Προς το περιεχόμενο

Κόψιμο κάρτας sim


Giorgos3924

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Ναι και εγω δινω ψευδωνυμο στην πιτσαρια και συναντηση διπλα στους καδους στην γωνια :) Με εχει καταστρεψει ο σνοουντεν λεμε...τι μαλακας και αυτος :)

Αν εσενα σε φτιάχνει να παραλαμβάνεις διπλα σε κάδους, επιλογή σου και δε μας πέφτει ρόλος. Εγω προτιμώ να μου τα φερνουν στην πορτα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, isay είπε

Αν είσαι προσεκτική στο κόψιμο, και η κάρτα δεν ειναι απο τις αρχαίες (με ππολύ μεγαλη μεταλλικη επαφή) μια χαρά θα κοπει. Σιγουράκι θα πρεπει να πρεπει να της λιμαρεις τα άκρα και ίσως να φας και λιγο πλαστικό (πχ με ενα μαχαιράκι με δοντια). Προσοχή στο κοψιμο μη φας μεταλλο. 

Για το 15αρι:

Οι επαφές ειναι αποθηκευμένες στην sim; Αν ειναι στο κινητό δε σε νοιαζει, γιατι ακομα κι αν κοψεις ή αλλαξεις sim, οι επαφες θα συνεχίσουν να ειναι στο κινητο. Αν οι επαφες ειναι στη sim, αντεγραψε τις στο κινητό και μετα κανε δοκιμή με κοψιμο. 

Τα αρχεία ετσι κι αλλιως ειναι στο κινητο οποτε δε σε νοιαζει τι θα γινει με την sim.

καλημερα! λοιπον για να σου δωσω να καταλαβεις εχει το γυρω γυρω το πλαστικο τετραγωνο κ το πιεζω κ βγαινει η δευτερη σιμ δεν εχει κ τριτο τετραγωνο που το πιεζεις να βγαζει τη nano sim. δεν ξερω τωρα αν καταλαβες τι καρτα σιμ η δευτερη μπορει να γινει. κοιταω κινητα μεχρι 100€ στο σκρουτζ κ εχουν δυο θυρες για σιμ κ μια θυρα εξτρα για καρτα μνημης ( τα κινητα τρεχουν adroid 8.1 Go- το 2018 βγηκαν στην αγορα) δεν ειμαι απο τα ατομα που θα σκασουν 250-300€ για κινητο μαρκας για να πουλησουν μουρη, οποτε για αυτο εχω αυτο το βαλαντιο στις συσκευες κανω καθημερινη χρηση μεσετζερ κλπ).  Για πειτε χρειαζομαι αντικατασταση σιμ; 

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, paraske είπε

  Για πειτε χρειαζομαι αντικατασταση σιμ; 

Θα κοιταξεις τις προδιαγραφες του κινητου που θες αν παιρνει micro ή nano sim. Αν δεν γράφει συμβουλεύσου το site https://www.gsmarena.com/ βαζοντας το μοντελο του κινητου

Τέλος για να καταλάβεις τι sim εχεις συμβουλευσου τη σελίδα https://en.wikipedia.org/wiki/SIM_card 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...