Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S5 δεν τα πάει τόσο καλά σε πωλήσεις όσο το iPhone 5s ή όσο το Galaxy S4 παλαιότερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά ξυπνάει ο κόσμος σιγά σιγά. Αυτό είναι πολύ καλό ;)

 

 Και γιατί αγοράζει iphone ακόμα;

 

Η SAMSUNG λέι...ένας από τους λόγους για τα μειωμένα κέρδη της, οφείλεται στον σκληρό ανταγωνισμό στα low-end και mid-range τμήματα της αγοράς

Αυτό φταεί ναι...ναι....

Δεν κοιτάει που έφτιαξε για το 2014-15 ένα αντίγραφο του S4

 
Και το xperia Z2 είναι ίδιο με το Z1 και το G2 με το G1 και το HTC τα ίδια και το iphone 5S ίδιο με το όλα τα προηγούμενα. Αλλά ο ανταγωνισμός στα αντροίντ ανεβαίνει, η σαμσουνγκ δεν παίζει πλέον μόνη και οι αντροιντ γιούσερς δεν είναι προβατάκια να αλλάζουν το 4 με το 4Σ γιατί έβαλε το σιρί, θα πάει XDA θα βρει το μοντ θα το περάσει και θα έχει τις ίδιες λειτουργείς με το το νέο χωρίς να πετάξει 600€. Εξ άλλου η ίδια η Samsung ανταγωνίζεται τον εαυτό της αφού έχει ακόμα τα S3 και S4 στην αγορά και σε πολύ καλές τιμές. 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί να πάει χειρότερα άραγε; Μήπως γιατί είναι αντίγραφο του 4 με περιτύλιγμα χανζαπλάστ;

ακριβως .. ασε που μετα απο ενα χρονο κολαει τρελα ακομα και καινουργιο να ειναι. το αλλο παλι; ιδια κηνιτα ολα.. ενα μεταλικο ωραιο κηνιτο σαν τα iphone δεν βγαζει. θα πληρωσει 500 ευρω ο αλλος για ενα σαμσουνκ πλαστικο που ειναι ιδιο με ολα τα προηγουμενα; αλλο πρεπει..... αλλο πεπη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η SAMSUNG λέι...ένας από τους λόγους για τα μειωμένα κέρδη της, οφείλεται στον σκληρό ανταγωνισμό στα low-end και mid-range τμήματα της αγοράς

Αυτό φταεί ναι...ναι....

Δεν κοιτάει που έφτιαξε για το 2014-15 ένα αντίγραφο του S4

μας παιρνανε για κοροιδα με της πλαστικουρες τους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που δεν πιστεύεις οτι υπαρχει προβατοποιηση. Δεν παει με το ποσο ξοδευει καποιος σε marketing. Εγω δεν λεω να πουλήσει η Samsung ντε και καλα. Τοσες εταιριες υπαρχουν. Η Apple εχει κανει τη μαγκιά και σκατα αλογου να πουλαει, οι περισσοτεροι θα τα αγορασουν. Μαγκιά της είναι αλλά να αμφισβητουμε τα ιδια τα γεγονότα;

σωστος ο φιλος.. καλα κανει η απλ αφου βρισκει κοροιδα.. και στην ελλαδα τα βρισκει  3 στους 5 στην ελλαδα εχει iphone... τυχαιο; δεν νομιζω .. ολοι ψωνια ειμαστε και καλα κανει η απλ . η απλ πουλαει γιατι ειναι must μοδα... ειναι ιν.. οποιος και καλα εχει iphone κοινος μπουρδες αλλα.... ετσι ειναι...................:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος ο φιλος.. καλα κανει η απλ αφου βρισκει κοροιδα.. και στην ελλαδα τα βρισκει  3 στους 5 στην ελλαδα εχει iphone... τυχαιο; δεν νομιζω .. ολοι ψωνια ειμαστε και καλα κανει η απλ . η απλ πουλαει γιατι ειναι must μοδα... ειναι ιν.. οποιος και καλα εχει iphone  επισης  πουλαει ντιζαιν που καμια δεν εχει καινοτομια και φυσικα hardwear  ετσι ειναι................... :) οτι ειναι τα ποιο hi-teck κινητα και απο    hardwear ειναι τα μονα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και; Είναι 5% καλύτερο στο κράτημα και 500% χειρότερο στην εμφάνιση. Τα νούμερα δεν λένε ψέματα. Και αυτά τα λέω εγώ που έχω το 4, φαντάσου οι haters.

δεν μπορει να βγαζει κηνιτα τηλεφωνα που κανουν 600 και 700 ευρω και ειναι πλαστικα.. αν θελει να μοιασει την apple που αυτο προσπαθει χρονια τωρα ας κατσει να βγαλει αλουμινιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Use the Edit Luke...

