Προς το περιεχόμενο

ιος σε tablet Android.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες. Πριν λίγο ήμουν στο Facebook από το Android tablet μου (Samsung galaxy tab 2) και μου έστειλε ένας φίλος στην συνομιλία ένα link που τελικά ήταν ιός. Σαν μ@λ@κ@ς πήγα και το πάτησα (πριν μάθω ότι ήταν ιος).

 

Τώρα τι πρέπει να κάνω?

 

Μέχρις στιγμής δεν παρατήρησα τίποτα παράξενο στο Facebook και στο tablet.

 

Να ανησυχώ ή μπα?

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

:P κάτι avast και διάφορα τέτοια κάνουν δουλειά ή είναι τρίχες κατσαρές?

Υπάρχουν αρκετοί ιοί και στο android,απλά το 99% κρύβονται σε κακόβουλες εφαρμογές.Ο ιός που σου έστειλε μέσο email,προορίζοταν για τα windows και στο android δεν έχει καμία επίδραση!

Antivirus στο android,βάζεις μόνο οταν κατεβάζεις και εγκαθιστας εφαρμογές εκτός play store!Αν δεν το κάνεις,τότε δε σου χρειαζεται κανένα antivirus,προς το παρόν!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοί ιοί και στο android,απλά το 99% κρύβονται σε κακόβουλες εφαρμογές.Ο ιός που σου έστειλε μέσο email,προορίζοταν για τα windows και στο android δεν έχει καμία επίδραση!

Antivirus στο android,βάζεις μόνο οταν κατεβάζεις και εγκαθιστας εφαρμογές εκτός play store!Αν δεν το κάνεις,τότε δε σου χρειαζεται κανένα antivirus,προς το παρόν!

Ταινίες από torrent πιάνονται?

Ετσι είναι οι φιλοι....?

 

Αν ηταν εχθρος σου τι θα σου εστελνε δηλαδή....?

 

Μα δε το έστειλε εκείνος αλλά κάποιος ιός που είχε κολλήσει με αποτέλεσμα να στέλνει αυτόματα ο ιος το link σε όλους τους φίλους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antivirus στο android,βάζεις μόνο οταν κατεβάζεις και εγκαθιστας εφαρμογές εκτός play store!Αν δεν το κάνεις,τότε δε σου χρειαζεται κανένα antivirus,προς το παρόν!

Εγω πανω απο τρια χρονια βαζω εφαρμογες εκτος market και φυσικα χωρις antivirus και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. Βασικα το θεωρω περιττο που επιβραδυνει τη λειτουργια της συσκευης και για αυτο προτεινω να το αποφευγει οποιος μου ζηταει τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πανω απο τρια χρονια βαζω εφαρμογες εκτος market και φυσικα χωρις antivirus και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. Βασικα το θεωρω περιττο που επιβραδυνει τη λειτουργια της συσκευης και για αυτο προτεινω να το αποφευγει οποιος μου ζηταει τη γνωμη μου.

Και εγω εχει 3 χρονια με android εχω γυρισει ολα τα sites και εχω κατεβασει ενα καρο κρακιες για τα paid και δεν χρησιμοποιησα ποτε μου antivirus!

Τωρα ομως ή θα εκοβα τα πολλα σκαλισματα εκτος play ή θα ειχα antivirus!Προτιμησα το πρωτο!

Ο καθενας για την παρτι του.Αν θελει βαζει antivirus,αν θελει δε βαζει.Τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινίες από torrent πιάνονται?

 

 

Μα δε το έστειλε εκείνος αλλά κάποιος ιός που είχε κολλήσει με αποτέλεσμα να στέλνει αυτόματα ο ιος το link σε όλους τους φίλους του.

Α οκ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχει 3 χρονια με android εχω γυρισει ολα τα sites και εχω κατεβασει ενα καρο κρακιες για τα paid και δεν χρησιμοποιησα ποτε μου antivirus!

Τωρα ομως ή θα εκοβα τα πολλα σκαλισματα εκτος play ή θα ειχα antivirus!Προτιμησα το πρωτο!

Ο καθενας για την παρτι του.Αν θελει βαζει antivirus,αν θελει δε βαζει.Τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο!

Δηλαδή, τώρα έχεις antivirus; Για ποιο λόγο, από τη στιγμή που δεν είχες κάποιο πρόβλημα ποτέ; Φυσικά και ο καθένας είναι υπόλογος για τις επιλογές του, αλλά πραγματικά στο περιβάλλον μου ποτέ δεν άκουσα κάποιον να έχει πρόβλημα στη συσκευή του λόγω κάποιου ιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή, τώρα έχεις antivirus; Για ποιο λόγο, από τη στιγμή που δεν είχες κάποιο πρόβλημα ποτέ; Φυσικά και ο καθένας είναι υπόλογος για τις επιλογές του, αλλά πραγματικά στο περιβάλλον μου ποτέ δεν άκουσα κάποιον να έχει πρόβλημα στη συσκευή του λόγω κάποιου ιού.

Όχι,τωρα δε κατευαζω τίποτα,εκτός store!

Προσέχω για να έχω!Και επειδή στο android όλα τα app σχεδόν είναι στο store δεν υπαρχει λόγος να βάζω antivirus και να σκαλιζω εκτός store!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...