Προς το περιεχόμενο

Θερμοκρασία Laptop

TomassonMVP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To λαπτοπ μου είναι Turbo-X μοντέλο Α15ΗC I5 2540M.

CPU Intel Core i3 2310M @ 2.10GHz.

RAM 4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24).

ΜΗΤΡΙΚΗ PEGATRON CORPORATION A15 (CPU 1).

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ Intel HD Graphics 3000 και 1023MB NVIDIA GeForce GT 520M.

ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ 465GB Seagate ST9500325AS (SATA).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

• Moderators

Βασικά πρέπει να μας δείς με το hwmonitor τι θερμοκρασίες πιάνεις να σου πουμε αν ειναι φυσιολογικές , γενικα ομως το καλοκαίρι και λογω laptop ανεβαζεις μεγαλύτερες θερμοκρασίες

Το λαπτοπ πιάνει 76-78-80 βαθμούς θερμοκρασία (μητρική, επεξεργαστής και κάρτα γραφικών) όταν μπαίνω να παίξω παιχνίδια στα πρώτα 2-3 λεπτά. (Στους 90 κλείνει το δικό μου).

Επίσης έχω και cooling βάση για το λαπτοπ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Χθες το πήγα στο πλαίσιο, μου το εκαναν εσωτερικό καθαρισμό και μου το έβαλαν και θερμό-παστά.

Επίσης μου έβαλαν ένα πρόγραμμα για να τεσταρουν τις θερμοκρασίες του λαπτοπ μου ( Geeks 3D FurMark 1.13.0.0 ).

Όταν παρέλαβα το λαπτοπ μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την θερμοκρασία, ούτε με το fan του επεξεργαστή, μάλιστα το χαρτι που μου εδωσαν έλεγε ( ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ. ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ.)

Περιέργως βεβαία δεν πλήρωσα τίποτα… (Παλιότερα ήταν 10Ευρω ο εσωτερικός καθαρισμός).

Το καταλαβαίνω αυτό που λες, έχει μόνο ένα ανεμιστηράκι, μα δεν μπορώ να παίξω κανένα παιχνίδι μέσα σε 10-15 λεπτά το λαπτοπ σβήνει! Τι άλλο να κάνω?

Με συγχωρείς που παρέλειψα να το αναφέρω. Τους το είπα και μου είπαν άπλα ότι είναι φυσιολογικό να κλείνει γιατί είναι ρυθμισμένο αλλιώς θα χαλάσει. 

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Χρησιμοποιούμε  cookies για να απολαμβάνεις το insomnia προσωποποιημένο στις ανάγκες σου αλλά και για την παροχή στοιχείων επισκεψιμότητας για να βελτιώσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών μας