Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα nexus 5


alex52

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το nexus 5.

Πρώτον όταν με καλούν και το σηκώνω σβήνει το κινητό και μόλις ανοίξει η μπαταρία δείχνει ότι νάνε δηλαδή εάν έχω 60% δείχνει 4% και το κινητό καίει.

Το θέμα είναι ότι το κινητό το αγόρασα από τις αγγελίες του σιτε και δεν έχω την απόδειξη για να μου το φτιάξουν.

Που μπορώ να απευθυνθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ειναι προβληματικη η μπαταρια.. Δε τα γλυτωνεις τα εξοδα σε καποιο μαγαζι με service για κινητα..

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR8.TRC0.A0.H0.Xnexus+5+bat&_nkw=nexus+5+battery&_sacat=0&_from=R40

 

sto eBay εχει πολλες και φθηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση δεν θα το καλύψει?

 

Λογικα θα το καλυπτει. Η lg εχει παρα πολυ καλο customer service. Εγω για μια οθονη που ειχα παρει για τον υπολογιστη ειχα ενα θεμα με την βαση και θα την παιρναν με courier απο το σπιτι μου για να την δουνε...Με δικα τους εξοδα προφανως... Παρε ενα τηλεφωνο στην LG και μιλα μαζι τους. Επισης μιλα ξανα με αυτον που αγορασες το κινητο και πες του να σου δωσει την αποδειξη, ή να σου την scanαρει στο pc και να στην στειλει με mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα ένα mail στην LG, επικοινώνησαν μαζί και θα έρθουν να το πάρουνε την Τετάρτη από το σπίτι μου.

Το θέμα μου τώρα είναι να μην μου το φέρουν πίσω με γρατσουνιές κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα μαζι τους.Οσες φορες τους χρειαστηκα ηταν κατι παραπανω απο αψογοι.Αυτα πρεπει να τα βλεπουν κατι αλλες εταιριες κινητης τηλεφωνιας που εχουν δωσει το service σε κατι εταιριες σαν την αρβατο και βγαζουν ολα τα κινητα εκτος εγγυησης λογω υγρασιας και καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατασταση κάνει η LG; με τον υπεύθυνο που μίλησα μου είπε εάν θέλω μπορώ να μην το στείλω την Τετάρτη να δω πως θα πάει και εάν το κάνει πιο συχνά το πρόβλημα να το στείλω. Το τεστάρω σήμερα να δω εάν το ξανά κάνει αλλά δεν βλέπω κάτι, εχθές όμως εκεί που σερφαρα έσβησε επίσης πριν 3-4 ημέρες είχε σβήσει δεν το κατάλαβα και μόλις πήγα να πάρω ένα τηλέφωνο διαπιστώσει ότι καίγονταν και δεν άνοιγε, άνοιξε αφού πέρασε μισή ώρα.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει, και επίσης φοβάμαι μην μου πούνε δεν έχει τίποτα μου το γυρίσουν πίσω και χάσω την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...