Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για ιδιωτική ασφάλεια

Danbo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα. Καταρχην να πω πως δεν εχω κάποιο ταμείο ασφαλισης και ηθελα να κανω την εξης ερώτηση.. Αν παω να κανω μια ασφάλεια ιδιωτική υγειας, μπορω αμεσως να την χρησιμοποιησω για ενα χειρουργείο ωστε να μου καλυψει καποιο μερος απο το κοστος?

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μη σε ασφαλισουν αν δε συμφερεις

Θα τους πω δηλαδη οτι προκειται να κανω την ταδε εγχειρηση πριν κανω το συμβολαιο?

δεν νομίζω να σου αρνηθούν ασφάλιση όποιο και αν είναι το χειρουργείο που θα κάνεις

Ναι αλλα δεν θα μπορουν να το καλυψουν.Βασικα δεν θα το κανουν..

αν δεν μπορούν να καλύψουν κάποιο ποσό από το χειρουργείο, τότε τι διάολο υπάρχουν?...για γενικές αίματος?

Δεν μπορουν να το καλυψουν γιατι υπαρχει ηδη το προβλημα.Δηλαδη πριν να ειναι ενεργο το συμβολαιο.

• Like 1

αν δεν μπορούν να καλύψουν κάποιο ποσό από το χειρουργείο, τότε τι διάολο υπάρχουν?...για γενικές αίματος?

Αν τους πεις ότι θέλεις να κάνεις χειρουργείο θα σου τινάξουν στα ύψη το ασφάλιστρο.

Αν δεν τους το πεις, δε θα σου το καλύψουν, επειδή τους το απόκρυψες.

Αυτός είναι ο κανόνας.

Κάποτε μου είχε κάνει μια προσφορά μια ιταλική ασφαλιστική εταιρία (γνωστή είναι αλλά δε θυμάμαι επωνυμία) που έλεγε ότι καλύπτει... Αν το ψάξεις με 2-3 ασφαλιστές θα σου δώσουν λύσεις, και χωρίς να σε χρεώσουν φράγκο για την ενημέρωση.

το χειρουργείο πρέπει να το κάνεις άμεσα?...μπορείς να κάνεις το ασφαλιστήριο και το χειρουργίο κανά μήνα μετά

Ναι,πρεπει να το κανω αμεσα γιατι παιζω ποδοσφαιρο..

Εχει σημασια τι χειρουργειο ειναι, αν προκειται για προβλημα "εκ γεννετης", δεν σε καλυπτει κανεις. Εγω ειχα μανα ασφαλιστρια που με ειχε απο μωρο σε ιδιωτικη και οταν χρειαστηκε να κανω διαφραγμα μου ειπαν οτι ειναι προβλημα με το οποιο γεννηθηκα και δεν καλυπτει.

Αν ειναι προβλημα που σου προεκυψε αργοτερα, οταν πας να κανεις συμβολαιο θα σε ρωτησουν αν εχεις προβλημα υγειας. Εσυ λογικα θα πεις οχι για να μην παει το ασφαλιστρο στα υψη και μετα απο λιγο θα παρουσιασεις οτι μολις σου προεκυψε το προβλημα και θες καλυψη. Αυτο ειναι ασφαλιστικη απατη, καργα παρανομο και λογικα θα το ψαξουν (απο την κριση και μετα δεν τα αφηνουν κατι τετοια).

Μπορεις να πας σε δημοσιο και αν ο γιατρος ζητησει φακελακι να τον καταγγειλεις στην αστυνομια, ειναι της μοδας τωρα τελευταια.

Εχει σημασια τι χειρουργειο ειναι, αν προκειται για προβλημα "εκ γεννετης", δεν σε καλυπτει κανεις. Εγω ειχα μανα ασφαλιστρια που με ειχε απο μωρο σε ιδιωτικη και οταν χρειαστηκε να κανω διαφραγμα μου ειπαν οτι ειναι προβλημα με το οποιο γεννηθηκα και δεν καλυπτει.

Αν ειναι προβλημα που σου προεκυψε αργοτερα, οταν πας να κανεις συμβολαιο θα σε ρωτησουν αν εχεις προβλημα υγειας. Εσυ λογικα θα πεις οχι για να μην παει το ασφαλιστρο στα υψη και μετα απο λιγο θα παρουσιασεις οτι μολις σου προεκυψε το προβλημα και θες καλυψη. Αυτο ειναι ασφαλιστικη απατη, καργα παρανομο και λογικα θα το ψαξουν (απο την κριση και μετα δεν τα αφηνουν κατι τετοια).

Μπορεις να πας σε δημοσιο και αν ο γιατρος ζητησει φακελακι να τον καταγγειλεις στην αστυνομια, ειναι της μοδας τωρα τελευταια.

Το θεμα ειναι οτι ειναι στον αστραγαλο το προβλημα και δεν ξερω τι παιζει με τους γιατρους εκει..Δεν θελω να κανω χειρουργειο και μετα να χρειαζομαι και 2ο λογω του πρωτου...

πανε σε καμια καρτα τυπου ευ κλαμπ.δεν εχουν προβλημα με προυπαρχον θεμα αλλα συνεργαζονται με δευτεροκλασατους ιατρους,και η οποια εκπτωση 30-40% μπορει να γινει σε επιτηδες αυξημενη τιμη,οποταν να μην υπαρχει κερδος....

πανε σε καμια καρτα τυπου ευ κλαμπ.δεν εχουν προβλημα με προυπαρχον θεμα αλλα συνεργαζονται με δευτεροκλασατους ιατρους,και η οποια εκπτωση 30-40% μπορει να γινει σε επιτηδες αυξημενη τιμη,οποταν να μην υπαρχει κερδος....

Δεν καταλαβα απολυτως τιποτα!

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρησιμοποιούμε  cookies για να απολαμβάνεις το insomnia προσωποποιημένο στις ανάγκες σου αλλά και για την παροχή στοιχείων επισκεψιμότητας για να βελτιώσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών μας