Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το tplink powerbank 10400mah 24€ στο crazysundays

Βασικά το πήρα και μου άρεσε, το περίμενα πιο μικρό βέβαια αλλά οκ, Πριν το δοκιμάσω μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία?

 

το συγκεκριμένο βγάζει 2 εξόδους, 1A και 2Α, Τι γίνεται αν το βάλω σε λάθος USB? υπάρχουν 3 περιπτώσεις

 

1) σωστά Αmp, (εδώ οκ δεν έχουμε πρόβλημα)

2) Η συσκευή να "απαιτεί" περισσότερα Αmp ?

3) Η συσκευή να "απαιτεί" λιγότερα Αmp ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το πήρα και μου άρεσε, το περίμενα πιο μικρό βέβαια αλλά οκ, Πριν το δοκιμάσω μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία?

 

το συγκεκριμένο βγάζει 2 εξόδους, 1A και 2Α, Τι γίνεται αν το βάλω σε λάθος USB? υπάρχουν 3 περιπτώσεις

 

1) σωστά Αmp, (εδώ οκ δεν έχουμε πρόβλημα)

2) Η συσκευή να "απαιτεί" περισσότερα Αmp ?

3) Η συσκευή να "απαιτεί" λιγότερα Αmp ?

Μια έξοδο έχει.... που υποστηρίζει έως 2Α,

το πόσο τραβάειι κάθε συσκευή, εξατάται απο την ίδια και τι νούμερο έχει ορίσει ο κατασκευαστής της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια έξοδο έχει.... που υποστηρίζει έως 2Α,

το πόσο τραβάειι κάθε συσκευή, εξατάται απο την ίδια και τι νούμερο έχει ορίσει ο κατασκευαστής της

αναφέρομαι στο tplink power bank 10400mah που βγάζει 2 USB και πάλι όμως δεν απαντάς στο ερώτημα μου, δεν ρώτησα πόσο τραβάει κάθε συσκευή, ρώτησα τι γίνεται αν το βάλω σε διαφορετικό από σο τραβάει...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφέρομαι στο tplink power bank 10400mah που βγάζει 2 USB και πάλι όμως δεν απαντάς στο ερώτημα μου, δεν ρώτησα πόσο τραβάει κάθε συσκευή, ρώτησα τι γίνεται αν το βάλω σε διαφορετικό από σο τραβάει...

 

Αυτή που χρειάζεται τα 2Α και θα τη συνδέσεις στο 1Α: α) Θα φορτίσει στο 2πλό χρόνο απο το συνιθισμένο, β) Δεν θα φορτίσει ..

 

Αυτή που χρειάζεται τα 1Α και θα τη συνδέσεις στο 2Α: α) Δεν θα υπάρξει διαφορά γιατι εχει κόφτη απο τον κατασκευαστή , β) θα φορτίσει πιο γρήγορα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που χρειάζεται τα 2Α και θα τη συνδέσεις στο 1Α: α) Θα φορτίσει στο 2πλό χρόνο απο το συνιθισμένο, β) Δεν θα φορτίσει ..

 

Αυτή που χρειάζεται τα 1Α και θα τη συνδέσεις στο 2Α: α) Δεν θα υπάρξει διαφορά γιατι εχει κόφτη απο τον κατασκευαστή , β) θα φορτίσει πιο γρήγορα  

οκ ευχαριστώ! Ωραία απάντηση, οπότε σε οποιαδήποτε περίπτωση δεν θα χαλάσω την συσκευή το οποίο είναι το κυριότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου ήρθε και εμένα το tp-link, στα συνοδευτικά χαρτιά που έχει και σε αυτό που έχει το σχεδιάγραμμα του power bank γράφει:

Note:

The 5V/2A USB port can automatically adjust its voltage to charge your 5V/1A devices.

 

Εγώ κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν φορτίζω το κινητό όταν είμαι έξω με το καλώδιο που δίδεται με τη συσκευή και χρησιμοποιείται για τη φόρτισή της; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...