Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ομως αφησεις το κινητο σου να φορτισει χωρις ενδιαμεσα να το σκαλιζεις (πχ να το βαλλεις το βραδυ να φορτιζει και να το εχεις σε κλειτουργεια πτησης για να ελαχιστοποιησεις την καταναλωση), θα εχεις τοτε μια πολυ καλη ενδειξη για την πραγματικη χωριτικοτητα της μπαταριας του power bank

μια μπαταρια 5000mah θα την φορτισει σχεδον 2 φορες, εφοσον το βαλλεις να φορτιζει με την μεγαλυτερη δυνατη μειωση της καταναλωσης (λειτουργεια πτησης)

 

Αυτό είναι εντελώς λάθος. Δεν υπολογίζεις τις απώλειες που έχουν τα κυκλώματα μετατροπής απο το Voltage της μπαταρίας λιθίου (3,7V) στα 5V του usb (στο powerbank) και το αντίστροφο (στο κινητό). Γενικά μη περιμένετε σε καμία περίπτωση απόδοση πάνω απο 85%, για να μη πω 70%. Και αυτό, φυσικά χωρίς παράλληλη χρήση της συσκευής (ούτε καν να είναι ανοιχτή σε flight mode).

 

Edit: Εδώ τα λέει αρκετά απλά: http://www.tp-link.com.de/article/?faqid=741

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό είναι εντελώς λάθος. Δεν υπολογίζεις τις απώλειες που έχουν τα κυκλώματα μετατροπής απο το Voltage της μπαταρίας λιθίου (3,7V) στα 5V του usb (στο powerbank) και το αντίστροφο (στο κινητό). Γενικά μη περιμένετε σε καμία περίπτωση απόδοση πάνω απο 85%, για να μη πω 70%. Και αυτό, φυσικά χωρίς παράλληλη χρήση της συσκευής (ούτε καν να είναι ανοιχτή σε flight mode).

 

Edit: Εδώ τα λέει αρκετά απλά: http://www.tp-link.com.de/article/?faqid=741

 

Δηλαδή ένα galaxy note 3 με 3200mah μπαταρία φορτίζει 1,6 φορές με ένα powerbank των 10.400mah. Εμένα φυσιολογικό μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shipped Date:2014-10-07 09:13:00 με αγορα απο το banggood και ακομα δεν το εχω στα χερια μου...εχω και και dispute και τπτ.Δεν λενε τπτ

 

Κάνε υπομονή. Οι περισσότερες αποστολές απο Κίνα τον τελευταίο καιρό καθυστερούν πάρα πολύ. Εχω κάνει το τελευταίο δίμηνο 6 dispute και λίγο πριν το claim παρέλαβα. Τώρα έχω ανοιχτες άλλες δυο υποθέσεις αλλά θα αφήσω μέχρι και την τελευταία μέρα που έχω προθεσμία για claim γιατί πιστεύω πως θα παραλάβω. Οι δυο τελευταίες είναι απο shipped Date 8/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε υπομονή. Οι περισσότερες αποστολές απο Κίνα τον τελευταίο καιρό καθυστερούν πάρα πολύ. Εχω κάνει το τελευταίο δίμηνο 6 dispute και λίγο πριν το claim παρέλαβα. Τώρα έχω ανοιχτες άλλες δυο υποθέσεις αλλά θα αφήσω μέχρι και την τελευταία μέρα που έχω προθεσμία για claim γιατί πιστεύω πως θα παραλάβω. Οι δυο τελευταίες είναι απο shipped Date 8/10.

 

Τι να πω μακαρι. Οχι τπτ εχω παραλαβει μεχρι τωρα 4 πακετα απο ebay απο Κινα για πραγματα που παραγγειλα μετα τις 15/10...freakin awesome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω μακαρι. Οχι τπτ εχω παραλαβει μεχρι τωρα 4 πακετα απο ebay απο Κινα για πραγματα που παραγγειλα μετα τις 15/10...freakin awesome

 

Το ένα dispute το έκλεισα. Ηρθε ο ταχυδρομος το μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρέλαβα και γω το powerbank. Το φόρτισα όλο. Συνδέω το κινητό και δεν μου φορτίζει. Πατάω και το κουμπί, δεν κάνει κάτι παρά μόνο αναβοσβήνουν τα λαμπάκια.

Σε 2 κινητά που το δοκίμασα δεν τα φορτίζει.

Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...