόσο με ελαφρύ τρίψιμο το πρόβλημα μειώθηκε τουλάχιστον 70%..

Δεν ξέρω αν θα επιστρέψει αλλά τρείς μέρες τώρα είναι εντάξει.

 

Όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα δοκιμάστε το.

Είναι το λεγόμενο led bleeding massage

 

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1125227-possible-permanent-backlight-bleed-fix-lcd-tvs-monitors-w-disclaimer-4.html

Θα μπορούσες να δώσεις κάποιες παραπάνω λεπτομέριες σχετικά με το bleeding massage;

Δηλαδή τρίβεις το πάνελ με ένα πανί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να δώσεις κάποιες παραπάνω λεπτομέριες σχετικά με το bleeding massage;

Δηλαδή τρίβεις το πάνελ με ένα πανί;

 

Την έχεις ανοιχτή να δείχνει όλο μαύρο,και την τρίβεις με ένα μαλακό πανί στα σημεία που έχει ασπρίλα,σα να την καθαρίζεις ή με λίγο παραπάνω πίεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...