Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S5 δεν τα πάει τόσο καλά σε πωλήσεις όσο το iPhone 5s ή όσο το Galaxy S4 παλαιότερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

θα πάει XDA θα βρει το μοντ θα το περάσει και θα έχει τις ίδιες λειτουργείς με το το νέο χωρίς να πετάξει 600€.

 

Ε ναι, γιατί ως γνωστόν, η συντριπτική πλειονότητα των κατόχων android συσκευών, ρουτάρει τη συσκευή του και φλασάρει roms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό Note 3 βγάζει μετά το S5;

 

Κι αν το καταναλωτικό κοινό μπερδεύεται που ονομάζονται όλα Galaxy ή Xperia ή δεν ξέρω κι εγω τι, τότε το καταναλωτικό κοινό είναι ηλίθιο. Και όλα τα Iphone λέγονται Iphone και όλα τα Lumia λέγονται Lumia.

σωστός, το 4 εννοούσα.

 

Το 3 που είναι πιο παλιό, νομίζω είναι καλύτερο από το s5 . Παρόλο που απευθύνεται αλλού..

 

Όσο για το ότι απαξιώνει τη σειρά βαφτίζοντας φθηνά μοντέλα με το όνομα αυτό, δεν είναι κάτι που κάνει το καταναλωτικό κοινό ηλίθιο.

 

Επαναλαμβάνω ότι το ρεζουμέ είναι ότι δεν πήγε όσο καλά θα ήθελαν, όχι ότι απέτυχε.

 

Λογικό νομίζω, δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμεναν πως με ένα κόκκινο φωτάκι για τους παλμούς 
(που εμείς μετρούμε μέσω του απλου led flash από το 2010 sta iphone με την εφαρμογή heart rate) και με μία κακή αντιγραφή του touch ID θα πουλούσαν τρελά ? Εντάξει δεν λεω όμορφο είναι,το είδα από κοντά,samsung δεν θα αγόραζα,άσχημο δεν το λες σε καμια περιπτωση,αλλά δεν προσφέρει κάτι καινούριο..Οσα περιθωρια ειχαν να μεγαλωσουν την οθονη τα εξαντλησαν ,και τωρα εγινε εμφανες οτι ξεμειναν απο ιδεες..Μετά το 6αρι iphone ξαφνικά θα τους έρθει η φώτιση για το επόμενο galaxy... Τα ίδια κάθε φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι android user ή android fan, λόγω των αποστολών του forum στην IFA Βερολίνου και στο MWC στην Βαρκελώνη έχω δει και έχω πιάσει εκατοντάδες κινητά τηλέφωνα.

 

Ομολογώ οτι εάν αποφάσιζα να πάρω android-powered τηλέφωνο, με έχει κερδίσει η στιβαρότητα και η ποιότητα κατασκευής της LG και της Sony. Η Samsung, παρά το hype (ή ίσως και εξ αιτίας του υπερβολικού hype) ουδέποτε μου είχε προκαλέσει καλή εντύπωση και παρέπεμπε πολύ περισσότερο στον χαρακτηρισμό "πλαστικούρα" απο τις άλλες δύο εταιρείες.

 

Προσωπική γνώμη χωρίς διάθεση για flame... :)

 

 

Μήπως εννοείς HTC και Sony;  :P

 

 

Για HTC συμφωνω αλλα όχι και για LG....Ελεος !!

 

Οσο για την πλαστικουρα της samsung την προτιμω από την ποιοτητα κατασκευης συσκευης της Apple

Ένα πισω πλαστικο καλυμμα κανει 15 ευρω αν και δεν χαλαει και ένα πισω καλυμμα από IPhone 5 κανει 120 ευρω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, γιατί ως γνωστόν, η συντριπτική πλειονότητα των κατόχων android συσκευών, ρουτάρει τη συσκευή του και φλασάρει roms.

 

Δεν χρειάζεται να φλασάρεις rom (όχι ότι είναι δύσκολο με rom manager) αρκεί το root και τα galaxy ρουτάρονται πολύ εύκολα. Γενικά όμως, όπως σωστά αναφέρεις, η πλειοψηφία δεν το κάνει. Εμπόδιο μόνο η άγνοια του καθενός, για τους υπόλοιπους υπάρχει η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ξεκλειδώσεις τον bootloder δεν χάνετε καμιά εγγύηση, μπορείς να κάνεις buckup τον bootloader και τα DRM keys της συσκευής και αν παρατηρήσεις ότι αρχίζει και σου κάνει νερά (πχ αναβοσβήνει η οθόνη) να το επαναφέρεις στην κατάστασή πριν το ξεκλείδωμα, αν ψοφήσει τελείως δεν υπάρχει τρόπος να ελεγχθεί ότι έχει φλασαριστεί.

 

Αλλά θα μου πεις εδώ υπάρχουν άτομα που δεν έχουν αλλάξει ούτε το wallpaper για δεκαπέντε μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...