Προς το περιεχόμενο

Razer BlackWidow Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τα 100 ευρω που θελει,κατα την γνωμη μου δεν αξιζει.

δεν εχει backlight που ειναι βασικοτατο αλλα και με 100 ευρω και λιγοτερο περνεις εξισου καλα οπως coolermaster storm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για τα 100 ευρω που θελει,κατα την γνωμη μου δεν αξιζει.

δεν εχει backlight που ειναι βασικοτατο αλλα και με 100 ευρω και λιγοτερο περνεις εξισου καλα οπως coolermaster storm

τα ''φτηνά'' προϊόντα της cm φοράνε όλα blue (quickfire tk, xt) τα οποία απλά δεν είναι και τα καλύτερα. Αν κάποιος θέλει να θυσιάσει στην ποιότητα του διακόπτη (που ουσιαστικά αυτό είναι το όλο θέμα) για να έχει bl αυτό είναι δικό του θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι αλλά από την στιγμή που δεν γνωρίζεις την χρήση που θέλει να κάνει κάποιος, δεν μπορείς να λες αυτομάτως ότι δεν είναι και τα καλύτερα :P

 

άσε που το πιο σωστό είναι το "ιδανικότερα" μιας και με το "καλύτερα" παίζει να παρερμηνευτεί σαν διαφορά στην ποιότητα κατασκευής :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις τιμές τους τις θεωρώ τη μεγαλύτερη απάτη στην ιστορία των υπολογιστών.

 

Το 2001 που ήταν όλα μηχανικά κόστιζαν 20 ευρώ MAX σημερινά χρήματα. Με το κιλό τα παίρναμε.

Έχω ακόμα τέτοιο OEM πληκτρολόγιο στη ντουλάπα , που δεν παίζει το αριστερό ALT και λίγο και το SPACE (από το λιώσιμο σε shoot em up).
Παίζει να έχω κάπου και το τιμολόγιο που το είχα πάρει.

Από τότε τα λάτρευα σε σχέση με όλες αυτές τις αηδίες που κυκλοφορούν τώρα.. Δεν μου κοψε τότε να πάρω καμιά δεκαριά καβάντζα, και μετά από 2-3 χρόνια δεν έβρισκες μηχανικό πουθενά...

 

:-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 euro για keyboard?!?! Ε συγνώμη παιδιά, αλλά είστε τρελοί!

Η εσυ προφανώς άσχετος.

Ασε τους χαρακτηρισμους λοιπόν.

Χαίρομαι πολυ που ο crmaris ειναι εδω,καλη αρχή και στα πληκτρολόγια.

Για εμενα ειναι ψιλοfail το keyboard.

Δεν εχει φωτισμό στα 100€ .Αίσχος.

Θα πρότεινα η βαθμολογία να γίνει λιγότερο αντικειμενική οταν μιλάμε για ειδικά προϊόντα όπως π.χ. τα gaming Oriented.

Γιατί το συγκεκριμένο αντικειμενικά ειναι ενα πολυ καλο πληκτρολόγιο.

Συνειδητοποιημένος gamer όμως δεν το αγοράζει.

 

Ειπαμε ,δε φωτίζεται ,no go εξαρχής.

Ο κάθε σωστός gamer,περα οτι ειναι αξύριστος χοντρός και γεμάτος ψίχουλα, παιζει στα μαύρα σκοτάδια ως επι το πλείστον.

 

Οι διακόπτες του κάνουν ΠΟΛΥ θόρυβο .

Και δεν ειναι και cherry.

 

Δεν εχει dedicated κουμπιά/roker για τη φωνή.

Αυτα ειναι που ενοχλούν εμενα ,και τη λογική μου που ζητάνε κατοσταρικο για ελλιπές προϊόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PER.575625.jpg

Τα αγορασα πριν 4 χρονια περιπου,τις μπουνιες που εχει φαει και ζει ακομα και δουλευει σαν καινουριο και στα παιχνιδια βολικοτατο..μονο με 10-12 ευρω..

 

Σε τέτοια παίζουν οι true gamers :P...τα άλλα είναι νεόφερτα φρου φρου και αρώματα για τα πιτσιρίκια.

 

"Βάφουμε όλο το hardware ("gaming headset", "gaming mice", "gaming keyboard") με πρασινάδια/λεντάκια στην απόχρωση και σπέρματος εξωγηίνου και τα κοτσάρουμε σε 3ψήφιες τιμές να χαρεί ο κόσμος...

 

Εγώ γράφω από αυτό που από το 2009 δέρνει κόσμο :P

mk_wiredkb600_large.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη γράφω από ένα razer ultimate blackwidow bf4 ποτ το πήρα 80 ευρώ από crazysundays και είμαι πλήρως ικανοποιημένος και έχει και το backlight του και γενικά αστεράκι. Δεν ξαναγυρνάω σε μεμβράνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παρει blackwindow και το πουλησα μεσα σε λιγο διστημα δεν εχει καμια βελτιωση σε games μονο για μοστρα ειναι πλεον με αυτο ειμαι κομπλε

 

wrty.jpg

k120 το εχω μονο οταν κανω κανα φορματ η για ωρα αναγκης..ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ keyboard,τι μηχανικα και @@ μου λετε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι κάνει το ένα κάνει και το άλλο... Ίδιο σκοπό εξυπηρετούν μέσω διαφορετικής τεζνολογιας/μεθόδου. Ο μόνος λόγος που θα χρειαστεί κάποιος mechanical keyboard, είναι αν είναι τυπογραφος, τραπεζικός, η γραμματέας σε κανέναν δικηγόρο... Στο gaming η ξέρεις να παίζεις, η όχι. Ούτε keyboard σε σώνει, ούτε gaming mouse ούτε τίποτα. Απλά τη βρήκανε την καραμέλα η εταιρίες και πλασάρουν πληκτρολόγιο 100 και 200€ σε πιτσιρίκια θύματα του μάρκετινγκ. Πάνε ρίξε τα λεφτά αυτά σε μια καλύτερη κάρτα γραφικών, τα 20-30+ fps, ίσως και να σε βοηθήσουν στο game αν έχει απαιτήσεις, το keyboard όχι.

Και το Lada Niva με τη Veyron την ίδια δουλειά κάνουν, ας πάρουμε όλοι Niva.

Υπερκοστολογημένα μπορεί να ναι, τις ασυναρτησίες σας όμως ότι είναι τα ίδια με τα μεμβράνης μην τις λέτε σε τεχνολογικό φόρουμ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

cm-storm-trigger-mechanical-keyboard.jpg

To καλύτερο γκεϊμινγκ πληκτρολόγιο.

Το χει φιλος μου και το χαζαρώνω.

70 ευρω του σκάω και δεν δεχεται.... :-(

Επεξ/σία από Tetrabitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...