Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγελία 17/10 από banggood(10400mAh),έφτασε σήμερα μαζί με τα xiaomi pistons 2.0 που παρήγγειλα 3/10 από eBay . Όταν το χρησιμοποιήσω θα παραθέσω την εμπειρία μου.

 

Πηρες μονο το powerbank απο το banggood, σωστα?

Με τι στο εστειλαν?Απλο ή συστημενο?

Υποθετω πως επελεξεν δωρεαν αποστολη ετσι?Γιατι αν επελεξες με πληρωμη τοτε η ερωτηση μου δεν εχει νοημα.

 

Του κάνω βαριά χρήση και το χρησιμοποιώ πολύ ακόμα και όταν φορτίζει οπότε σε κανονικές συνθήκες φαντάζομαι πως θα φορτίζει περισσότερες φορές.

 

 

Εγώ μια χαρά χαρούμενος είμαι όπως και να έχει. Και ας είναι 8.000mah.

 

Μην φανταζεσαι και δοκιμασε στην πραξη.

Τωρα αν εσυ εισαι χαρουμενος ακομα και εαν το προιον ειναι αλλο απο αυτο που πληρωσες, ειναι διαφορετικη υποθεση.

Μην προτρεπεις κοσμο (κανεις και διαφημιση δηλαδη) ομως να το αγορασει, απο τη στιγμη που δεν κανει αυτο για το οποιο υποτιθεται το αγοραζεις.

 

 

 

 

Λοιπον παιδια παρελαβα και εγω απο pandawill την τριτη.

 

Επελεξες δωρεαν αποστολη?

Εαν ναι, με τι στο εστειλαν τελικα, απλο ή συστημενο (ηταν το μονο προιον μεσα στην παραγγελεια να υποθεσω)?

 

 

 

Και γενικοτερα η ερωτηση απευθεινεται προς ολους και κυριως αυτους που παραγγειλαν τις τελευταιες ημερες

 

Οταν επιλεγετε δωρεαν μεταφορικα, τελικα πως σας εστειλαν το power bank (η ερωτηση εχει σημασια για οσους παραγγειλάξν μονο το συγκεκριμενο προιον ,αντε και κανα φθηνο καλωδιο) γιατι θελω να δω αν τελικα στελνουν συστημενο ή οχι, για προιον κατω απο 40$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ το power bank το πήρα από το vickmall και την επόμενη μέρα πήρα tracking number από NL. Χθες έφτασε και Ολλανδία. Πριν 10 μέρες το παρήγγειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φανταζεσαι και δοκιμασε στην πραξη.

Τωρα αν εσυ εισαι χαρουμενος ακομα και εαν το προιον ειναι αλλο απο αυτο που πληρωσες, ειναι διαφορετικη υποθεση.

Μην προτρεπεις κοσμο (κανεις και διαφημιση δηλαδη) ομως να το αγορασει, απο τη στιγμη που δεν κανει αυτο για το οποιο υποτιθεται το αγοραζεις.

 

Έχεις εσύ τρόπο να δοκιμάσεις την χωρητικότητα μιας μπαταρίας? Αν ναι πες το και στον υπόλοιπο κόσμο γιατί εκτός και αν είσαι ηλεκτρονικός ώστε να φτιάξεις μια αντίσταση συγκεκριμένων προδιαγραφών τότε όλα είναι στο περίπου. Επίσης αν πιστεύεις πως ένα powerbank με χωρητικότητα 10.000mah μπορεί να φορτίσει μια μπαταρία των 5.000mah 2 ακριβώς φορές τότε νομίζω πως κάνεις τεράστιο λάθος. Και δεν έκανα διαφήμιση εκτός και αν είδες κάπου να γράφω "Τρέξτε κορόιδα αγοράστε". Εγώ είπα απλά την γνώμη μου και την εμπειρία μου αλλά ως γνωστόν όλοι πλέον στα φόρουμ το μοναδικό που ξέρουν να κάνουν σωστά είναι να κρίνουν.

 

Ρώτησε κάποιο μέλος κάτι και προσπάθησα να απαντήσω για να βοηθήσω. Συγγνώμη δεν θα το ξανακάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ για το οφτοπικ...

 

 

δεν σου ζητησα να την δοκιμασεις με 100% ακριβεια

 

αν ομως αφησεις το κινητο σου να φορτισει χωρις ενδιαμεσα να το σκαλιζεις (πχ να το βαλλεις το βραδυ να φορτιζει και να το εχεις σε κλειτουργεια πτησης για να ελαχιστοποιησεις την καταναλωση), θα εχεις τοτε μια πολυ καλη ενδειξη για την πραγματικη χωριτικοτητα της μπαταριας του power bank

μια μπαταρια 5000mah θα την φορτισει σχεδον 2 φορες, εφοσον το βαλλεις να φορτιζει με την μεγαλυτερη δυνατη μειωση της καταναλωσης (λειτουργεια πτησης)

Εσυ αν δε κανω λαθος, δεν εχεις συσκευη με 5000 μπαταρια ομως, ετσι?

