Προς το περιεχόμενο

Η Google θα ξοδέψει εκατομμύρια για να προωθήσει το πρόγραμμα Android One


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και κάτοχος android τα τελευταία περίπου 2 χρόνια και πριν iOS θα ήθελα να πω ότι για τον πολύ κόσμο και ειδικά αυτόν που θα πάει σε συσκευές των ~150 ευρώ δεν νομίζω το windows phone 8 να μην τους καλύπτει.... Νομίζω ότι για τις γνωστές και μη ψαγμένες εφαρμογές το windows phone είναι μια χαρά και μάλλον πιο εύκολο από το android.... Αν και εγώ δεν έχω δουλέψει windows phone 8.... Πόσο μάλλον όταν βλέπω άτομο που έχουν galaxy s3 s4 s5 και έχουν πάνω μόνο stock εφαρμογές άντε και κανένα facebook... Που δεν τα καλύπτει το windows phone αυτούς

σωστος μια και που κσεχνας κατι βασικο στην ελλαδα το poulmour= πουλαω μουρη κανει παταγω το μεγαλητερο ποσοστο στην ελλαδα δεν εχουν ιδεα καν απο smarphones και σε τι τους χρισιμεβη επηδη ο κηρ βαβης στι γωνια εχει s5 χωρις να κσερω τι μου προσφερη πχ το s5  αντι να παρω κατι φτηνω το οπιο κανει ακριβως τιν ιδια δουλια που θελω με ενα πχ windows phone θα πω οχι αφου εχει παρι εκινος πρεπι να παρω και εγω                εχω δη απηρα παραδιγματα περιπτοσεων που λες πχ s5 iphone 5s με stock εφαρμογες και ι υπολιπες retrica forsquare snapchat facebook mainstream app ενω αμα τους ροτισις τι σου προσφερη παραπανω το 5s με ενα μετριο android το οπιο τους καληπτη θα σου πουνε ενα καρο δικεολογιες οτι εχουν διαφασι απο το description sto site tou kinitoy και θα αποφιγουν την κουβεντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πως αλλάζουν οι καιροί... το Ανοιχτό λειτουργικό αρχίζει και κλείνει τις πόρτες του.

 

With Android One, Google puts itself firmly back in the OS' driving seat.

http://www.zdnet.com/with-android-one-google-puts-itself-firmly-back-in-the-os-driving-seat-7000033662/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kαι όπως έχουμε γράψει η Google στοχεύει στις επόμενες εκατομμύρια συσκευές εκεί έξω που θα έχουν εγκατεστημένο το Android One. Η προτεραιότητα της Google αυτή τη στιγμή είναι το χαμηλό κομμάτι της αγοράς.

 

Google Deliberately Weakens Open Source Android As It Hopes To Dominate With Android One

http://www.forbes.com/sites/ewanspence/2014/10/01/google-damages-open-source-android/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πολύ χαμηλές πωλήσεις στο ξεκίνημα του Android One στην Ινδία.

 

a little over 4,80,000 Android One smartphones were imported into India since the launch in mid-September, which is about 3% of the total number of smartphones imported into the country, during that period.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Το Android One απέτυχε και η Google ετοιμάζει reboot στην Ινδία με συσκευές κάτω των 50$. Ο κατάσκοπος θα κάνει τα πάντα για να τραβήξει κόσμο στο οικοσύστημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...