Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημερα παιδια, αυτο για εναλλακτικο αντι του xiaomi αξιζει στα 20ε; http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/TP-LINK-TL-PB10400,99452,534283,1493135.html?langId=-18&et_lid=1879&utm_medium=email&et_cid=503&utm_source=Newsletter&et_sub=powerbank-1145817&utm_campaign=Online-DayOffer-Newsletter-10-12-2014

 

για να μην περιμενω μεχρι να ερθει το αλλο το λεω πιο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επώνυμη εταιρεία με πολύ ποιοτικά προϊόντα τουλάχιστον στο κομμάτι το δικτυακό που ειδικεύεται... Η τιμή είναι καλή δεδομένου ότι γλυτώνεις αναμονή και ενδεχόμενο να μην εμφανιστεί ποτέ το xiaomi. Επίσης έχει δύο εξόδους και φακό που είναι plus.. Σκέφτομαι και εγώ να χτυπήσω ένα αν και έχω το xiaomi.. Απλά έχω την εντύπωση ότι είναι ογκώδες σε μέγεθος. Αρκετά πιο μεγάλο από το xiaomi. Δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εγω και το χρησιμοποιώ εδώ και κανά τρεις μηνες. Το είχα πάρει από e-shop (crazy sundays) 23,9 οπότε σαν τιμή ειναι ακόμα καλύτερη αυτή του media markt. Λειτουργεί πολύ καλά, φορτίζω συχνά ένα samsung S3 mini και ένα μικρό Mp3 player χωρίς προβλήματα. Ο όγκος αν το καλοσκεφτείς είναι ο ίδιος με αυτό της xiaomi (ίδιου μεγέθους μπαταρίες έχει, απλά είναι διαφορετικά διατεταγμένες), αυτό που αλλάζει είναι το σχήμα. Δηλαδή, αν σκοπεύεις να το κουβαλάς στο μπουφαν θα έλεγα ότι είναι πιο βολικό αυτό της xiaomi λόγω σχήματος. Επειδή συνήθως το βάζω στο σάκο δε με προβλημάτισε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το μεγάλο το 10400 και είμαι πολυ ευχαριστημένος.Mε μια φόρτιση φορτίζει 3-4 φορές το κινητό και συνήθως μια φορά το tablet.

 

Έχει βρει κανένας το καινούριο power bank της Χiaomi με τα 5000mah που είναι superslim??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα 9,99 από efox υπάρχει περίπτωση να είναι αυθεντικό ή ούτε καν ;

 

Δεν έχω παραγγείλει από αυτό το μαγαζί.Αλλά σκέψου ότι το δικό μου το παρηγκείλα(από αλλού βέβαια) σε happy hour και είχα και κατι bonus points και μου βγηκε 12,78.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό με τα 9,99 από efox υπάρχει περίπτωση να είναι αυθεντικό ή ούτε καν ;

 

Την ίδια ερώτηση-απορία έχω κι εγώ, καθότι η τιμή είναι "too good to be true". :unsure:

Στο site τους πάντως όχι μόνο έχουν πλήρη ανάλυση του προϊόντος, αλλά δείχνουν & πώς μπορείς να ξεχωρίσεις το original απ' το fake, εγγυούνται δε 100% refund ή αντικατάσταση αν είναι κάλπικο.

 

xiaomi5v2a.jpg

 

Βέβαια, στο "Europe warehouse" το ίδιο προϊόν το έχουν στα 26,99 €, κάτι που είναι λογικό να προκαλεί ερωτηματικά... <_<

Νομίζω ωστόσο ότι αν κάποιος θέλει το Xiaomi αξίζει να διακινδυνέψει τα 9,99 €, ειδικά αν τα στέλνουν δωρεάν & με δεδομένο ότι μπορεί ν' αγοραστεί μέσω PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την ίδια ερώτηση-απορία έχω κι εγώ, καθότι η τιμή είναι "too good to be true". :unsure:

Στο site τους πάντως όχι μόνο έχουν πλήρη ανάλυση του προϊόντος, αλλά δείχνουν & πώς μπορείς να ξεχωρίσεις το original απ' το fake, εγγυούνται δε 100% refund ή αντικατάσταση αν είναι κάλπικο.