 

Συνεπως αντι να νιωθεις θιγμενος, σκεψου πως και εγω αυτο που εκανα ειναι να σε παροτρυνω να ψαξεις τι ειναι πραγματικα το προιον που αγορασες

Δεν σε κρινω συνεπως

Αλλα τη στιγμη που σου λεει και αλλος συνφορουμιτης, οτι το προιον που πηρες μαλλον δεν ειναι αυτα που υποσχεται και εσυ απαντας πως

 

 

Εγώ μια χαρά χαρούμενος είμαι όπως και να έχει. Και ας είναι 8.000mah.

 

τοτε θα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος να λαβεις την απαντηση που σου δινω...

Μην μου το παιζεις και θιγμενος απο πανω.

 

Μπηκες σε ενα νημα που αφορα ενα συγκεκριμενο προιον και μας ειπες για το δικο σου, ασχετο προιον, ποσο καλο ειναι, ενω απο τα δικα σου λεγομενα, δειχνει να μην ειναι τοσο καλο οσο ακομα και εσυ νομιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μήπως έχετε ιδέα τι λέει αυτό? http://www.aliexpress.com/item/Brand-New-For-Philips-120000mAh-Ultra-thin-Universal-Mobile-Power-Bank-Powerbank-Charger-Battery-For-Galaxy/2027983919.html

 

μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορτιζει γρηγορα γιατι δινει 2Α. Εγω πηρα απο deal extreme eu και καλα σε 9 εργασιμες αλλα πιπες... εκαναν 7 μερες να γινει η παραγγελια και αλλες 7 να ερθει ολλανδια και αλλες 4 για Ελλαδα απο δευτερα τριτη το περιμενω. Αρα ολα αυτα περι eu warehouse και 9 εργασιμες μερες δεν ισχυουν. Το καλο ειναι οτι ειναι δοκιμασμενα original.

 

Επισης για το θεμα των ταχυδρομειων ... τα δεματα εχουν αυξηθει 400-500% μαγκες. Ειναι αδυνατον με τοσο λιγο προσωπικο να γινεται η δουλεια οπως πρεπει. Εγω τους καταλαβαινω ο δικος μου πολλες φορες ειναι φορτωμενος σαν γαιδαρος ενταξει να εχουμε λιγακι κατανοηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Αυτες τις μερες τα φτυσε το no name powerbank της πλακας 2600mAh που χα κανα 10μηνο τωρα...

Επειδη αυτο της xiaomi 5200mAh μου κανει σαν μεγεθος , κ δεν με πειραζει αν φορτιζει πληρως 1-2 φορες το Nexus μου , θέτω ερωτηση , αν το εχει κανενας να πει εντυπωσεις κ κριτικες!!!!

Ελπιζω να μην ειμαι παααρα πολυ off topic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Αυτες τις μερες τα φτυσε το no name powerbank της πλακας 2600mAh που χα κανα 10μηνο τωρα...

Επειδη αυτο της xiaomi 5200mAh μου κανει σαν μεγεθος , κ δεν με πειραζει αν φορτιζει πληρως 1-2 φορες το Nexus μου , θέτω ερωτηση , αν το εχει κανενας να πει εντυπωσεις κ κριτικες!!!!

Ελπιζω να μην ειμαι παααρα πολυ off topic..

 

Δεν το έχω αλλά πιστεύω πως εφόσον είναι αυθεντικό θα είναι το ίδιο με το 10400 απλά μικρότερο σε μέγεθος και με τη μισή δυνατότητα φόρτισης.... Πάντως το μεγάλο συμφέρει περισσότερο... για 5 δολάρια παραπάνω δλδ για 4 ευρώ παίρνεις τη διπλή δυναμικότητα..... και δεν είναι κανά γαιδούρι σε μέγεθος για να πεις ότι δε βολεύει... 

 

Πάντως αν θέλεις για λόγους έτσι φορητότητας κλπ το μικρότερο δε πιστεύω να έχεις κάποιο πρόβλημα.... απλά όπως είπα δεν είναι τόσο value for money....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσταρα κι εγω στην προηγουμενη σελιδα και ελαβα την εξης απαντηση:

to wot μου βγαζει το συγκεκριμενο site spam/poor customer experience οποτε τι περιμενεις να ειναι???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...