Προς το περιεχόμενο

Συνεχεις επανεκινησεις


Μαριος123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας..δεν μπορω να αντιμετοπισω ενα προβλημα και θελω την γνωμη σας γι'αυτο..ο υπολογιστης μου με windows 8.1 (64bit) μολις το ανοιγω μετα απο 3 δευτερα ξανακλεινει και ξανανοιγει , κανει απο μονο του συνεχεις επανεκινησεις...περιμενω τις γνωμες σας :)

Επεξ/σία από Μαριος123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοουμε;

τι φοραει το μηχανημα σου αρχικα.

το προβλημα ξεκινησε ετσι ξαφνικα;

εχει προηγηθει κατι αλλο;

πχ αναβαθμιση συστηματος η αλλαγη εξαρτηματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχας εχει τα βασικα του, ηχεια-ποντικι-πληκτρολογιο και εναν εκτυπωτη που δεν ει ναι συνδεδεμενος,( πριν ενα μηνα περιπου αλλαξε ο τεχνικος σκληρο δισκο και αυτο το εξαρτημα που βαζουμε τα cd-dvd και κανει αναπαραγωγη επειδη ηταν χαλασμενα ) απο τοτε που φτιαχτηκε ο υπολογιστης δεν εχει προηγηθει κανενα προβλημα εως σημερα και ετσι ξαφνικα εγινε, ηταν αναμμενος τουλαχιστον 4 με 5 ωρες και μολις τον ανοιξα μετα απο μια ωρα εκανε τις επαναλαμβανομενες με γρηγορο ρυθμο επανεκιννησεις, πριν 2 εβδομαδες εκανα ολες τις ενημερωσεις στο windows update και την ενημερωση των windows σε 8.1, καποια αλλη ερωτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσενα αμα σε ρωτησουν τι φοραει το αμαξι σου θα πεις ε εχει 4 πορτες,4 ροδες κλπ; :P

γραφεις ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τα πραγματα που περιεχει το κουτι σου ΜΕΣΑ.

μητρικη ταδε

επεξεργαστης ταδε

τροφοδοτικο ΤΑΔΕ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΒΑΤ

κλπ κλπ

οι γρηγορες επανεκκινησεις ειναι ειτε θεμα τροφοδοτικο ειτε καποιου αλλου hardwarικου προβληματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πώς θα μαθω τις ονομασιες των ολων αυτων των εξαρτηματων που βρισκονται στον πυργο..ειμαι ασχετος μη με βαλεις να ανοιξω κανα πυργο και τα διαλυσω ολα.. >.< :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην απόδειξη αγοράς δεν αναγράφονται τα εξαρτηματα αναλυτικά?

 

 

Kαι πώς θα μαθω τις ονομασιες των ολων αυτων των εξαρτηματων που βρισκονται στον πυργο..ειμαι ασχετος μη με βαλεις να ανοιξω κανα πυργο και τα διαλυσω ολα.. >.< :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, σε πρώτη φάση κατέβασε το hiren's boot cd από κάποιον άλλο Η/Υ, γράψτο σε CD και ξεκίνα τον Η/Υ σου με αυτό. Αν φτάσει στο desktop, θα βρεις στην ενότητα με τα τεστ των σκληρών δίσκων (hard disk tools) το victoria ή το hard disk sentinel. Τρεξε ενα από αυτα και πες μας το αποτέλεσμα.

 

Δυστηχως δεν την εχω κρατησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα θα παρω ενα cd , θα κατεβασω το hirens boot cd (αμα γινεται μπορεις να μου βρεις το url γιατι μπορει να κατεβασω αλλα γι'αλλα, επισης οταν το κατεβασω θα πατησω αποστολη προς αφαιρουμενος δισκος ετσι? ) θα σε κρατησω ενημερο για τα αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δουμε απο τι αποτελειται το συστημα σας θα κατεβασετε την εφαρμογη speccy , και στην αρχικη οθονη που θα σας βγαλει εχει αναλυτικα απο τι εξαρτηματα αποτελειται ο υπολογιστης σας

 

www.piriform.com/speccy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.hirensbootcd.org/

 

Δεν είμαι σίγουρος αν η διαδικασία που περιγράφεις θα σου γράψει το ISO στο cd. Για πιο σίγουρα... https://cdburnerxp.se

 

 

 

 

Αρα θα παρω ενα cd , θα κατεβασω το hirens boot cd (αμα γινεται μπορεις να μου βρεις το url γιατι μπορει να κατεβασω αλλα γι'αλλα, επισης οταν το κατεβασω θα πατησω αποστολη προς αφαιρουμενος δισκος ετσι? ) θα σε κρατησω ενημερο για τα αποτελεσματα

 

 

 

Αυτό θα είχε νόημα αν μπορουσε να φτάσει στο desktop

 

για να δουμε απο τι αποτελειται το συστημα σας θα κατεβασετε την εφαρμογη speccy , και στην αρχικη οθονη που θα σας βγαλει εχει αναλυτικα απο τι εξαρτηματα αποτελειται ο υπολογιστης σας

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφοτου κατεβασω λοιπον για πιο σιγουρα το burner XP στο cd, θα το βαλω στην αναπαραγωγη και θα εκκινισω το Η/Υ με αυτο..θα με παει στο deckstop ή σε καποιου ειδους ρυθμισεις? Και αν τυχον δουλεψει , θα πρεπει να βαζω παντα το cd για να ανοιγει ? Επισης αυτο θα παρει λιγο χρονο μεχρι να βρω εναν αλλο διαθεσιμο υπολογιστη για τις διαδικασιες... υπαρχει καποια ρυθμιση απο το del ή το boot menu και απο αυτα που εμφανιζονται στην αρχή-αρχή?

Επεξ/σία από Μαριος123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...