 

xiaomi5v2a.jpg

 

Βέβαια, στο "Europe warehouse" το ίδιο προϊόν το έχουν στα 26,99 €, κάτι που είναι λογικό να προκαλεί ερωτηματικά... <_<

Νομίζω ωστόσο ότι αν κάποιος θέλει το Xiaomi αξίζει να διακινδυνέψει τα 9,99 €, ειδικά αν τα στέλνουν δωρεάν & με δεδομένο ότι μπορεί ν' αγοραστεί μέσω PayPal.

Παιδιά μην κάνετε τίποτα.. Δοκίμασα να το αγοράσω.. όταν πάταγα checkout με πέταγε να κάνω login ένω ημουν συνδεδεμένος...Και όταν πάτησα την επιλογή να πληρώσω μέσω paypal δίπλα στο link δεν είχε το γνωστό λουκέτο οτί είναι ασφαλές..οπότε ΠΡΟΣΟΧΗ!! ήδη άλλαξα κωδικό γιατί το παρατήρησα αφού είχα συνδεθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην κάνετε τίποτα.. Δοκίμασα να το αγοράσω.. όταν πάταγα checkout με πέταγε να κάνω login ένω ημουν συνδεδεμένος...Και όταν πάτησα την επιλογή να πληρώσω μέσω paypal δίπλα στο link δεν είχε το γνωστό λουκέτο οτί είναι ασφαλές..οπότε ΠΡΟΣΟΧΗ!! ήδη άλλαξα κωδικό γιατί το παρατήρησα αφού είχα συνδεθεί...

 

Αυτό με το paypal & το λουκέτο δεν το κατάλαβα, αν μπορεί κανείς παρακαλώ να μου το εξηγήσει σα να 'μαι κανένα εξάχρονο  :P , βάζοντας & κανένα screenshot.

 

Googleάρισα για κριτικές για το efox-shop, οι γνώμες είναι διχασμένες: :unsure:

  • Το πιο ενδιαφέρον για να διαβάσουμε νομίζω πως είναι το θέμα "Efox-shop.com: το μεγαλύτερο κατάστημα Κινέζικων προιόντων !" στο "myphone.gr". Πρόκειται για θέμα που άνοιξε το ίδιο το efox, στο οποίο Έλληνες μέλη του myphone.gr λένε την άποψη τους & συμμετέχουν στην ψηφοφορία (τώρα που το είδα έχει θετικά 64% - αρνητικά 36%). Παράλληλα ρωτάνε για διάφορα είδη, με τον εκπρόσωπο-μέλος του efox-shop ν' απαντάει στα υπόλοιπα μέλη. Δεν διάβασα όλο το θέμα, μόνο την αρχή & το τέλος, είδα μόνο κάποια θετικά σχόλια.

     

    efoxshoppo.jpg

  • Στο resellerratings.com δίνουν 7,33/10 από 18 reviews.
  • Στο trustpilot.com δίνουν 5,5/10 από 132 reviews.
  • Στο mywot.com το εμφανίζουν ως "poor" (~2/5 αστέρια) από 88 reviews.

Έχω την αίσθηση ότι είναι περίπου σαν λαχείο η αγορά απ' αυτό, αλλά... "αν σου κάτσει"; :P

Με 10 € δεν νομίζω ότι βρίσκεις το Xiaomi από site που:

  • αγοράζεις με paypal (επαναλαμβάνω ότι δεν κατάλαβα την ιστορία με το λουκέτο)
  • σου δείχνει πώς να ξεχωρίσεις το fake
  • υπόσχεται επιστροφή ή αντικατάσταση αν είναι fake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...