 

Τα γεγονότα τα οποία είναι ποιά; Το μέγεθος της οθόνης και τα -θεωρητικά- καλύτερα specs; Ένα παράδειγμα: Δίνουν σε έναν εξωγήινο ένα iPhone 5S κι ένα Galaxy S5. Πέρα από το μέγεθος της οθόνης, θα μπορέσει να ξεχωρίσει με κάποιον τρόπο ότι το S5 είναι 4πύρηνο με 3GB RAM ενώ το iPhone 5S 2πύρηνο με 1GB RAM;

 

Με λίγα λόγια, αν η Apple μου έδινε 500MHz CPU και 512ΜΒ RAM αλλά κατάφερνε να προσφέρει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια εμπειρία χρήσης που δίνει και τώρα, δεν θα δικαιολογούσε την τιμή του iPhone; Δεν είναι όλα αριθμοί...

συμφωνο απολυτα για της τιμες της απλ στην αμερικη ειναι τελιως τζαμπα τα προιοντα της και αλλου τα μοσχοπουλαει λες και ειναι τσαντα κοκο σανελ.  σε αυτο ναι οκ αλλα και τι να κανει να βγαλει εκατομυρια θελει και το καταφερνει παντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο κι αν πιστεύω πως η GALAXY S είναι μπροστά, θεωρώ ότι το s5 είναι λογικό να πηγαίνει χάλια στην αγορά διότι ο κόσμος πλέον τσεκάρει οικονομικότερες συσκευές. Είτε κινέζικες, είτε όχι!

 

Υπάρχει καλύτερο απ`το να αγοράσεις μία συσκευή 200+ ευρώ φθηνότερη με χαρακτηριστικά ίδια ή και καλύτερα από ένα galaxy ή iphone;

 

Για παράδειγμα,τα περισσότερα windows phone θα έπρεπε να κοστίζουν παραπάνω απ`όσο βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην αγορά,  δηλαδή; με ένα smartphone 150 ευρώ, μπορείς να συγκρίνεις android 250!

Τυχαίο που ανέβηκαν οι πωλήσεις των windows phone;

 

Είμαι σίγουρος πως και η apple θα πέσει δραματικά και κάποια στιγμή σύντομα δεν θα υπάρχει το samsung vs apple!

 

Με άλλα λόγια, ή δίνουν κάτι καλύτερο και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟ για το 2014 ή παίρνουν τον πούλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι απλά η samsung το ξεφτύλισε με την ταχύτητα αντικατάσταστης του μοντέλου χωρίς να προσφέρει κάτι σημαντικό στο νέο μοντέλο,
και το ότι έχει μπερδέψει αρκετά το καταναλωτικό κοινό βγάζοντας και πολλά φθηνά κινητά με το όνομα galaxy.
 

Και λίγο μετά το s5 βγάζει το note 3 το οποίο είναι η μέρα με τη νύχτα.

Το ρεζουμέ της έρευνας είναι ότι καλά πήγε το s5 αλλά όχι όσο υπολόγιζαν..

Λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι απλά η samsung το ξεφτύλισε με την ταχύτητα αντικατάσταστης του μοντέλου χωρίς να προσφέρει κάτι σημαντικό στο νέο μοντέλο,

και το ότι έχει μπερδέψει αρκετά το καταναλωτικό κοινό βγάζοντας και πολλά φθηνά κινητά με το όνομα galaxy.

 

Και λίγο μετά το s5 βγάζει το note 3 το οποίο είναι η μέρα με τη νύχτα.

 

Το ρεζουμέ της έρευνας είναι ότι καλά πήγε το s5 αλλά όχι όσο υπολόγιζαν..

Λογικό.

 

Ποιό Note 3 βγάζει μετά το S5;

 

Κι αν το καταναλωτικό κοινό μπερδεύεται που ονομάζονται όλα Galaxy ή Xperia ή δεν ξέρω κι εγω τι, τότε το καταναλωτικό κοινό είναι ηλίθιο. Και όλα τα Iphone λέγονται Iphone και όλα τα Lumia λέγονται Lumia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το Note 4 εννοούσε.

 

Ποιό Note 3 βγάζει μετά το S5;

 

Κι αν το καταναλωτικό κοινό μπερδεύεται που ονομάζονται όλα Galaxy ή Xperia ή δεν ξέρω κι εγω τι, τότε το καταναλωτικό κοινό είναι ηλίθιο. Και όλα τα Iphone λέγονται Iphone και όλα τα Lumia λέγονται Lumia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...