Προς το περιεχόμενο

"Τσεκούρι" και στα Series 40 και Asha από τη Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Asha δεν μου φαίνονται ποιοτικά. Έχω σπάσει την αναδυόμενη θύρα micro sd (αυτό το ασημί που σηκώνεται κάτω από τη μπαταρία) τοποθετόντας μια καρτούλα micro sd και γενικά το κινητό το αισθανόσουν ψεύτικο. Ούτε καλό ηχείο είχε ούτε καλή οθόνη.

Ο παππούς μου έχει ένα Nokia X2 (Series 40)
Εκτός του ότι εδώ και 3-4 χρόνια είναι σκυλί,έχει πέσει κάτω άπειρες φορές,έχει οολύ δυνατό ηχείο,δεν έχει κρασάρει ποτέ και η μπαταρία ακόμη κρατάει αρκετά. Α,κι η καμερούλα του είναι καλή,ακόμη μας βγάζει φωτογραφίες μ'αυτό.

nokia-x2-1.jpg

Πάντως αν βγουν windows phone στα 80-100,ίδιας ποιότητας,να μην λαγκάρουν χωρίς λόγο,και να σηκώνουν άνετα εφαρμογές τύπου "Τάβλι" τότε θα τα θεωρήσω άξιο αντικαταστάτη των Series 40,και θα πάρω ένα και στον παππού μου.

Μην μου πείτε για το Lumia 520. Ας πάει σφαίρα,δεν με νοιάζει. Μάπα ανάλυση οθόνης,μάπα κάμερα χωρίς φλας,μάπα ηχείο κι όταν το ανοίγεις τέρμα τα χαμηλά και τα ψηλά πέφτουν πάρα πολύ και ανεβαίνουν τα "μεσαία" μπας και δυναμώσει λίγο το ηχείο. Το 520 επίσης δεν το'νιωθα στιβαρό. Κάθε φορά που'πεφτε του φίλου μου το καπάκι το ψάχναμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μιλάς για τον εαυτό σου.

 

Και ναι ρε φίλε, δε γουστάρω που απολύονται 18.000 άνθρωποι. Αυτό τι σχέση έχει με το ότι έχει 30% (μη σου πω και μεγαλύτερη στην πραγματικότητα) ανεργία στην Ελλάδα; Θα πρέπει να με κάνει να χαίρομαι που το παθαίνουν και άλλοι;

 

Όσο για τα τηλέφωνα... εκεί που δεν πιάνει μελάνι...

 

Το πώς σκέφτομαι δεν μπορείς να το ξέρεις και στην τελική δεν έχεις και το δικαίωμα να βάζεις εμένα ή άλλους στο ίδιο τσουβάλι με όσους στεναχωριούνται για τηλεφωνικές συσκευές.

Μην κρίνουμε τα αλλότρια εκ των ιδίων...

κανείς δεν γουστάρει να απολυθούν 18.000 άνθρωποι απλά δεν καθόμαστε και να σκάσουμε για αυτούς.

δεν ξέρω πως σκέφτεσαι αλλά είμαι σίγουρος πως το 99% τις εκατό θα έχει ξεχάσει και πως έγινε σε μια βδομάδα αυτό με τους 18,000 ανθρώπους.....όχι λόγο αναισθησίας αλλά λόγο λογικής.

και δεν ανέφερα ότι νοιάζεσαι για τις συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς δεν γουστάρει να απολυθούν 18.000 άνθρωποι απλά δεν καθόμαστε και να σκάσουμε για αυτούς.

δεν ξέρω πως σκέφτεσαι αλλά είμαι σίγουρος πως το 99% τις εκατό θα έχει ξεχάσει και πως έγινε σε μια βδομάδα αυτό με τους 18,000 ανθρώπους.....όχι λόγο αναισθησίας αλλά λόγο λογικής.

και δεν ανέφερα ότι νοιάζεσαι για τις συσκευές.

Όχι, για τις συσκευές το διευκρίνισα εγώ, λόγω της κουβέντας που γίνεται.

Απλά έχουμε διαφορετική λογική και αντίληψη των πραγμάτων.

Χαίρομαι που αναγνωρίζεις (και δεν το λέω σε καμία περίπτωση ειρωνικά) ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια άποψη επ' αυτού του ζητήματος γιατί σε προηγούμενο σχόλιό σου είπες ακριβώς το αντίθετο.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω καμία διάθεση για αντιδικία, άνευ λόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπερβολή το "χωρίς μέλλον", στο εξωτερικό δεν πάνε τόσο με τη νοοτροπία "θα δουλεύω εδώ για μια ζωή"...

Εχεις δίκιο. Ας πούμε για παράδειγμα γνωστά γερμανικά super market εδω στην Ελλάδα, οταν ο υπάλληλος φτάσει 10-12 χρονια εργασίας τον απολύουν γιατι ισχυρίζονται οτι πέφτει η απόδοση του. Οποτε δίνουν αποζημίωση και αρχίζουν απο την αρχή με νέο άνθρωπο και βασικό μισθό. Ψάξτε το

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...