Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση AMD FX6300, σε N68C-GS FX


atsoft

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι κι εγω πιστευω οτι ειναι καλες, λαμβανοντας υποψην οτι ειναι και καλοκαιρινες μερες..!!

 

ο μεγαλυτερος θορυβος προερχεται απο την καρτα γραφικων οταν μπαινω για παιχνιδι....!  

 

δεν εχω ντεσιμπελο μετρο, αλλα οταν δεν λειτουργει η καρτα, ειναι ησυχο (στα αυτια μου!!)..! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα κάνει και έχω το τελευταίο, το είπα και νωρίτερα...

 

Ορίστε και απο cpu-z info...

 

DOXSE3Y.png

 

CPUID HW Monitor:

 

QM8sD0B.png

 

Τώρα μια ψύχτρα για OC και ενα PSU. Και τέλος, όταν μπορέσω παίρνω και αλλα 4GB RAM.

 

 

Κανένα καλό και εξυπνο/ευκολο τρόπο να κάνω να ξεκινάνε ταυτοχρονα τα PSU's?

Γιατί τώρα αναγκάζομαι, ανοίγω πρώτα το τροφοδοτικό που έχω την Radeon και μετά της motherboard κλπ, το οποίο το αφήνω ανοιχτό συνήθως. Αλλα άμα κλείσει το PC πρέπει να κλείνω της Radeon αφου εχω βραχυκυκλωσει το ATX λειτουργεί και το FAN του τροφοδοτικού που... "βόσκει" οπως είπα νωρίτερα.

με τρομάζει ο τρόπος που βάζεις μπροστά τον υπολογιστή σου βάζοντας πρώτα το τροφοδοτικο που είναι στην κάρτα χωρίς να δουλεύει το υπόλοιπο σύστημα !

καλό θα ήταν να συνδέσεις τα 2 24πινα των τροφοδοτικων.

 

δεν είναι δύσκολο, δεν χρειάζεται να ζευγαρώσεισ όλα τα καλώδια.

μόνο 2 καλώδια θα ενώσεις απ τα τροφοδοτικα, κ έτσι θα ανάβουν κ θα σταματάνε ταυτόχρονα.

 

αν θυμάμαι καλά βραχυκυκλώνεισ το πράσινο που είναι στην μέση με το μαύρο ακριβός από κάτω, κ έτσι πέρνει μπροστά το τροφοδοτικο.

 

άρα το μόνο που έχεισ να κανεισ είναι να συνδέσεις τα 2 πράσινα μαζί κ τα 2 μαύρα μαζί. κ έτσι θα δουλεύουν ταυτόχρονα τα τροφοδοτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί είδα και το βιντεάκι, μια αλλη λύση είναι να βάλω στο πολύμπριζο τα δυο τροφοδοτικά και να τα ανάβω με το ON/OFF του πολύμπριζου...θα κανω αυτο με τα καλώδια ομως είναι πιο σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί είδα και το βιντεάκι, μια αλλη λύση είναι να βάλω στο πολύμπριζο τα δυο τροφοδοτικά και να τα ανάβω με το ON/OFF του πολύμπριζου...θα κανω αυτο με τα καλώδια ομως είναι πιο σωστό.

 

 

oooχι !!!! δεν παιζει ρολο η μπριζα που περνεις ρευμα αλλα το κουμπι στον υπολογιστη σου που οταν το πατας θα πρεπει να δουλευουν μαζι τα τροφοδοτικα !!!

 

μονο με τα καλωδια στο πρασινο κ μαυρο θα κανεις αυτο που θες.

 

απλα γραδε λιγο τα καλωδια απ τα τροφοδοτικα ενοσε τα με αλλα 2 καλωδια μαζι συμφωνα με τον χροματισμο στο καθενα κ ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...